شناخت تفاوت انواع نژاد قناری

انواع نژاد قناری

کسانی که علاقمند به نگهداری از قناری در منزل هستند بهتر است که انواع نژاد قناری را بشناسند تا بتوانند بر اساس اولویت هایی که در ذهن دارند مناسب ترین نژاد از قناری را خریداری کنند. قناری ها یکی از انواع پرنده های زینتی می باشند که بسیار زیبا خوش چهره، خوش آواز و جذاب هستند که تمام این نکات در کنار هم باعث شده اند تا این پرنده های زینتی به پرطرفدارترین پرنده ها تبدیل شوند.

قناری ها نیز مانند اکثر پرنده های زینتی دارای نژادهای متفاوتی هستند که هر کدام از این نژادها ویژگی خاص خود را دارند که ممکن است حتی رنگ قناری در نژادهای مختلف کاملاً متفاوت باشد و این موضوع از جمله دلایل مهمی است که باعث ایجاد تنوع بسیار زیاد در بین قناری ها شده است.

معرفی انواع نژاد قناری

بسیاری از افراد با وجود علاقه ی زیادی که به قناری ها دارند شناخت و اطلاعات کافی در رابطه با انواع نژاد قناری ندارند و این مسئله باعث می‌ شود که در انتخاب نوع قناری هنگام خرید دچار مشکل شوند و نتوانند بر اساس اولویت های خود پرنده مناسبی را انتخاب و خریداری کنند. در همین راستا ما با معرفی نژادهای مختلف قناری قصد داریم که به شما کمک کنیم تا انواع این پرنده را بشناسید و در صورتی که قصد خرید قناری را دارید بتوانید خریدی کاملاً آگاهانه و مناسب را رقم بزنید.

قناری استرالیایی

قناری نژاد استرالیایی یکی از انواع نژاد قناری می باشد که محبوبیت بالایی دارد و فقط منحصر به استرالیا می باشد. این قناری ظاهر زیبایی دارد و همین مسئله باعث شده است تا محبوبیت قناری استرالیایی بسیار بالا باشد و افراد زیادی خواهان نگهداری از این قناری باشند. و این موضوع از جمله دلایل تقاضای بالا برای نگهداری از قناری استرالیایی است. قناری های استرالیایی در دو رنگ زرد و سفید در بازار وجود دارند.

نواع نژاد قناری | قناری استرالیایی

قناری نژاد بوردر

این قناری ها جزو پرطرفدارترین نژادهای قناری هستند که از گذشته تا به امروز همواره محبوب و پرطرفدار بوده اند. رنگ این قناری زرد می‌باشد. این قناری علی رغم داشتن ظاهر زیبا و با نمک برای آواز خواندن نیاز به آموزش زیادی دارد و شما باید وقت زیادی را صرف آموزش این قناری کنید و اگر فکر می‌ کنید که حوصله و وقت این کار را ندارید بهتر است که سراغ نژاد دیگری از قناری بروید.

قناری نژاد فایف

قناری نژاد فایف کوچک اما فعال و نیرومند است. قناری این نژاد نیاز به مراقبت تخصصی ندارد و روند نگهداری از آن بسیار آسان است حتی کسانی که قصد پرورش قناری را دارند هم می توانند روی قناری فایف حساب ویژه‌ ای باز کنند. زیرا پرورش این قناری آسان است و زحمت و هزینه ی زیادی نخواهد داشت.

کسانی که به تازگی قصد خرید قناری و نگهداری از آن را دارند می توانند با خرید قناری نژاد فایف بهتر و راحت تر از پرنده ی خود نگهداری کنند. زیرا دارای تجربه کافی در زمینه نگهداری از پرنده ها نیستند و شاید نژاد فایف بتواند انتخاب بسیار خوبی به شمار بیاید.

قناری نژاد موزاییک

در میان انواع نژاد قناری قناری موزاییک یکی از قدیمی ترین قناری ها است که از سال ۱۹۵۰ در هلند با نام موزاییک آن را می شناسند‌. پرهای این قناری دارای دو رنگ قرمز و سفید می باشد که جذابیت زیادی به آن بخشیده است. معمولاً قناری موزاییک نر در قسمت بال ها دارای پرهای قرمز پر رنگ تر می باشد و نمونه‌ های ماده معمولا رنگ روشن تری دارند و همین تفاوت رنگ عامل مهمی برای شناسایی قناری نر از قناری موزاییک ماده می باشد.

انواع نژاد قناری | قناری موزاییک

قناری نژاد لیزارد

قناری های نژاد لیزارد برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ در انگلستان به وجود آمدند. از لحاظ لغوی، لیزارد به معنای مارمولک است و علت این نام گذاری روی قناری این است که شکل پر ها و طرحی که روی پر های این قناری وجود دارد به مارمولک شبیه است و تیره و روشنی های موجود روی پر این پرنده مانند فلس دیده می شود.

قناری های لیزارد شکل خاصی دارند و این ظاهر خاص باعث شده است تا به قناری های محبوب تبدیل شوند.

قناری نژاد گلاستر

در مقایسه انواع نژاد قناری باید به قناری نژاد گلاستر هم بپردازیم. این قناری ها دارای دو نوع کاکل دار و بدون کاکل هستند، که نوع کاکل دار با نوع بدون کاکل جفت می شود.

فرقی نمی‌ کند که کدام یک از جنس های نر یا ماده دارای کاکل باشند، در هر صورت یک جفت قناری گلاستر شامل یک قناری با کاکل و یک قناری بدون کاکل می باشد. این قناری ها به علت ظاهر خاص و کاکلی که دارند، دارای جذابیت نسبتاً بالایی هستند و کسانی که قصد پرورش قناری نژاد گلاستر را دارند باید هم نمونه کاکل دار و هم نمونه بدون کاکل را پرورش دهند.

قناری نژاد رد فاکتور

همانطور که از نام قناری نژاد رد فاکتور مشخص است، پرهای این قناری کاملا قرمز می باشد و کسانی که از قناری رد فاکتور نگهداری می کنند، باید بدانند که پرهای این قناری برای اینکه همیشه قرمز، خوش رنگ و درخشان باقی بماند نیازمند این است که شما به تغذیه ی قناری دقت بیشتری داشته باشید و از غذاهایی برای قناری استفاده کنید که حاوی ویتامین های گروه ب و امگا ۳ هستند. که به رنگ و زیبایی پرهای قناری کمک می کنند و حتی اضافه کردن کانتاکسانتین قرمز در آب این قناری ها به پرورش دهندگان آن ها توصیه می‌ شود.

انواع نژاد قناری | قناری نژاد رد فاکتور

جهت خرید غذا های سالم و کاربردی برای قناری های رد فاکتور هم می توانید به وبسایت معتبر میل ورم آسیا مراجعه داشته باشید. این سایت انواع غذاهای ویتامینه و مناسب را برای پرنده های مختلف از جمله قناری ها عرضه می کند.

سخن آخر

اکنون که با انواع نژاد قناری و ویژگی های هر یک از آن ها آشنا شدید، قطعاً می توانید در روند خرید قناری و نگهداری از این پرنده اقدامات بهتری را رقم بزنید و طبق اولویت ها و شرایط زندگی خود مناسب ترین نژاد از قناری را خریداری کنید.

سؤالات متداول

کدام یک از نژادهای قناری شباهت زیادی به مارمولک دارند؟

قناری نژاد لیزارد به علت سایه روشنی که روی پرهای خود دارا است، شباهت زیادی به فلس های بدن مارمولک دارد.

برای اینکه رنگ پرهای قناری نژاد رد فاکتور همیشه قرمز و جذاب باقی بماند باید چه اقداماتی انجام شود؟

جهت حفظ و تثبیت رنگ پرهای قناری نژاد رد فاکتور باید از غذاهای حاوی ویتامین b ,e و امگا ۳ استفاده کنید و در آب قناری هم از کانتاکسانتین قرمز استفاده داشته باشید.

کسانی که به تازگی قصد نگهداری از قناری در منزل را دارند و تجربه چندانی در این زمینه ندارند بهتر است که کدام نژاد از قناری را خریداری کنند؟

این افراد بهتر است که قناری نژاد فایف را خریداری کنند. زیرا قناری های نژاد فایف نیاز به مراقبت چندان سختی ندارند.

Rate this post

دیدگاه‌ها (2)

  1. سلام ، سپاس از مطالب ارزشمند تون ، در مورد نژاد قناری های که رنگ شتری دارند و کشیده تر هستند و پرهای فر مانند دارند نزدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *