تکثیر عقرب چگونه است؟

تکثیر عقرب

تکثیر عقرب برای آن دسته از کسانی که قصد پرورش این حیوان را دارند، مسئله ی بسیار مهمی است و باید از چگونگی آن آگاهی داشته باشند تا بتوانند شرایط مناسبی را برای این اقدام فراهم کنند و اجازه دهند که عقرب ها به بهترین شکل ممکن تکثیر داشته باشند.

 البته این حیوانات سرعت تکثیر بالا و تکثیر باکیفیت دارند. یعنی در هر سال تعداد زیادی از نوزادان عقرب به دنیا می آیند که این مسئله جزو نکات مثبت برای عقرب ها محسوب می شود.

 بهترین فصل برای زاد و ولد عقرب ها تابستان است. زیرا این حیوان علاقه ی زیادی به هوای گرم و مرطوب دارد به همین علت فصل تابستان جزو مورد علاقه ترین فصول برای این جاندار محسوب می شود و همه ی عقرب ها در این فصل به جفتگیری می پردازند.

 تعداد نوزادان عقرب در هر زاد و ولد از ۶ عدد تا ۹۰ عدد متغیر خواهد بود. پس تصور کنید که وقتی یک عقرب بعد از فرایند تولید مثل تعداد بالایی از عقرب را به دنیا می آورد، چقدر می‌ تواند به نفع پرورش‌ دهنده باشد. به همین علت است که تاکید می کنیم پرورش عقرب جزو مشاغل پر درآمد محسوب می‌ شود زیرا فرایند تکثیر این جاندار آسان و نسبتاً مناسب است.

تکثیر عقرب

البته منظور از آسان بودن فرآیند تکثیر این نیست که نیاز به مراقبت و فراهم کردن شرایط خاص ندارند، شما باید تغذیه ی مناسب و شرایط مناسب را برای تکثیر عقرب تدارک ببینید تا فرآیند تولید مثل این جاندار به خوبی پیش برود.

شرایط تکثیر عقرب

شرایط تکثیر عقرب شامل نکات خاصی می شود که پرورش دهندگان باید سعی کنند که تمام این نکات را رعایت کنند اولین نکته این است که یک مخزن مناسب برای نگهداری عقرب های نر و ماده تدارک ببینید. این مخزن باید درب بسته داشته باشد و در عین حال دارای تهویه باشد.

در صورت امکان مخزن باید در محیط کم نور و یا بدون نور قرار بگیرد. زیرا عقرب ها نیازی به نور ندارند. از همه مهمتر درجه حرارت محل زندگی عقرب ها می باشد که باید بین ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتیگراد باشد و دمای کمتر از ۲۵ درجه نه برای حیات عقرب مناسب است و نه به تکثیر موفقیت‌آمیز عقرب منجر خواهد شد. حتما دمای محل زندگی عقرب ها را جدی بگیرید.

نکته ی بعدی فراهم کردن تغذیه به ویژه برای عقرب ماده می باشد. شما باید غذای با کیفیت و ویتامینه و پروتئینه را برای عقرب ماده خود تدارک ببینید و در همین راستا استفاده از حشراتی که حاوی پروتئین بالا هستند می‌ تواند انتخاب خوبی برای عقرب ها در دوران زاد و ولد به شمار بیاید. میل ورم ها حشراتی هستند که فاقد انگل، میکروب و آلودگی بوده و دارای پروتئین، ویتامین و املاح و مواد معدنی بسیار بالا می باشند که تمام این موارد در کنار هم باعث شده اند میل ورم به غذایی سالم و مغذی برای عقرب ها تبدیل شود و مصرف این غذا برای عقرب ماده در فصول تولید مثل به باروری بهتر این حیوان و به دنیا آمدن نوزادان عقرب سالم کمک زیادی می کند.

تکثیر عقرب

 برای اینکه بتوانید میل ورم های با کیفیت و خالص را برای عقرب های خود خریداری کنید میتوانید به وبسایت میل ورم آسیا مراجعه کنید. این سایت به صورت تخصصی در زمینه تولید و فروش میل ورم فعالیت می‌کند و انواع میل ورم های خشک و زنده را با کیفیت مرغوب به فروش میرساند.

بهترین فصل برای تکثیر عقرب کدام فصل است؟

بهترین فصل برای تکثیر عقرب فصل تابستان بوده البته این مسئله از نیمه ی تابستان شروع شده و تا نیمه ی پاییز که هوا تقریباً گرم است ادامه پیدا می کند.

چون عقرب ها زندگی در محیط گرم و هوای گرم را به فصول سرد سال ترجیح می دهند، تابستان جزو فصل های مورد علاقه ی این حیوان برای تولید مثل محسوب می شود در شرایط آب و هوایی و زندگی در فصل تابستان برای عقرب ها به گونه ای می باشد که همه چیز برای یک تولید مثل موفقیت‌ آمیز فراهم می‌ شود.

پس اگر قصد دارید که به پرورش عقرب بپردازید حتماً اواسط فصل تابستان تا اواسط پاییز را انتخاب کنید تا بتوانید تکثیر موفقیت آمیز از عقرب ها را شاهد باشید. نوزادان عقرب بعد از اینکه به دنیا آمدند روی پشت عقرب ماده سکونت می کنند و تا وقتی که پوست اندازی نکردند، در همان جا باقی می مانند و تغذیه آن ها نیز توسط عقرب ماده فراهم می‌ شود.

تکثیر عقرب

سخن آخر

اگر جزو پرورش دهندگان عقرب می باشید و قصد تکثیر عقرب را دارید، حتما نکات ذکر شده در این مطلب را به ذهن بسپارید و سعی داشته باشید که این نکات را رعایت کنید تا تکثیر این حیوان به بهترین شکل ممکن انجام شود و عقرب های زیادی پس از هر زاد و ولد به دنیا بیایند و پرورش شما در این زمینه رونق خوبی بگیرد. عقرب ها همانقدری که تولید مثل آسان و پرباری دارند، نیاز به مراقبت های جدی در این دوران هم خواهند داشت و شما به عنوان یک پرورش دهنده عقرب موظف هستید که این نکات را به بهترین شکل ممکن رعایت کنید.

سؤالات متداول

چرا تابستان بهترین فصل برای تکثیر عقرب محسوب می‌ شود؟

 زیرا عقرب ها به هوای گرم علاقه ی زیادی دارند و در همین راستا بهتر می توانند به روند زندگی خود در هوای گرم ادامه دهند و در نتیجه فصل تابستان بهترین زمان ممکن برای تکثیر و زاد و ولد عقرب ها محسوب می شود.

بهترین تغذیه برای عقرب ماده در زمان تولید مثل و پس از تولد نوزاد چیست؟

 بهترین تغذیه برای عقرب های ماده در زمان تولید مثل میل ورم می باشد. زیرا این حشرات فاقد میکروب و باکتری هستند و در عین حال ویتامین پروتئین بالایی دارند که این مسئله به تقویت عقرب ماده کمک می کند.

تعداد نوزادان عقرب بعد از هر زاد و ولد چند عدد است؟

تعداد نوزاد عقرب بعد از هر زاد و ولد می تواند از ۶ عدد تا ۹۰ عدد متغیر باشد و همه چیز بستگی به شرایط زندگی عقرب در دوران تولید مثل دارد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *