خواص میل ورم برای طوطی برزیلی

میل ورم برای طوطی برزیلی

خواص میل ورم برای طوطی برزیلی مسئله ی مهمی است که اکثر دارندگان این نوع طوطی در منزل، به دنبال آگاهی از آن هستند. اگر شما در منزل خود از طوطی برزیلی نگهداری می‌ کنید، بهتر است که با انواع غذاهایی که می توانید برای این طوطی ها استفاده داشته باشید آشنا شوید و خواص هر یک از این غذا ها را بررسی کنید.

میل ورم یک منبع پروتئین و ویتامین به شمار می آید که نه تنها برای طوطی برزیلی، بلکه برای سایر پرندگان و سایر حیوانات هم استفاده می‌ شود. که می‌ تواند در روند تغذیه و به عنوان غذای تشویقی از آن استفاده کرد. این منبع غنی از پروتئین و ویتامین، هم به صورت خشک و هم به صورت زنده قابل استفاده می باشد و شما با توجه به سلیقه و نوع تغذیه ی پرنده خود می توانید از هر کدام از این انواع استفاده کنید.

 در این مقاله قصد بررسی فواید میل ورم برای بدن طوطی برزیلی را داریم. باید به این نکته اشاره کنیم که طوطی های برزیلی میل ورم را هم به صورت خشک و هم به صورت زنده دوست دارند و علاقه ی زیادی به خوردن این لارو سوسک تاریکی نشان می‌ دهند.

میل ورم های زنده، چون متحرک هستند باعث می شوند که طوطی احساس شکار یک حشره را داشته باشد و با لذت دوچندان به خوردن میل ورم بپردازد. میل ورم های خشک هم به علت اینکه بسیار ترد و خوشمزه هستند، احساس سرمستی زیادی را در پرنده به وجود می آورد.

 شما می توانید میل ورم خشک را به صورت مخلوط با غذاهای دیگر به طوطی بدهید و حتی می‌ توانید به تنهایی از میل ورم خشک در تغذیه طوطی برزیلی استفاده داشته باشید.

میل ورم برای طوطی برزیلی

نقش و خواص میل ورم برای طوطی برزیلی و رشد آن

جوجه های طوطی برزیلی هم می توانند از میل ورم تغذیه کنند و میل ورم نقش مهم و تعیین کننده روی رشد این جوجه ها خواهد داشت. یکی از مهمترین خواص میل ورم برای طوطی برزیلی کمک به رشد این طوطی می باشد.

 پرنده ها و به ویژه طوطی های برزیلی برای رشد و نمو احتیاج به پروتئین بسیار زیاد دارند و این پروتئین زیاد از طریق میل ورم خشک و میل ورم زنده به بهترین شکل ممکن فراهم می‌ شود و در نتیجه طوطی شما وقتی که از میل ورم تغذیه کند، مراحل رشد را با سرعت بیشتری طی می‌ کند. به همین علت توصیه می‌ شود که تمام طوطی های برزیلی در فصل جوجه کشی و حتی وقتی جوجه ها از تخم در می آیند، باید حتماً از میل ورم تغذیه کنند تا مشکلی در روند رشد آن ها به وجود نیاید و یک رشد سریع تر و با کیفیت تر را تجربه کنند.

علاوه بر رشد سریع، این ماده ی پروتئینی باعث حفظ سلامت بدن جوجه های طوطی برزیلی نیز خواهد شد. که این مسئله به خودی خود می تواند به جلوگیری از بیماری‌ های مختلف در بدن این طوطی منجر شود.

طریقه استفاده از میل ورم برای طوطی برزیلی

همانطور که اشاره کردیم، طوطی های برزیلی می توانند هم از میل ورم خشک و هم از میل ورم های زنده تغذیه کنند و این مسئله بستگی به این دارد که شما چه چیزی را برای پرنده ی خود ترجیح می دهید.

 پیشنهاد ما این است که هم از میل ورم خشک و هم از میل ورم زنده در تغذیه طوطی استفاده داشته باشید. زیرا هر کدام از این موارد فواید و نکات مثبت خاص خود را دارند و می توانند تاثیر مثبت خود را روی روند زندگی طوطی برزیلی نشان دهند.

میل ورم برای طوطی برزیلی

 طریقه مصرف به این شکل است که میل ورم زنده به صورت تنها برای طوطی استفاده شود. زیرا میل ورم های زنده متحرک هستند و مانند سایر حشرات موجود در طبیعت می باشند.

میل ورم خشک هم به شکل تنها و هم به صورت مخلوط غذاهای خشک طوطی قابل استفاده خواهد بود.

درست است که میل ورم فواید و خواص بسیار زیادی برای انواع طوطی برزیلی دارد. اما استفاده بیش از اندازه از این ماده غذایی می تواند نتایج سوء بر جای بگذارد و برای اینکه با عوارض خاصی مواجه نشوید و مشکلی از بابت سلامت طوطی برزیلی شما به وجود نیاید، بهتر است که در طول هفته دو تا سه بار از میل ورم در روند تغذیه ی این پرنده به عنوان غذای تشویقی استفاده داشته باشید و میل ورم را بیش از اندازه به طوطی خود ندهید.

ارزش غذایی میل ورم های خشک و زنده

اگر دوست دارید که از خواص میل ورم برای طوطی برزیلی آگاه شوید، باید ارزش غذایی میل ورم را هم بشناسید و بدانید این ماده ی غذایی برای حیوانات دارای چه میزان از پروتئین، ویتامین، فیبر، کربوهیدرات و… می‌ باشد.

 جدول ارزش غذایی میل ورم خشک شامل موارد زیر است:

رطوبتپروتئینچربیفیبرکربوهیدراتانرژی
5502861/73515/6

جدول ارزش غذایی میل ورم زنده:

رطوبتپروتئینچربیفیبرکربوهیدراتانرژی
60/022/45/22/76/92/1

با این اوصاف می‌ توان نتیجه گرفت که میل ورم چه در حالت خشک و چه در حالت زنده قطعاً ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و با وجود میزان پروتئین و انرژی بسیار بالا، می تواند انرژی مورد نیاز برای طوطی برزیلی را جهت پرواز و تخم گذاری بهتر فراهم کند.

میل ورم برای طوطی برزیلی

سخن آخر

بدون تردید خواص میل ورم برای طوطی برزیلی مشهود می باشد و اگر شما از این ماده ی غذایی در روند زندگی طوطی برزیلی خود استفاده کنید، قطعاً تاثیرات مثبت آن را به وفور مشاهده خواهید کرد و در ابعاد مختلف زندگی این پرنده نتایج مثبتی را به بار می آورد.

سؤالات متداول

آیا میل ورم روی روند تخم گذاری طوطی برزیلی اثر می گذارد؟

بله قطعاً میل ورم باعث افزایش میزان تخم گذاری این پرنده خواهد شد.

طوطی برزیلی از چه چیزی تغذیه می کند؟

این طوطی ها از دانه ها و تخم گیاهان مختلف و به ویژه از حشرات و میل ورم های خشک و زنده تغذیه می کنند.

میزان پروتئین در میل ورم خشک بیشتر است یا زنده؟

درست است که میل ورم ها دارای مزایای بسیار زیاد هستند. اما میزان پروتئین، در میل ورم خشک، بیشتر از میل ورم زنده می باشد.

4/5 - (4 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *