آموزش دستی کردن مرغ مینا

دستی کردن مرغ مینا

دستی کردن مرغ مینا برای کسانی که قصد دارند از این پرنده در منزل نگهداری کنند الزامی است. این پرنده یکی از زیباترین و پرطرفدارترین پرنده های زینتی در ایران و جهان به حساب می‌ آید که اکثر افراد علاقه دارند از آن در منزل خود و در قفس نگهداری کنند. اما لازمه ی این کار، دستی کردن و اهلی کردن پرنده می باشد. زیرا در غیر این صورت روند نگهداری از آن در قفس، کار بسیار دشواری خواهد بود.

 این پرنده نژاد های متفاوتی دارد و هر نژاد دارای خلق و خوی خاص خود می باشد. اما در ایران معمولا مرغ مینای معمولی بیشتر از سایر نژاد ها یافت می شود و این مرغ مینا توانایی بسیار خوبی در آواز خواندن، تقلید صدا و گفتگو دارد. در نتیجه فرآیند دستی کردن آن ها هم کار چندان سختی نیست و کافی است که شما اعتماد پرنده را به خود جلب کنید.

 ما قصد داریم که در این مقاله نکات آموزشی دستی کردن مرغ مینا را به شما بیاموزیم. تا بتوانید بعد از خرید مرغ مینا به بهترین شکل ممکن پرنده را رام و مطیع خود کنید و اعتماد این پرنده زیبا و جذاب را جلب کنید.

دستی کردن مرغ مینا

اصول دستی کردن مرغ مینا

برای دستی کردن مرغ مینا باید از همان سنین ابتدایی پرنده را به سرپرستی قبول کنید و تمرین زیادی با پرنده ی خود داشته باشید و این تمرین شامل صحبت کردن مداوم با پرنده و یاد دادن کلمات و جملات مختلف به پرنده است.

مرغ های مینا علاقه ی زیادی به اهلی شدن دارند و نسبت به این مسئله موضع و گارد خاصی ندارند. به خصوص اگر در سنین پایین و جوجه باشند قطعا فرایند اهلی کردن آن ها بسیار آسان‌تر خواهد بود.

 سعی کنید که همیشه دور پرنده خود را شلوغ نگه دارید به پرنده توجه کنید و محبت لازم را به مرغ مینای خود ارائه دهید. برای جلب بیشتر اعتماد پرنده جهت رام کردن مرغ مینا می توانید از دستان خود برای غذا دادن به این پرنده کمک بگیرید. این کار بسیار در جلب اعتماد پرنده موثر خواهد بود. اما به هیچ عنوان نباید پرنده را نوازش کنید. زیرا نوازش کردن مرغ مینا از جمله اقداماتی است که مورد پسند این پرنده واقع نمی شود و مرغ های مینا نسبت به نوازش شدن حساسیت بسیار زیادی دارند.

اگر دوست دارید که فرآیند دستی کردن این پرنده برای شما با موفقیت طی شود به هیچ عنوان سراغ ناز و نوازش نروید.

جوجه های مرغ مینا در سنین پایین به یادگیری پرواز، صحبت کردن و آواز خواندن می‌ پردازند. که این موضوع باعث می‌ شود تا میل به یادگیری در مرغ مینا در سنین پایین تر بیشتر باشد و در نتیجه سریع تر رام می شوند.

به خصوص اگر بال های پرنده را کوتاه کنید پرنده بهتر رام شما خواهد شد. زیرا توانایی پرواز به صورت مستقل را هم از دست می دهد. البته چیدن بال مرغ مینا باید در نظر دامپزشک و با رعایت اصول لازم انجام شود تا آسیبی به پرنده وارد نشود.

دستی کردن مرغ مینا

بازی خطرناک با مرغ مینا برای دستی کردن ممنوع!

درست است که برای دستی کردن مرغ مینا انجام بازی یکی از موثرترین اقدامات ممکن به حساب می‌ آید. اما دقت داشته باشید که طی این فرآیند نباید از بازی های خطرناک استفاده کنید. زیرا این کار سلامت مرغ مینا را به خطر می اندازد. بهتر است که از بازی های جذاب و سرگرم کننده که خطری ندارند برای سرگرمی این پرنده استفاده داشته باشید.

 بسیاری از صاحبان مرغ مینا فکر می‌ کنند که مسخره کردن و خندیدن به پرنده باعث می‌ شود که پرنده روحیه ی بیشتری بگیرد. اما مرغ مینا بسیار باهوش است و متوجه می شود که او را مسخره می کنید این اقدام شما باعث عصبانیت، پرخاش و بی‌اعتمادی پرنده نسبت به شما خواهد شد.

وقتی که مرغ مینا کم کم با شما احساس صمیمیت کرد و روی دست شما نشست، نباید خود را به عقب بکشید. زیرا این کار اعتماد به نفس پرنده را از بین خواهد برد و نقش منفی در تربیت پرنده ایفا می‌ کند.

 با رعایت این نکات و با انجام بازی های بدون خطر و سرگرم کننده لحظات خوبی را برای رشد و تربیت و رام شدن مرغ مینای خود فراهم کنید.

بازی کردن با اسباب بازی های ساده مانند درب های بطری نوشابه برای مرغ مینا بسیار سرگرم‌ کننده و جذاب است. به همین راحتی بدون صرف هزینه ی خاصی جهت خرید اسباب بازی برای مرغ مینا، می توانید پرنده ی خود را سرگرم کنید.

جلب توجه مرغ مینا، بهترین راه برای دستی کردن او!

جدا کردن توجه مرغ مینا نقش مهمی در دستی کردن پرنده ایفا می‌ کند. اگر قصد دستی کردن مرغ مینا را دارید می توانید توجه مرغ مینا را به خود جلب کنید‌. این کار با خرید اسباب بازی های جذاب و خوش رنگ و یا فراهم کردن غذاهای خوشمزه برای مرغ مینا امکان‌ پذیر خواهد بود.

مرغ های مینا بسیار شکمو هستند و میل زیادی به خوردن غذاهای مختلف دارند. وقتی که شما غذای تشویقی و متنوع را برای مرغ مینا فراهم کنید قطعاً باعث جلب توجه این پرنده خواهید شد.

دستی کردن مرغ مینا

 سایت میل ورم آسیا خوراک مخصوص مرغ مینا را با بهترین کیفیت برای شما عرضه می کند تا با خرید این خوراک پرنده ی خود را به خوردن غذا تشویق کنید و به خوبی توجه به مرغ مینا را به خود جلب کنید و باعث دستی شدن این پرنده شوید.

سخن آخر

دستی کردن مرغ مینا از راه های مختلفی امکان پذیر است و کافی است که شما این راه ها را بشناسید و هر یک را به بهترین شکل ممکن در روند زندگی پرنده پیاده سازی کنید‌. تا بدین ترتیب مرغ مینا دستی و رام شما شود و سال‌ های سال در منزل شما زندگی کند.

آیا مرغ مینا متوجه مسخره کردن خودش توسط انسان ها می شود؟

بله مرغ مینا بسیار باهوش و با ذکاوت است و در نتیجه اگر او را مسخره کنید متوجه می شود و نسبت به شما اعتماد خواهد شد.

بهترین اسباب بازی برای سرگرمی مرغ مینا چیست؟

 درب های رنگارنگ بطری های نوشابه

صحبت با پرنده چه نقشی در دستی کردن مرغ مینا ایفا می کند؟

صحبت کردن یکی از مهمترین اقدامات در جهت دستی کردن مرغ مینا محسوب می‌ شود و باعث طی شدن سریع‌ تر روند یادگیری و تربیت مرغ مینا خواهد شد.

4.4/5 - (13 امتیاز)

دیدگاه‌ها (3)

  1. من مرغ مینا دارم دوازده ساله بسیار با هوشه وجواب حرفهای مرا میده می‌فهمه بهش چی میگم فقط باید بهش محبت کرد وبهتره بالهاشو کوتاه نکنید تا در منزل پرواز کنه وغریزه پروازش نابود نشه وشاداب بمونه مرتب آبتنی کنه و اجازه بدید جایی از منزل برای خودش لانه بسازه وگاهی آزادش کنید تا به لانه اش بره من تجربه کردم هر چه آزادتر باشه شادابتره وبیشتر عمر میکنه
  2. سلام و عرض ادب ببخشید میخواستم ببینم قیمت جوجه مینا چنده و بعد از خرید چقدر زمان می‌بره تا برامون ارسال کنید به مازندران متشکرم
  3. منم یه مرغ مینا دارم 8ماهشه سخنگو هست ولی دستی نیس وقتی از قفس درمیاریم دیگه نمیره قفس ومجبوریم بگیریمش لطفا کمکپکنید دستی کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *