باورهای غلط درباره رتیل چیست؟

باورهای غلط درباره رتیل

باورهای غلط درباره رتیل بسیار زیاد هستند و این باور های اشتباه باعث شده‌ اند که امروزه رتیل‌ ها جزو جانداران بسیار وحشتناک قرار بگیرند و افراد زیادی از رتیل‌ ها ترس و واهمه زیادی داشته باشند. در حالی که بخش اعظمی از این باورها کاملاً اشتباه هستند و به هیچ عنوان صحت ندارند.

ما در مجموعه میل ورم آسیا در کنار شما هستیم تا این باورهای غلط را اصلاح کنیم و به کسانی که قصد خرید و نگهداری از رتیل را دارند کمک کنیم که بتوانند ذهنیت‌ های منفی را فراموش کنند و با آگاهی کامل‌ تری از رتیل‌ ها نگهداری کنند. امروزه نگهداری از حیوانات خانگی بسیار مورد توجه واقع شده است و روتیل‌ ها هم جزو جاندارانی هستند که نگهداری از آن ها در محیط منزل می‌ تواند بسیار جذاب باشد.

باورهای غلط درباره رتیل و شکار این حیوان

یکی از باورهای غلط درباره رتیل نحوه شکار طعمه توسط این جاندار می‌ باشد. عوام بر این باور هستند که رتیل‌ ها دارای نیش زهرآگین هستند و با نیش زدن طعمه‌ های خود را از بین می‌ برند. اما واقعیتی وجود دارد این است که اکثر رتیل‌ ها فاقد غده زهراگین هستند و این یعنی به هیچ عنوان نیش خطرناکی ندارند. اما این به این معنا نیست که رتیل‌ ها خطرناک نیستند!

به صورت کلی اکثریت رتیل ها با گزش و تکه تکه کردن طعمه آن را از بین خواهند برد. پس وقتی که از عدم زهراگین بودن نیش یک رتیل اطمینان حاصل کردید باید بدانید که خطر گزش و تکه تکه شدن همواره طعمه را تهدید می‌ کند. البته رتیل ها هرگز نمی‌ توانند انسان‌ ها را تکه تکه کنند بلکه طعمه‌ های کوچک‌ تر و جانداران کوچک دیگر در معرض خطر شکار توسط رتیل قرار دارند.

در همین راستا به کسانی که قصد نگهداری از رتیل در منزل را دارند، توصیه می‌ کنیم که باورهای غلط درباره رتیل را فراموش کنند و سعی کنند که در صورت نگهداری از رتیل، سایر جانداران زندگی که از آنش ها نگهداری می‌ کنند را از این حیوان دور نگه داشته باشند تا حیوانات کوچک‌ تر و ضعیف‌ تر، طعمه ی رتیل نشوند و از بین نروند.

یکی دیگر از باورهای غلط درباره رتیل این است که بسیاری از افراد تصور می‌ کنند وقتی رتیل‌ ها می‌ خواهند به یک حیوان حمله کنند ابتدا به یک جای مرتفع می‌ روند و سپس خود را روی طعمه پرتاب می‌ کنند و نیش می‌ زنند. اما این باور صحت ندارد و رتیل مستقیماً طعمه خود را مورد هدف قرار خواهد داد و هرگز چنین پروسه‌ ای را طی نمی‌ کند.

آیا حمله رتیل به طعمه ناگهانی است؟

یکی دیگر از باورهای غلط درباره رتیل این است که این حیوان به صورت ناگهانی و بی‌خبر طعمه ی خود را مورد هدف قرار می‌دهد. اما واقعیتی که وجود دارد این است که به هیچ عنوان روند حمله و شکار رتیل این گونه نیست و هیچ وقت این حیوان بی‌ هوا و بدون دلیل به طعمه حمله نمی‌ کند.

در واقع در شرایطی که رتیل خود مورد هدف قرار بگیرد، لمس شود یا توسط جانداران مختلف محاصره شود و احساس خطر کند حمله خواهد کرد و این حمله هیچ وقت ناگهانی نیست و رتیل شروع کننده ی حمله نخواهد بود.

اگر بخواهیم خلاصه بگوییم باید گفت که تا وقتی کاری با رتیل نداشته باشید رتیل یا تارانتولا هم هیچ کاری با شما ندارد و به راه خود ادامه می‌ دهد. پس اگر در بیابان یا در طول مسیر با رتیل‌ ها روبرو شدید سعی کنید که این جانداران را نادیده بگیرید و به مسیر خود ادامه دهید این روش بهترین راه دوری از نیش و گزند رتیل می‌ باشد.

اکنون با وجود این مواردی که ذکر کردیم می‌ توانید کاملاً این جمله را درک کنید که رتیل‌ ها خطرناک نیستند تا زمانی که شما به آن ها حمله نکنید حتی برخی از روتیل‌ ها هیچ سم و آسیبی در بدن خود ندارند و این مسئله از میزان خطرناک بودن آن ها می‌ کاهد.

رتیل
رتیل

تفاوت رتیل و عنکبوت

از دیگر موارد مهمی که در امر بررسی باورهای غلط درباره رتیل باید مورد توجه قرار بگیرد این است که رتیل و عنکبوت دو جاندار کاملاً متفاوت از هم هستند. بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که شاید به علت شباهت ظاهری که بین این دو جاندار وجود دارد این دو حیوان یکی هستند اما این باور به هیچ عنوان درست نیست. زیرا رتیل و عنکبوت دارای تفاوت‌ های زیادی در زمینه ی رشد، عملکرد، نوع زندگی، تغذیه و… هستند.

بیش از هزار نوع روتیل در جهان وجود دارد و هر روتیل با روتیل دیگر کاملاً متفاوت است. اگر بخواهیم رتیل و عنکبوت را از لحاظ سمی بودن بررسی کنیم باید بگوییم که این مسئله کاملا نسبی است و هم در بین عنکبوت‌ ها و هم در بین رتیل‌ ها برخی از انواع سمی وجود دارند، که خطرناک‌تر هستند. اما هیچ یک از آن ها برای انسان‌ ها خطر چندانی نمی‌ آفرینند.

رتیل
رتیل

روتیل‌ ها و عنکبوت‌ ها از لحاظ نقشی که اکو سیستم ایفا می‌ کنند و میزان رشد و نوع تغذیه هم دارای تفاوت‌ های مهم و قابل توجه می‌ باشند. برای مثال تغذیه روتیل و تغذیه عنکبوت دو مقوله ی کاملاً متفاوت از هم هستند و اگر بخواهید تغذیه روتیل و عنکبوت را به صورت کاملاً اختصاصی و جداگانه تهیه کنید می‌ توانید به سایت میل ورم آسیا مراجعه کنید و غذای مخصوص روتیل یا غذای مخصوص عنکبوت را خریداری کنید.

سخن آخر

با شناسایی باورهای غلط درباره رتیل می‌ توان به این مسئله پی برد که رتیل‌ ها هم حیوانات بی‌ آزار و دوست داشتنی به حساب می‌ آیند و تا زمانی که آسیبی به آن ها وارد نکنید شما را مورد هدف قرار نمی‌ دهند. به ویژه کسانی که علاقمند به نگهداری از این حیوان می‌ باشند، اکنون با مطالعه ی چنین مطلبی به این موضوع پی بردند که رتیل‌ ها قابلیت نگهداری در منزل را هم دارا هستند و کافی است که نمونه ی بدون سم آن ها را شناسایی و خریداری کنید.

سوالات متداول

آیا تغذیه رتیل و عنکبوت یکی است؟

خیر تغذیه رتیل و عنکبوت دو مقوله ی کاملاً جدا و متفاوت از هم هستند.

چه زمانی رتیل وارد فاز حمله می شود؟

زمانی که مورد لمس، آزار و محاصره قرار بگیرد و احساس خطر کند.

آیا درست است که رتیل بی‌خبر به طعمه خود حمله می‌ کند؟

خیر این باور کاملاً اشتباه است و هیچ وقت رتیل بی‌خبر و بدون دلیل به طعمه خود حمله نخواهد کرد.

1/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *