با سگ نژاد پامرانین بیشتر آشنا شوید

سگ نژاد پامرانین

سگ نژاد پامرانین در لیست محبوب ترین نژاد سگ ها قرار دارد و اکثر کسانی که به نگهداری از سگ خانگی می‌ پردازند، علاقه ی زیادی دارند تا از نژاد پامرانین نگهداری کنند. زیرا سگ‌ های این نژاد بسیار بانمک هستند و جلوه ی جذابی دارند که این مسئله باعث می‌ شود که توجه افراد زیادی را به خود جلب کنند.

این سگ ها در قرن شانزدهم به عنوان سگ بزرگ سورتمه پرورش پیدا کرده اما با گذشت زمان در قرن نوزدهم کارایی سگ های پامرانین هم تغییر پیدا کرد و رفته رفته اندازه این سگ ها هم بسیار کوچک تر شد. به طوری که امروزه جزو سگ های پاکوتاه به حساب می آیند.

سگ های پامرانین از نظر رنگی کمی متنوع هستند و در رنگ های مختلف مانند سفید، قهوه ای، برنز، حنایی، کرم و مشکی در جهان وجود دارند که در هر رنگ جذابیت خاص خود را دارند و افراد می‌ توانند طبق سلیقه و نظر خود هر یک از سگ های پامرانین را خریداری کنند.

از لحاظ ظاهری هم ممکن است که تفاوت جزئی بین سگ ها وجود داشته باشد و به همین منظور سگ نژاد پامرانین به دسته‌ های سگ خرسی، روباهی، جیبی، کراس و اشپیتز تقسیم می شود. که هر کدام از این سگ های پامرانین شکل ظاهری خاص خود را دارند.

سگ نژاد پامرانین
نژاد پامرانین

اگر علاقمند هستید که سگ نژاد پامرانین را خریداری کنید و دوست دارید که با ویژگی‌ ها و خصلت های این سگ ها بیشتر آشنا شوید، این مطلب را تا انتها به صورت کامل دنبال کنید. زیرا قصد داریم که سگ‌ های این نژاد را به صورت کامل به شما معرفی کنیم.

مشخصات سگ نژاد پامرانین

سگ نژاد پامرانین جزو سگ‌های جمع و جور عروسکی و بسیار فعال و پویا می باشد که علاقه دارد مدام بدود و فعالیت کند. این سگ‌ها دارای دم های پرپشت و موهای نرم و پرپشت می باشند.

از لحاظ شخصیتی اگر بخواهیم سگ‌های پامرانین را بررسی کنیم، باید بگوییم که این سگ ها بسیار باهوش و با ذکاوت هستند و نسبت به تمام نژاد ها از هوش بیشتری برخوردارند. این هوش و ذکاوت بالا باعث می شود تا ارتباط بهتری هم با انسان ها برقرار کنند و این مسئله جزو مزایای مهم برای سگ نژاد پامرانین به حساب می آید و باعث می‌ شود که انسان ها علاقه ی بیشتری به سگ‌ها داشته باشند و در منزل خود از سگ‌های پامرانین نگهداری کنند.

 این سگ‌ها پر جنب و جوش هستند و می‌توانند روحیه منزل شما را به سمت شادی و پویایی پیش ببرند. اگر دارای کودک می‌باشید، سگ های پامرانین می‌توانند رفیق و هم بازی خوبی برای کودکان شما به شمار بیایند.

 وزن این سگ ها از یک و نیم کیلو آغاز و تا ۶ کیلو ادامه پیدا می کند. قد آن ها هم بین ۱۸ تا ۳۰ سانتی متر متغیر است. پس در نتیجه می توانیم بگوییم که این سگ های کوچک جثه، با وجود جثه ی کوچک و قد نسبتاً کوتاهی که دارند، از ویژگی های منحصر به فرد و هوش بالایی برخوردار می باشند.

سگ نژاد پامرانین
سگ نژاد پامرانین

سگ نژاد پامرانین دارای چشمهای کاملا مشکی و نسبتاً درشت و گرد می باشد. که این چشم ها جزو نقاط عطف این سگ‌ها به حساب می آیند و باعث افزایش جذابیت چهره این سگ‌ها شده اند.

ویژگی‌های اخلاقی سگ‌های پامرانین

سگ نژاد پامرانین خوش اخلاق، شاداب، پویا و بسیار با وفا است. البته ضمن تمام این ویژگی های اخلاقی مثبت، باید به این مسئله اشاره کنیم که سگ های پامرانین کاملاً شجاع و جسور می‌ باشند و این موضوع هم جزو نکات طلایی اخلاقی سگ پامرانین محسوب می شود.

علاوه بر این که سگ های پامرانین رابطه ی‌ بسیار خوبی با انسان ها دارند، با سایر حیوانات و حتی سایر سگ ها از نژاد های مختلف دیگر به خوبی ارتباط برقرار می‌ کنند و دچار درگیری و مشکل نمی شوند.

 سگ های پامرانین اگر از سنین ابتدایی و کودکی آموزش نبینند، ممکن است که هنگام زنگ تلفن یا صدای درب با صدای بلند پارس کنند. اما در صورتی که شما از سگ های پامرانین سالیان طولانی نگهداری می کنید، می توانید به این سگ آموزش دهید تا در مواجهه با صدای تلفن و در پارس نکند.

این سگ‌ها بسیار کنجکاو هستند و در عین حال قدرت اجتماعی بالایی دارند و دوست دارند که با انسان‌ های مختلف ارتباط برقرار کنند. جثه ی کوچک این سگ‌ها باعث شده است هم برای کودکان همبازی خوبی باشند و هم برای سالمندان یک رفیق و همدم مناسب به شمار بیایند.

میزان تحرک سگ‌های پامرانین

فعالیت های بدنی و تحرک سگ نژاد پامرانین نسبتاً زیاد است و کسانی که از سگ‌های این نژاد نگهداری می‌کنند، باید این موضوع را درک کنند و نیاز این سگ به تحرک را جدی بگیرند. این سگ ها باید به صورت روزانه ورزش و تمرین منظم داشته باشند تا دچار افسردگی و اضافه وزن نشوند.

سگ نژاد پامرانین
سگ پامرانین

سخن آخر

نگهداری از سگ نژاد پامرانین چندان سخت نیست. زیرا این سگ‌ها وفادار و بسیار خونگرم هستند. فقط بهتر است که به تغذیه سگ‌ها اهمیت دهید. تا مشکلی برای سلامتی‌شان به وجود نیاید.

 سگ‌های پامرانین در معرض بیماری‌های قلبی و مشکلات پوستی قرار دارند و برای جلوگیری از هر کدام از این بیماری ها باید سیستم ایمنی سگ را تقویت کنید و برای تقویت سیستم ایمنی هم بهترین کار ممکن استفاده از تغذیه سالم و مناسب می‌باشد.

 به منظور فراهم کردن تغذیه سالم برای سگ نژاد پامرانین وبسایت میل ورم آسیا غذا های مختلف را با قیمتی مناسب و کیفیتی خوب عرضه می‌کند. تا دارندگان سگ پامرانین بتوانند خریدشان را از طریق این سایت انجام دهند. این سگ ها معمولاً به غذای خشک علاقه دارند. انواع غذاهای خشک، از بهترین برندها در سایت میل ورم آسیا موجود می باشند که کیفیت مرغوب و بسیار بالا دارند.

سؤالات متداول

آیا سگ های پامرانین نیاز به تحرک روزانه دارند؟

 بله سگ نژاد پامرانین دائماً در حال تحرک و ورزش می باشد و جزو پویاترین سگ‌ها محسوب می شود.

سگ های پامرانین دارای تنوع رنگ هستند؟

 بله سگ های نژاد پامرانین در رنگ های مختلف کرمژ قهوه ای، سفید، حنایی، مشکی و… وجود دارند.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *