خوراک ویژه بوقلمون بومی چه نقشی در تغذیه این پرنده ایفا می‌کند؟

خوراک ویژه بوقلمون بومی

بوقلمون‌ها جزو پرنده‌هایی به حساب می‌آیند که به علت دارا بودن گوشت و تخم مرغ و باکیفیت، مورد توجه انسان‌های مختلف واقع شده‌اند و اکثر افراد به پرورش این پرنده‌ها می‌پردازند. زیرا از قیمت بسیار خوبی هم در بازار برخوردار هستند. کسانی که مشغول پرورش بوقلمون می‌باشند، به دنبال این هستند که تغذیه این پرنده‌ها را به خوبی تامین کنند و در همین راستا استفاده از خوراک ویژه بوقلمون بومی می‌تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

زیرا این غذا کامل‌ترین غذا برای بوقلمون‌ها به حساب می آید که باعث تقویت بهتر بدن این پرنده می‌شود و کمک می‌کند که پرنده گوشت بیشتری داشته باشد و تخم‌های بزرگتری بگذارد.

 در واقع مهمترین اصل در امر پرورش بوقلمون توجه به تغذیه این پرنده است. اگر تغذیه این پرنده به خوبی تامین شود، قطعاً فرد پرورش‌دهنده از سود بسیار زیادی بهره خواهد برد و می‌تواند با پرورش بوقلمون به موفقیت بالایی برسد. به شرطی که تغذیه این پرنده‌ها را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد و از غذاهای با کیفیت مانند خوراک ویژه بوقلمون در تغذیه این پرنده استفاده کند.

شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که از کجا می‌توان این خوراک ویژه و باکیفیت را خرید؟ در پاسخ باید به شما بگوییم که سایت ها و فروشگاه های مختلفی هستند که به فروش خوراک ویژه بوقلمون بومی می‌پردازند. اما برای اینکه بتوانید این خوراک را با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر خریداری کنید، بهتر است که به سایت میل ورم آسیا مراجعه داشته باشید تا این خوراک را در سطح کیفی مرغوب و قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

مشخصات خوراک ویژه بوقلمون بومی

ویژگی‌های خوراک ویژه بوقلمون بومی شامل موارد متفاوت و مختلف می‌باشد و افرادی که قصد خرید این خوراک را دارند، باید در ابتدا از ویژگی‌ها و مشخصات آن آگاهی پیدا کنند تا بتوانند خرید موفقیت آمیز و عالی در این زمینه داشته باشند.

به همین منظور باید در ابتدا به این مسئله اشاره کنیم که مهم‌ترین ویژگی این خوراک این است که به صورت کاملاً بهداشتی و اصولی بسته بندی شده است و روند تهیه آن هم کاملاً سالم و بر اساس اصول بهداشتی بوده است. که این عوامل باعث می‌شوند تا این خوراک غذای سالم برای پرنده شما محسوب شود و موجب ورود باکتری ها میکروب ها و انگل های مختلف به بدن پرنده هم نخواهد شد.

این محصول در قالب پلت و بر پایه سویا، ذرت، و دانه های پروتئینی فرموله شده است. این مسئله باعث می‌شود تا سرشار از انرژی باشد و به خوبی بدن پرنده شما را تقویت کند.

خوراک ویژه بوقلمون بومی
خوراک ویژه بوقلمون بومی

علاوه بر این فرموله شدن آن در قالب پلت موجب می‌شود که پرنده با اشتهای بیشتر به خوردن این غذا بپردازد و تمایل زیادی به خوردن این دانه‌ها داشته باشد.

 این دانه علاوه بر این که سرشار از پروتئین و انرژی می‌باشد، منبع غنی از مکمل‌های معدنی و ویتامین های ضروری مورد نیاز بدن پرنده نیز هست و حاوی ویتامین هایی مانند ویتامین های گروه ب، A,C,D می‌باشد. که تمام این عوامل در کنار هم باعث شده‌اند تا این خوراک در لیست غذاهای غنی و بسیار کامل برای بوقلمون های بومی قرار بگیرد.

این غذا ضامن سلامت پرنده شما خواهد بود و کمک می‌کند که روند تخمک گذاری و وزن گیری پرنده شما هم بهتر پیش برود. پس پرورش دهندگان با خرید خوراک ویژه بوقلمون بومی می‌توانند بوقلمون‌ها را سریع‌تر پرورش دهند و سریع‌تر به مرحله فروش برسند.

اهمیت تغذیه در زندگی بوقلمون

تغذیه و استفاده از غذای خوب در روند زندگی بوقلمون نقش مهم و تعیین‌کننده ایفا می‌کند. زیرا بوقلمون‌های گوشتی و تخمگذار برای اینکه به فعالیت‌های روزمره بپردازند، به مواد غذایی نیاز دارند و برای اینکه لاغر نشوند و گوشت خوبی داشته باشند و بتوانند تخم‌های بزرگ‌تری بگذارند هم باید انرژی و پروتئین مورد نیاز بدن آن‌ها تامین شود.

به طور کلی، بوقلمون‌ها روزانه نیاز به پروتئین، چربی مفید، ویتامین، اسید آمینه، مواد معدنی و آب دارند و باید از غذایی برای آن‌ها استفاده شود که شامل تمام این موارد می‌باشد و خوراک ویژه بوقلمون بومی دقیقاً جزو غذاهایی محسوب می‌شود که از این ویژگی‌های مفید پیروی می‌کند و به پرورش بهتر بوقلمون کمک زیادی خواهد کرد.

بوقلمون بومی
بوقلمون بومی

این غذا به هضم بهتر بوقلمون و جذب بهتر ویتامین‌ها کمک می‌کند و باعث می‌شود که پرنده شما یک پرورش کاملاً سالم را تجربه کند.

میزان ویتامین، پروتئین، اسید آمینه و مواد معدنی موجود در غذای بوقلمون باید با تناسب انجام شود و خوراک ویژه بوقلمون بومی هم جزو غذاهایی است که به صورت متناسب از این ویتامین ها چربی ها اسید آمینه ها و مواد معدنی بهره می‌برد.

کلسیم غذای بوقلمون

کلسیم جزو مواد معدنی مورد نیاز بوقلمون‌ها محسوب می‌شود و هر چقدر که میزان کلسیم غذای بوقلمون بیشتر باشد تغذیه بوقلمون غنی‌تر خواهد بود. زیرا کلسیم نقش مهم در رشد بهتر بوقلمون ایفا می‌کند و برای بوقلمون های تخمگذار هم اهمیت زیادی دارد و باعث ضخیم شدن پوست تخم خواهد شد.

زیرا ماده اصلی پوسته تخم بوقلمون کلسیم است. پس باید از غذایی برای بوقلمون خود استفاده کنید که منبع غنی کلسیم به حساب می‌آید و در همین راستا خوراک ویژه بوقلمون بومی انتخاب خوبی خواهد بود. زیرا یکی از ماده‌های مهم موجود در این خوراک کلسیم بالا است.

سخن آخر

اگر بوقلمون‌ها تغذیه سالم و غنی داشته باشند، قطعاً بدنی سالم تر خواهند داشت و می توانند بهتر به زندگی ادامه دهند. از طرفی این مسئله به نفع فرد پرورش دهنده خواهد بود.

خوراک ویژه بوقلمون بومی جزو خوراک‌های کمک‌کننده برای رشد و زندگی بهتر بوقلمون می‌باشد و می‌توانید برای خرید این خوراک سایت میل ورم آسیا را انتخاب کنید.

سوالات متداول

چرا وجود کلسیم در غذای بوقلمون ضروری است؟

 زیرا کلسیم جزو مهم‌ترین نیازهای بدن بوقلمون محسوب می‌شود و بوقلمون تخمگذار حتماً باید در رژیم غذایی روزانه خود از کلسیم استفاده کنند تا تخم بهتر بگذارد.

آیا بوقلمون به چربی هم نیاز دارد؟

بله، یکی از مهمترین نیازهای روزانه بوقلمون، چربی‌های مفید است که این چربی های مفید در خوراک ویژه بوقلمون بومی وجود دارند.

مهمترین اصل در امر پرورش بوقلمون چیست؟

کسانی که قصد پرورش بوقلمون را دارند باید بدانند که مهمترین اصل در پرورش این پرنده توجه و دقت و به تغذیه سالم آن است.

5/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *