بررسی خواص میوه و سبزیجات برای قناری

میوه و سبزیجات برای قناری

استفاده از میوه و سبزیجات برای قناری اقدام بسیار موثر و مناسبی به شمار می آید‌. زیرا میوه ها و سبزیجات سرشار از فیبر هستند و علاوه بر این ویتامین ها و مواد معدنی بسیار زیادی هم دارند که این موارد باعث می شوند تا بدن قناری سالم تر باشد و با این میوه ها و سبزی ها به خوبی تقویت شود. پس خواص میوه و سبزیجات برای قناری قطعا بسیار قابل توجه است.

 البته نکته ی مهمی که در هنگام استفاده از انواع میوه و سبزی برای قناری وجود دارد این است که حتماً باید میوه ها را قبل از استفاده به صورت کامل شستشو دهید و تمیز کنید. تا میوه ها و سبزیجات حاوی آلودگی، گرد و غبار و میکروب های مختلف نباشند و آسیبی به بدن قناری وارد نکنند. در صورتی که میکروب و گرد و غبار وارد دستگاه گوارش قناری شود، می تواند بیماری ها و مشکلات داخلی زیادی را به دنبال داشته باشد. دقت کنید که غذا ها و سبزی ها و میوه ها هرگز جایگزین قطعی به جای غذای اصلی محسوب نمی شوند و باید در کنار غذایی اصلی استفاده شوند. تا قناری از خوردن این میوه ها و سبزی ها لذت ببرد و بدن سالم تری هم داشته باشد.

همانطور که ما انسان ها به میوه و سبزی احتیاج داریم تا دستگاه گوارش سالم تری داشته باشیم و سیستم ایمنی مان تقویت شود، پرنده ها نیز به این موارد احتیاج دارند تا بدنی سالم تر، سیستم ایمنی قوی تر، دستگاه گوارش سالم تر و روده های فعال تری داشته باشند.

میوه و سبزیجات برای قناری

خواص میوه و سبزیجات برای قناری چیست؟

خواص میوه و سبزیجات برای قناری در فیبر بسیار بالای آن است. این میزان بالا از فیبر نه تنها دستگاه گوارش قناری را تقویت می کند، بلکه باعث می شود پرنده ی شما هرگز به یبوست مبتلا نشود.

یبوست یکی از خطرناک ترین اتفاقاتی است که می‌ تواند برای دستگاه گوارش یک پرنده رخ دهد و در نتیجه اگر شما از انواع میوه و سبزیجات برای قناری خود استفاده کنید، می‌ توانید از بروز این اتفاق جلوگیری داشته باشید.

 ضمن این مورد، میوه ها و سبزیجات آب و رطوبت بالایی دارند و مصرف آن ها باعث می شود که پرنده دچار گرمازدگی، کم آبی و دهیدراته شدن نشود. نکته ی بعدی این است که وقتی از سبزی ها و میوه های مختلف برای قناری خود استفاده کنید، پرنده این غذاها را به همراه غذای اصلی میل می‌ کند و این موضوع باعث می‌ شود که اشتهای کمتری نسبت به غذای اصلی داشته باشد و چربی کمتری جذب بدن پرنده شود. در نتیجه پرنده ای که اضافه وزن داشته باشد با کاهش وزن رو به رو می‌شود و از بروز اضافه وزن و چاقی نیز جلوگیری خواهد داشت.

انواع سبزیجات مفید برای قناری

وقتی که به موضوع خواص میوه و سبزیجات برای قناری می پردازیم، باید به انواع سبزیجات مفید که این پرنده می تواند استفاده کند و از خواص آن استفاده داشته باشد نیز اشاره کنیم.

 انواع برگ کاهو، برگ اسفناج، برگ و ساقه کرفس، برگ گیشنیز، برگ یونجه و کلم بروکلی می‌ توانند جزو سبزیجات و صیفی‌ جات بسیار مفید برای قناری به حساب بیایند.

میوه و سبزیجات برای قناری

 برای مثال برگ کاهو کلسیم، آهن و ویتامین مورد نیاز بدن این پرنده را فراهم می کند. اگر دوست دارید که پرنده شما به یبوست مبتلا نشود و اشتهای کافی داشته باشد، پیشنهاد می کنیم که حتما از برگ کاهو در رژیم غذایی اش استفاده کنید.

 زیرا برگ کاهو بسیار اشتها آور است و به عنوان یک برگ مفید برای قناری مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برگ اسفناج نیز یک منبع غنی از آهن می باشد و کمک می‌ کند که آهن مورد نیاز قناری تامین شود. به خصوص قناری های ماده که نیاز بیشتری به این ماده معدنی دارند.

انواع کرفس، گشنیز، شاهین، یونجه، کلم بروکلی هم حاوی انواع ویتامین های c, a,  پتاسیم، سدیم و… هستند که هرکدام تاثیر مثبت خود را روی روند سلامتی و بدن قناری می گذارند. در نتیجه اگر دوست دارید که یک قناری سالم با دستگاه گوارش فعال و سیستم ایمنی قوی داشته باشید حتما از این برگ ها سبزی ها و صیفی جات در روند تغذیه پرنده خود استفاده کنید. به خصوص کلم بروکلی برای آن دسته از قناری هایی که دارای اضافه وزن هستند بسیار مفید می باشد و باعث می شود که پرنده های دارای اضافه وزن با کاهش وزن مواجه شوند.

انواع میوه های مورد علاقه قناری

در امر بررسی خواص میوه و سبزیجات برای قناری باید لیست میوه های مفید و مورد علاقه ی این پرنده را بشناسید تا بر اساس همین لیست، بهترین میوه ها را برای تغذیه ی قناری خود فراهم کنید.

میوه باعث تقویت سیستم ایمنی، حفظ سلامت پرنده، زیبایی پر های پرنده، رشد بهتر قناری و افزایش روحیه ی این پرنده می شود. به همین منظور در ادامه یک لیست کامل از میوه های مورد علاقه قناری تهیه کرده ایم. تا شما بیشتر با آن ها آشنا شوید.

 برخی از جذاب ترین میوه ها برای قناری عبارتند از: سیب، گیلاس، نخود فرنگی، خیار، کدو حلوایی و هویج. هر کدام از این میوه ها را به صورت قطعه قطعه، تمیز و شسته شده به پرنده بدهید. دقت کنید که هرگز میوه ها را بخارپز نکنید و به صورت خام از این میوه ها در تغذیه قناری خود استفاده داشته باشید.

میوه و سبزیجات برای قناری

هنگام خوراندن گیلاس به قناری دقت زیادی به خرج دهید و سعی کنید که هسته‌ ی تمام گیلاس ها را جدا کرده و سپس آن را به قناری بدهید تا هسته گیلاس باعث بستن راه تنفسی پرنده نشود‌.

سخن آخر

با آگاهی از خواص میوه و سبزیجات برای قناری می توانید استفاده ی بهتری از این موارد در تغذیه ی پرنده خود داشته باشید و همواره بدن قناری خود را به بهترین شکل ممکن با استفاده از انواع میوه و سبزیجات تقویت کنید. استفاده از این موارد در روند تغذیه قناری می تواند بسیار تاثیرگذار و مثمر ثمر واقع شود.

سؤالات متداول

آیا می توان از گیلاس در تغذیه قناری استفاده کرد؟

 بله، گیلاس جزو میوه های مورد علاقه برای قناری محسوب می شود. به شرطی که حتماً هسته گیلاس را جدا کنید و سپس به قناری بدهید.

فیبر بالای موجود در سبزیجات باعث چه تغییر مثبتی در بدن قناری می‌ شود؟

 این فیبر بالا نه تنها سیستم ایمنی پرنده را تقویت می‌ کند، بلکه باعث تقویت دستگاه گوارش قناری و عدم ابتلای این پرنده به یبوست خواهد شد.

آیا لازم است که حتماً قبل از استفاده از میوه برای قناری میوه ها را شستشو دهیم؟

 بله شستن میوه ها الزامی است تا میوه از گرد و غبار و آلودگی و میکروب پاک شود. این اقدام از ابتلای قناری به انگل جلوگیری می کند.

3/5 - (2 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *