خوراک کبوتران مسافتی چه ویژگی‌هایی دارد؟

خوراک کبوتران مسافتی چه ویژگی‌هایی دارد؟

کبوتر یکی از محبوب‌ترین پرنده‌ها در میان انسان‌ها محسوب می‌شود که با اهداف مختلف  نگهداری می‌شود. پس هر کسی بنا به علاقه و هدف خود از کبوتر نگهداری می‌کند. برخی از این کبوتر‌ها که تحت عنوان کبوتر مسافتی هم شناخته می‌شوند، تغذیه مجزا و خاص‌تری نسبت به سایر کبوترها دارند. از آنجایی که کبوترهای مسافتی روزانه مسافت زیادی را طی می‌کنند و دائم در تحرک و حرکت هستند، باید از خوراک کبوتران مسافتی برای آن‌ها استفاده شود. تا روند زندگی‌شان دچار اختلال نشود.

این کبوتران به انواع منابع انرژی از جمله مواد قندی، چربی‌ها، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها نیاز دارند زیرا در مسافتی که طی می‌کنند، باید این انرژی‌ها مصرف شوند و کبوتر بتواند با شادابی تمام به پرواز خود ادامه دهد و مسافت های مختلف را طی کند.

 برای مثال مسافت ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر قند زیادی از کبوتر را کاهش می‌دهد و مسافت‌های ۳۵۰ کیلومتر تا ۶۰۰ کیلومتر باعث می‌شود که کبوتر چربی بدن خود را هم در کنار قند از دست بدهد. مسافت های بالاتر یعنی ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ کیلومتر علاوه بر قند و چربی باعث می‌شوند که پروتئین و ویتامین‌های بدن کبوتر هم از دست برود.

پس طبیعتاً کبوتر باید طی مسافت سوخت گیری کند یا از خوراک مختص خود استفاده کند تا دچار مشکل نشود و بتواند بدون کاهش انرژی به پرواز خود ادامه دهد.

معمولاً از کبوترهای مسافتی برای مسابقه استفاده می‌کنند و در این مقاله بررسی می‌کنیم که چه نوع خوراکی و غذایی باید به این کبوتر ها بدهید تا در مسابقه دچار ضعف و ناتوانی نشوند.

سایت میل ورم آسیا خوراک کبوتران مسافتی را به فروش می‌رساند‌. تا بدین ترتیب تمام افرادی که دارای این گونه از کبوترها هستند، بتوانند این خوراک را از طریق این سایت معتبر خریداری کنند.

کبوتران مسافتی
کبوتران مسافتی

بررسی مشخصات خوراک کبوتران مسافتی

خوراک کبوتران مسافتی باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. زیرا این کبوترها اکثر ساعات زندگی خود را به پرواز مشغول هستند و طبیعتاً باید از غذایی استفاده کنند که انرژی بیشتری داشته باشد. خوراکی که در سایت میل ورم آسیا عرضه می‌شود، بسیار باکیفیت است و در قالب پلت فرموله شده است‌. که این پلت‌ها بر پایه سویا، ذرت و دانه های پروتئینی هستند. به همین علت می توانیم نتیجه بگیریم که سرشار از انرژی می‌باشند.

وقتی که کبوتر از این پلت‌ها تغذیه کند، می‌تواند با انرژی بیشتری به پرواز ادامه دهد. علاوه بر پروتئین و انرژی این خوراک حاوی مکمل‌های معدنی و ویتامین‌های ضروری نیز می‌باشد تا بدین ترتیب بدن کبوتر دچار کمبود خاصی نشود.

ضمن تمام این موارد باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که این خوراک دارای اسید آمینه‌های ضروری است که این اسید آمینه‌ها برای حفظ ساختار عضلانی پاها و بال‌های کبوتر بسیار کاربردی هستند و باعث می‌شوند که کبوتر شما با‌ل‌های مقاوم‌تر و پاهای قوی‌تر داشته باشد و دچار شکستگی نشود.

خوراک کبوتران مسافتی چه ویژگی‌هایی دارد؟
خوراک کبوتران مسافتی چه ویژگی‌هایی دارد؟

 اگر از این خوراک برای کبوتر خود استفاده کنید این اطمینان را به شما می‌دهیم که قطعاً با بهبود سیستم ایمنی کبوتر مواجه می‌شوید. زیرا این خوراک ضمن داشتن ویتامین‌ها و پروتئین‌ها و مواد معدنی، منبع غنی از آنتی اکسیدان محسوب می‌شود. که این میزان بالا از آنتی اکسیدان باعث تقویت سیستم ایمنی بدن کبوتر شده و مقاومت آن را در برابر بیماری های مختلف بالا می‌برد.

 پس اگر دوست دارید که برای کبوتر مسافتی خود یک خوراک کامل، غنی و بسیار سالم و عالی را تهیه کنید، همین حالا از طریق سایت میل ورم آسیا خریدتان را به ثبت برسانید تا بتوانید این خوراک کبوتران مسافتی را با قیمتی بسیار مناسب تر از سایر سایت‌ها از طریق میل ورم آسیا خریداری کنید.

نکات مهم تغذیه کبوتران مسافتی

اگر قصد خرید خوراک کبوتران مسافتی را دارید و دوست دارید که از این کبوترها نگهداری کنید، باید نکات مهمی را در تغذیه آن‌ها را رعایت کنید تا کبوتر شما بتواند در مسابقات مسئولیت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

 اگر مسیر مسابقه کبوتر شما ۲۰۰ کیلومتر است، باید  میزان گلوکز و مواد قندی را در تغذیه آن افزایش دهید‌. زیرا منبع اصلی انرژی پرنده برای طی کردن مسیر، قند و انرژی است. اما اگر مسافت بیشتر از ۲۰۰ کیلومتر و تا ۴۰۰ کیلومتر ادامه داشت، شما باید علاوه بر گلوکز بالا، چربی بسیار زیادی را هم به تغذیه غذای کبوتر اضافه کنید، منبع غنی چربی برای کبوتر دانه های ذرت و آفتابگردان هستند.

 اگر مسافت تا ۷۰۰ کیلومتر ادامه پیدا کرد، علاوه بر چربی و گلوکز که باید در میزان بسیار بالا استفاده شوند، باید از پروتئین‌‌ها هم در تغذیه کبوتر استفاده داشته باشید‌. که این پروتئین‌ها به صورت غذا و هم به صورت دارو قابل استفاده هستند. پس حتما این نکات تغذیه ای مهم رعایت کنید تا کبوتر شما بتواند مسابقه خود را با موفقیت پشت سر بگذارد و نتیجه خوبی هم از این مسابقه دریافت کنید.

کبوتران مسافتی
کبوتران مسافتی

دقت داشته باشید که قبل از هر چیزی کبوتر شما دچار بیماری خاصی نباشد. زیرا زیاد شدن چربی و گلوکز برای کبوترانی که دارای بیماری‌های خاص هستند، می‌تواند خطر مرگ داشته باشد. پس حتما در ابتدا از سلامتی کبوتر خود اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به افزایش چربی، پروتئین‌ها و گلوکز در تغذیه کبوتر داشته باشید.

خوراک کبوتران مسافتی به عنوان یک منبع غنی از چربی و گلوکز و پروتئین به حساب می‌آید که می‌تواند به خوبی بدن این کبوتران را تقویت کند و در روند مسابقات باعث افزایش انرژی کبوتر شود.

سخن آخر

خوراک کبوتران مسافتی به عنوان غنی‌ترین تغذیه برای کبوترهای مسابقه‌ای استفاده می‌شود و باید سعی کنید که این خوراک را از برند معتبر و مرجعی مناسب خریداری کنید و از کیفیت و خلوص بالای آن مطمئن شوید. سایت میل ورم آسیا این غذای باکیفیت و کاملا خالص و اورجینال را با قیمتی مناسب عرضه می‌کند. کیفیت این خوراک که در سایت میل ورم آسیا موجود می‌باشد، بسیار بالا است. می‌توان با خیالی راحت از این خوراکی با کیفیت عالی برای کبوتران مسافتی استفاده داشت. قطعاً با استفاده از خوراک کبوتران مسافتی، نه تنها باعث تقویت سیستم ایمنی و تقویت بدن پرنده خود خواهید شد، بلکه باعث می‌شوید که پرنده شما در مسابقات مختلف هم عملکرد عالی داشته باشد

سوالات متداول

آیا خوراک کبوتران مسافتی دارای پروتئین است؟

بله این خوراک به عنوان یکی از غنی‌ترین منابع پروتئین برای کبوترهای مسافتی به حساب می.آید و سرشار از منابع پروتئینی می‌باشد. که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن کبوتر و رشد بهتر از عضلات آن خواهد شد.

چرا استفاده از خوراک مخصوص برای کبوتران مسافتی الزامی است؟

زیرا این کبوترها به عنوان کبوتر مسابقه‌ای شناخته می‌شوند و میزان انرژی و گلوکز و پروتئین بدن آن‌ها باید همیشه در سطح بالا باشد.

افزایش گلوکز و چربی در بدن کبوتر باعث ایجاد بیماری نمی‌شود؟

از آنجایی که کبوتر مسافتی مدام در حال تحرک است، افزایش چربی و گلوکز باعث بیماری نخواهد شد.

5/5 - (2 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *