نیش رتیل برای انسان کشنده است؟

نیش رتیل

نیش رتیل برای انسان جزو آن دسته از گزیدگی‌ ها می‌ باشد که ممکن است برای افراد رخ دهد و در لیست گزیدگی‌ های نسبتاً خطرناک قرار می‌ گیرد. اگر این سوال برای شما پیش آمده است که نیش رتیل کشنده است یا خیر خواندن این مطلب را تا انتها به شما پیشنهاد می‌ کنیم.

رتیل شباهت زیادی به عنکبوت دارد با این تفاوت که غول پیکر تر بوده و سراسر بدنش از مو تشکیل شده است و در دسته ی حشرات موذی و خطرناک قرار دارد.

شاید با دیدن عکس رتیل احساس وحشت زیادی به شما دست بدهد و فکر کنید که امکان دارد در اثر نیش رتیل جان خود را از دست دهید. اما با خواندن این مطلب نظر شما کمی تغییر پیدا خواهد کرد و می‌ توانید با رعایت نسبی احتیاط از هرگونه خطر در اثر نیش روتیل، دوری کنید.

نیش رتیل

نیش رتیل برای انسان کشنده است؟

از جمله سوالات مهمی که در رابطه با رتیل وجود دارد این است که آیا نیش رتیل برای انسان کشنده است یا خیر؟ در جواب باید بگوییم رتیل‌ ها به صورت کلی خطر جدی و زیادی برای سلامتی انسان‌ ها ندارند و خیلی کم می‌ توانید رتیلی را در سطح طبیعت پیدا کنید که جان انسان را با نیش خود بگیرد.

 اینکه بگوییم هیچ رتیلی توانایی انجام این کار را ندارد کذب محض است‌ اما قطعاً پیدا کردن چنین رتیلی هم کار دشواری خواهد بود. که در ادامه سعی می‌ کنیم کشنده ترین رتیل ها را برای انسان، به شما معرفی کنیم تا بر همین اساس، از رتیل های سمی و خطرناک دوری داشته باشید.

درست است که رتیل‌ ها در مقایسه با عنکبوت‌ ها آسیب کمتری به انسان‌ها وارد می‌ کنند. اما در این میان تعداد محدودی از رتیل‌ های سمی و خطرناک هستند که هر یک را به تفصیل به شما معرفی خواهیم کرد.

نیش رتیل

معرفی‌ کشنده ترین و سمی ترین رتیل ها برای انسان

نیش رتیل برای انسان در شرایط خاصی خطرناک خواهد بود و آن دسته از رتیل‌ های سمی که دارای نیش زهردار و سمی هستند به هیچ عنوان نباید انسان را نیش بزنند. زیرا جان انسان را خواهند گرفت. در ادامه تعدادی از سمی ترین رتیل ها را برای شما معرفی می‌ کنیم.

رتیل پرز دار

یکی از انواع رتیل‌ ها که خطرناک هستند تحت عنوان رتیل پرزدار شناخته می‌ شوند‌. نیش رتیل برای انسان اگر از نوع پرزدار باشد بسیار دردناک خواهد بود و زهری که از این نیش به بدن انسان وارد می‌ شود گرفتگی شدید عضلات را به دنبال خواهد داشت، که این گرفتگی به عضلات تنفسی می‌ رسد و اگر فرد به موقع به بیمارستان و اورژانس مراجعه نکند طبیعتاً جان خود را در اثر خفگی و عدم تنفس صحیح از دست خواهد داد.

پس هرجا مشاهده کردید که رتیل پرزدار در نزدیکی شما قرار دارد باید از منطقه خطر سریعاً دوری کنید تا در معرض نیش این حشره زهردار قرار نگیرید.

رتیل تاسمانی

روتیل های تاسمانی به نوعی روتیل گفته می‌ شود که توانایی این را دارند که جانورانی که نسبت به جثه ی خود بزرگتر هستند را هم به راحتی شکار کنند. این رتیل بعد از نیش زدن جانور یا انسان مورد نظر ابتدا جاندار را بی‌ حال کرده و به صورت زنده زنده از گوشت آن تغذیه می‌ کنند که این موضوع بسیار دردناک و عذاب دهنده خواهد بود.

نیش رتیل

رتیل آذینی صورتی

رتیل های آذینی صورتی یکی دیگر از انواع رتیل‌ ها هستند که جدیداً به عنوان رتیل‌ های خطرناک شناسایی شدند. رنگ این رتیل‌ ها صورتی بوده و معمولاً در کشور سریلانکا وجود دارند.

 نیش رتیل برای انسان در حالی که از نوع صورتی باشد مانند یک مار سمی عمل می‌ کند و به سرعت انسان را از پای در خواهد آورد. این یعنی وقتی که یک انسان از رتیل آذینی صورتی نیش بخورد حتی اگر به بیمارستان هم مراجعه کند دیگر فایده نخواهد داشت. زیرا نیش این رتیل در دم زهر خود را می‌ ریزد.

اگر انسان‌ ها توسط روتیل های کشنده نیش زده شوند طبیعتاً نیش رتیل برای انسان کشنده خواهد بود و جان انسان را می‌ گیرد. اما سایر رتیل‌ ها خطر چندانی برای سلامتی انسان ندارند و آسیب جدی به بدن انسان وارد نمی‌ کنند.

 علاوه بر این در بسیاری از کشور ها پاد زهر های زیادی برای نیش حشره ی رتیل ساخته شده است تا از مرگ انسان و ایجاد بیماری برای انسان جلوگیری داشته باشند.

نیش رتیل در کجای آن قرار دارد؟

اکنون که از خطر نیش رتیل برای انسان آگاهی پیدا کردید، باید بدانید که نیش رتیل در کجای بدن این حشره قرار دارد در واقع نیش این حشرات در قسمت جلوی بدن آن ها قرار دارد و وقتی که بخواهد به طعمه ی حمله کند خود را به بدن طعمه اش نزدیک کرده و نیش را در بدن طعمه به راحتی فرو می‌ کند.

درمان نیش رتیل

برای اینکه بتوانید نیش رتیل برای انسان را درمان کنید بهترین اقدام مراجعه به موقع به بیمارستان می‌ باشد. اما برخی از روش‌ های خانگی هم هستند که می‌ توانند به تسکین نیش کمک کنند.

 در مرحله ی اول شما باید متوجه شوید که نیش رتیل سمی است یا خیر؟ در صورتی که سمی بود حتماً باید به بیمارستان مراجعه کنید و هیچ راه دیگری وجود ندارد. اما در صورتی که نیش رتیل سمی نبود با استفاده از کمپرس یخ و کرم‌ های خانگی می‌ توانید جای نیش را با سرعت بیشتری تسکین دهید.

سخن آخر

با شناخت رتیل های خطرناک و سمی می‌ توانید رتیل‌ های بدون سم و بدون آسیب را شناسایی کنید و برای پرورش رتیل در منزل از این دسته از رتیل ها استفاده داشته باشید. نیش رتیل برای انسان خطرناک نخواهد بود به شرطی که رتیل‌ های غیر سمی را بشناسید.

 در صورتی که به رتیل علاقه دارید و دوست دارید که این حشره را پرورش دهید پس از خرید یک رتیل خانگی می‌ توانید از طریق سایت میل ورم آسیا غذاهای مختص این حشره را هم در کیفیت بالا خریداری کنید تا روند پرورش شما سیر موفقیت آمیز خود را طی کند.

سؤالات متداول

آیا تمام رتیل‌ ها دارای نیش سمی و خطرناک هستند؟

 خیر همه ی رتیل‌ ها نیش خطرناک و سمی ندارند و هیچ آسیبی به انسان وارد نمی کنند.

کدام دسته از رتیل‌ ها جان افراد را می‌ گیرند؟

تعداد محدودی از رتیل‌ های سمی وجود دارند که با نیش زدن انسان باعث گرفتن جان انسان خواهند شد.

نیش رتیل خطرناک‌تر است یا عقرب؟

اگر بخواهیم از این لحاظ نیش رتیل و عقرب را مقایسه کنیم باید بگوییم که نیش عقرب به مراتب خطرناک ‌تر از نیش رتیل می‌باشد. زیرا عقرب با سرعت بیشتری می‌تواند انسان را بکشد.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *