شناسایی خواص میل ورم برای بوقلمون

میل ورم برای بوقلمون

خواص میل ورم برای بوقلمون باعث شده است تا اکثر دارندگان بوقلمون به دنبال این امر باشند که برای پرنده های خود از میل ورم خشک یا زنده استفاده داشته باشند.

میل ورم که همان لارو سوسک تاریکی به حساب می آید، یک منبع غنی و کامل از پروتئین های مختلف، ویتامین، مواد معدنی و انرژی کربوهیدرات است. تمام این عوامل در کنار هم باعث شده‌ اند تا افراد زیادی به دنبال این موضوع باشند که برای حیوانات خانگی خود از این لارو سوسک تاریکی استفاده کنند. تا بتوانند با استفاده از این لارو تغذیه کاملی را برای حیوانات خود فراهم کنند.

 در میان بوقلمون ها هم قطعاً با خوردن میل ورم به بهترین شکل ممکن تقویت می‌ شوند و سیستم ایمنی قوی تری پیدا می‌ کنند. اگر در منزل خود از بوقلمون نگهداری می کنید و نگران تغذیه ی این پرنده هستید، انتخاب میل ورم به عنوان وعده ی غذایی بهترین انتخاب برای بوقلمون به حساب می‌ آید.

 فرقی نمی کند میل ورم مورد نظر شما خشک یا زنده باشد. در هر دو صورت بوقلمون با خوردن این لارو زندگی بهتری خواهد داشت و با افزایش اشتها مواجه می‌ شود‌. که همین افزایش اشتها به تغذیه ی بهتر پرنده و روند سالم تر زندگی اش کمک زیادی می کند.

فواید میل ورم برای بوقلمون و سایر پرنده ها و حیوانات به هیچ عنوان قابل کتمان نیست و ما در این مقاله در کنار شماییم تا به صورت اختصاصی به این خواص و فواید در رابطه با بوقلمون ها بپردازیم.

میل ورم برای بوقلمون

ارزش غذایی و خواص میل ورم برای بوقلمون چیست؟

میل ورم دارای ارزش غذایی بسیار بالا می باشد و وقتی که به خواص میل ورم برای بوقلمون می‌ پردازیم، باید ارزش غذایی این لارو را هم مورد بررسی قرار دهیم.

اینکه میل ورم مورد نظر شما خشک یا زنده باشد، باعث ایجاد تفاوت در ارزش غذایی خواهد شد. میل ورم های خشک و زنده ارزش یکسان و مشابه ای ندارند‌. به همین علت در دو جدول مجزا و جداگانه به ارزش غذایی هر کدام از این ها می پردازیم.

ارزش غذایی میل ورم زنده:

رطوبتپروتئینچربیفیبرکربوهیدراتانرژی
60/022/45/22/76/92/1

ارزش غذایی میل ورم خشک:

رطوبتپروتئینچربیفیبرکربوهیدراتانرژی
5502861/73515/6

اگر به این جدول های ارزش غذایی نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که میل ورم، با وجود میزان پروتئین بسیار بالایی که دارد، می تواند به افزایش انرژی، رشد بهتر، افزایش تولید مثل و تقویت سیستم ایمنی بدن بوقلمون منجر شود.

 بدین ترتیب کسانی که قصد پرورش بوقلمون در تعداد بالا را دارند، می توانند با استفاده از میل ورم در وعده های غذایی این پرنده به این هدف مهم دست پیدا کنند.

 از طرف دیگر بوقلمون ها جزو پرندگانی هستند که روحیه ی تهاجمی بالایی دارند و این موضوع باعث می‌ شود که استفاده از میل ورم های زنده در تغذیه ی این پرندگان روحیه تهاجمی آن ها را پوشش دهد. از آن جایی که میل ورم زنده متحرک می باشد، قطعاً بوقلمون احساس بهتری هنگام خوردن آن خواهد داشت.

میل ورم، با میزان انرژی بالایی که دارد، باعث می‌ شود که تحرک بوقلمون ها افزایش پیدا کند. به خصوص میل ورم های خشک اگر به صورت متفاوت با دیگر غذا های بوقلمون استفاده شوند، انرژی زیادی را برای این پرنده به ارمغان می‌ آورند‌.

تقویت سیستم ایمنی بوقلمون با میل ورم

یکی از مهمترین خواص میل ورم برای بوقلمون، تقویت سیستم ایمنی می باشد و بوقلمون هایی که سیستم ایمنی نسبتا ضعیفی دارند، می توانند با مصرف میل ورم، این ضعف را برطرف کنند و باعث می شوند که تلفات پرنده کاهش پیدا کند و در فصول سرما یا فصل تخم گذاری بدن پرنده قوای کافی را داشته باشد‌.

 زیرا همانطور که می دانید با شروع فصل سرما و یا با آغاز فصل تخم گذاری، پرنده ها کمی ضعیف تر می شوند و سیستم ایمنی آن ها تحلیل می رود. در چنین شرایطی استفاده از میل ورم می‌ تواند این مشکل را به خوبی حل کند و با تقویت سیستم ایمنی از بروز بیماری‌ های مختلف در این فصول جلوگیری داشته باشد.

میل ورم برای بوقلمون

میل ورم یک جایگزین عالی به جای قرص های مولتی ویتامین و تقویتی در صنعت طیور محسوب می‌ شود‌. پس همین حالا می توانید با مراجعه به وبسایت میل ورم آسیا با کیفیت ترین میل ورم های خشک و زنده را برای تقویت سیستم ایمنی بوقلمون خود خریداری کنید.

برای مصرف بوقلمون، میل ورم خشک بهتر است یا زنده؟

بوقلمون ها هم علاقه‌مند به مصرف میل ورم خشک و هم میلورم زنده هستند. فرقی نمی‌ کند که شما از میل ورم خشک یا زنده برای این پرنده استفاده کنید. در هر صورت بوقلمون با مصرف میل ورم به بهترین شکل ممکن تقویت می شود.

میل ورم خشک با وجود پروتئین بیشتری که دارد به افزایش انرژی و تخم گذاری بهتر بوقلمون کمک کرده و میل ورم زنده هم با وجود اینکه متحرک می باشد، باعث می شود که احساس نیاز به تهاجم و شکار در بوقلمون تقویت شود.

پس هر کدام از این موارد فواید و خواص خاص خود را دارند که شما به عنوان دارنده و پرورش دهنده ی بوقلمون می‌ توانید از هر کدام از این دو میل ورم ها استفاده داشته باشید.

میل ورم برای بوقلمون

سخن آخر

خواص میل ورم برای بوقلمون را نادیده نگیرید و سعی کنید که همواره با در نظر داشتن این فواید و مزایا، از میل ورم های با کیفیت و مرغوب در تغذیه پرنده خود استفاده کنید. تا بوقلمون شما بدن سالم تر و طول عمر بیشتری داشته باشد.

سؤالات متداول

مهمترین فایده ی میل ورم برای بوقلمون چیست؟

مهم ترین فایده ای که میل ورم برای بوقلمون دارد، تقویت سیستم ایمنی و تخم گذاری بهتر این پرنده می باشد.

میل ورم زنده برای بوقلمون ها بهتر است یا خشک؟

هرکدام از این میل ورم ها تاثیر مثبت خود را روی بدن بوقلمون می گذارند و باعث تقویت بهتر بدن این پرنده می شوند. شما می توانید با توجه به سلیقه ای که دارید، از هر کدام از آن ها استفاده داشته باشید.

آیا میل ورم می تواند جایگزین مناسبی به جای قرص های مولتی ویتامین به شمار بیاید؟

 بله. از آنجایی که میل ورم، دارای ویتامین، پروتئین و مواد معدنی بسیار زیادی است، بهترین جایگزین به جای قرص های مولتی ویتامین محسوب می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *