ویژگی های بهترین گربه خانگی برای آپارتمان

بهترین گربه خانگی

امروزه علاقه به نگهداری از حیوان خانگی به ویژه گربه ها گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است و اکثر افراد به دنبال انتخاب بهترین گربه خانگی برای آپارتمان هستند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد می باشید و قصد دارید که از گربه خانگی نگهداری کنید، باید در ابتدا با ویژگی های این گربه ها آشنا شوید و در نهایت بر اساس روحیات و ملاک هایی که در نظر دارید، یک انتخاب خوب داشته باشید.

 نگهداری از گربه ها در منزل و آپارتمان، شاید از دور زیبا به نظر برسد. اما واقعیتی که وجود دارد این است که این کار نسبتاً دشوار است و نیاز به صبر و حوصله و هزینه ی نسبتاً بالایی خواهد داشت.

 گربه ها دارای نژاد های متفاوتی هستند و هر نژاد از گربه ویژگی های اخلاقی خاص خود را دارد و شما باید در این میان به دنبال نژادی باشید که توانایی زندگی در آپارتمان و محیط بسته را داشته باشد.

 برای مثال گربه هایی که انرژی کمتری دارند و نیاز به تحرک مداوم ندارند برای فضای آپارتمانی و محیط بسته می تواند انتخاب خوبی باشد اما اگر شما یک گربه پرتحرک و پویا را خریداری کنید قطعاً می توانیم در آپارتمان از آن نگهداری داشته باشید و گربه شما افسرده خواهد شد ما در این مقاله مشخصات بهترین گربه خانگی برای آپارتمان را به شما توضیح می دهیم و در نهایت انتخابی بسیار خوب و عالی در این زمینه داشته باشید.

بهترین گربه خانگی
بهترین گربه خانگی

معرفی نژاد بهترین گربه خانگی برای آپارتمان

همانطور که اشاره کردیم نژاد های متفاوتی وجود دارند که هر کدام از آن ها ویژگی های اخلاقی خاص خود را دارا هستند. اما برای نگهداری گربه در آپارتمان باید به دنبال بهترین گربه خانگی برای آپارتمان باشید و در همین راستا قصد داریم که نژاد های عالی در این زمینه را به شما معرفی کنیم. تا بتوانید انتخابی مناسب برای آپارتمان خود انجام دهید و بهترین گربه را خریداری کنید.

نژاد مو کوتاه آمریکایی

یکی از پرطرفدار ترین نژاد ها برای نگهداری در آپارتمان، نژاد موکوتاه آمریکایی می باشد‌. این گربه ها بسیار آرام و دوست داشتنی هستند و دوست دارند که مدام با انسان ها معاشرت داشته باشند. اما تحرک آن ها پایین است و در نتیجه به راحتی در آپارتمان ها زندگی می کنند.

 این گربه ها نیازمند توجه زیاد نیستند و در نتیجه احتیاج ندارند که شما ساعات زیادی از روز را به بازی با آن ها اختصاص دهید و معمولاً با اسباب بازی یا برنامه های تلویزیونی سرگرم می شوند.

 وزن این گربه ها بین ۵ تا ۷ کیلوگرم متغیر است و قد آن ها هم از ۱۴ تا ۲۴ سانتی متر بر اساس سنی که دارند و نوع تغذیه آن ها متفاوت خواهد بود.

بدن گربه های مو کوتاه آمریکایی بسیار محکم و مقاوم است و سیستم ایمنی بسیار قوی و خوبی هم دارند و این موضوع باعث می شود تا به سختی دچار بیماری شوند. در نتیجه شما نیازی نیست که مدام به دامپزشک مراجعه کنید و گربه شما سالم و سلامت به زندگی ادامه خواهد داد.

البته نقش تغذیه در این سلامت هم نباید نادیده گرفت و در صورتی که شما بتوانید یک تغذیه سالم از طریق سایت میل ورم آسیا برای گربه خود خریداری کنید، قطعا طول عمر گربه شما افزایش خواهد یافت. موهای این گربه ها کوتاه و متراکم می باشد و به همین علت با نام نژاد موکوتاه آمریکایی شناخته می شوند.

بهترین گربه خانگی

پس اگر به دنبال شناخت بهترین گربه خانگی برای آپارتمان هستید بدون تردید گربه نژاد مو کوتاه آمریکایی یک انتخاب عالی برای شما محسوب می شود.

نژاد بیرمن

یکی دیگر از نژادهای بهترین گربه خانگی برای آپارتمان نژاد بیرمن می باشد. که یک گربه بسیار مهربان، ساکت و آرام است. این گربه نیاز به فضای زیاد برای زندگی ندارد. زیرا تحرک چندانی از خود نشان نمی دهد و دوست دارد فقط در یک گوشه بنشیند و احساس آرامش داشته باشد.

 این گربه ها وابستگی زیادی به انسان ها دارند و دوست دارند که بیشتر ساعات روزشان را در کنار انسان مورد علاقه شان سپری کنند. وزن گربه های نژاد بیرمن ۴ تا ۵ کیلوگرم بوده و ارتفاع آن ها از ۱۴ تا ۲۵ سانتی متر متغیر می باشد.

 صورت این گربه های گرد است و این مسئله به جذابیت آن ها افزوده است. در اکثر موارد گربه های نژاد بیرمن چشم های آبی و بیضی شکل دارند. مو های آن ها نیز ابریشمی می باشد که بسیار نرم و جذاب است. مو های گربه های نژاد بیرمن ریزش زیادی ندارد و این مسئله جزو مهمترین نکات در امر شناخت بهترین گربه خانگی برای آپارتمان محسوب می شود.

نژاد پرشین

گربه نژاد پرشین یا ایرانی جزو محبوب‌ ترین و بهترین گربه خانگی برای آپارتمان در ایران محسوب می شود. که افراد زیادی ترجیح می‌ دهند از این گربه در منزل خود نگهداری کنند. این گربه ها بسیار آرام هستند و دوست دارند که ساعات زیادی از روز را به استراحت اختصاص دهند و روی هر سطح نرمی که در اطرافشان پیدا کنند به خواب می روند.

این گربه‌ ها اهل معاشرت با انسان های مورد علاقه خود هستند. اما ترجیحشان گذراندن زمان به تنهایی می باشد و این وضعیت بسیار مهم است و شما می توانید به راحتی گربه را در منزل تنها بگذارید و به محل کار خود بروید.

وزن گربه های پرشین ۳ تا ۶ کیلوگرم بوده و ارتفاع آن ها از ۱۶ سانتی متر تا ۲۲ سانتی متر متغیر است. موی گربه های پرشین بلند، پاهای آن ها کوتاه و چاق و چشم آن ها نیز گرد و نسبتاً درشت می باشد. تمام این موارد نشان می‌ دهند که گربه های پرشین جزو زیباترین گربه های خانگی محسوب می شوند.

بهترین گربه خانگی

سخن آخر

با مطالعه این مقاله می توانید بهترین گربه خانگی برای آپارتمان را طبق اولویت ها و نظرات خود انتخاب کنید و در این راستا باید روحیات خود را هم در نظر بگیرید. تا در نهایت مناسب ترین انتخاب ممکن را رقم بزنید.

سؤالات متداول

در میان نژادهای مختلف کدام یک از گربه ها تمایل بیشتری به سکوت دارند؟

 گربه های نژاد پرشین جزو گربه هایی هستند که دوست دارند ساعات زیادی از روز را در سکوت و آرامش بگذرانند.

وزن گربه های نژاد مو کوتاه آمریکایی چقدر است؟

 وزن این گربه ها متغیر می باشد و از ۵ کیلوگرم تا ۷ کیلوگرم متفاوت است.

برای آپارتمان چه نوع گربه هایی مناسب هستند؟

 گربه هایی که علاقه ی زیادی به تحرک نداشته باشند و ساکت و آرام یک گوشه بنشینند.

5/5 - (2 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *