خواص میل ورم برای کبوتر چگونه است؟

میل ورم برای کبوتر

خواص میل ورم برای کبوتر قطعاً بسیار زیاد می باشد و باعث رشد و ایجاد احساس شادابی بیشتر در بدن پرنده خواهد شد‌ کبوتر ها دارای انواع مختلف هستند که شامل کبوتر مسافتی و کبوتر خانگی می شود. کبوتر های مسافتی مدام در حال پرواز هستند و از نقطه ای به نقطه ی دیگر پرواز می کنند و کبوتر های خانگی در منزل نگهداری می شوند.

 در هر صورت، برای هر کدام از این کبوتر ها می توانید از میل ورم استفاده داشته باشید. زیرا فواید میل ورم برای کبوتر خانگی بسیار زیاد است و باعث می شود که این پرنده ها بتوانند روند زندگی بهتری داشته باشند. یا همان لارو سوسک تاریکی جزو حشراتی است که منبع غنی از پروتئین محسوب می شود.

پروتئین بالای موجود در میل ورم باعث شده است تا این حشره یک منبع تغذیه ی عالی محسوب شود و نیاز اصلی بدن پرنده ها نیز همین پروتئین می باشد. که قطعاً با مصرف میل ورم، این نیاز به خوبی تامین خواهد شد.

علاوه بر پروتئین بالا در میل ورم های خشک و زنده، میزان ویتامین، انرژی، رطوبت و مواد معدنی زیادی هم وجود دارد که تمام این موارد در کنار هم باعث می شوند کبوتر با خوردن میل ورم های خشک یا زنده احساس بهتری داشته باشد و دیرتر و کمتر به بیماری های مختلف مبتلا شود. زیرا تمام این نکات باعث تقویت سیستم ایمنی بدن کبوتر خواهند شد.

میل ورم برای کبوتر

میزان خواص میل ورم برای کبوتر چقدر است؟

همانطور که میدانید، ارزش غذایی میل ورم خشک و زنده، بسیار زیاد می باشد و همین ارزش غذایی بالا باعث شده است تا همواره خواص بسیار زیادی را هم به خود به همراه داشته باشد.

میزان ارزش غذایی میل ورم زنده به شرح زیر است:

رطوبتپروتئینچربیفیبرکربوهیدراتانرژی
60/022/45/22/76/92/1

میزان ارزش غذایی میل ورم خشک هم به شرح زیر می باشد:

رطوبتپروتئینچربیفیبرکربوهیدراتانرژی
5502861/73515/6

با این تفاسیر، می توانیم نتیجه بگیریم که خواص میل ورم برای کبوتر بسیار زیاد می باشد و این میزان بالا از پروتئین و انرژی در میل ورم، قطعا باعث تقویت هرچه بهتر بدن کبوتر خواهد شد. از طرف دیگر، کبوتر های مسافتی نیز با این میزان از انرژی می توانند بهتر و سریع تر به پرواز بپردازند و انرژی کافی در طول پرواز داشته باشند.

زیرا مهم ترین نیاز برای کبوتر های مسافتی، بعد از پروتئین، انرژی می باشد و میل ورم، این احساس نیاز به انرژی در بدن کبوتران مسافتی را به بهترین شکل ممکن تامین خواهد کرد.

میل ورم های خشک نسبت به میل ورم های زنده از سطح پروتئین بالاتری برخوردار هستند و به همین منظور می توان برای کبوتر هایی که به کمبود ویتامین دچار هستند، از این نوع میل ورم ها استفاده کرد.

معرفی میل ورم و کاربرد آن

لارو سوسک تاریکی، همان میل ورم می باشد. بعد از این که تخم گذاری توسط این سوسک انجام شود، تخم ها روی یک بستر تمیز مانند سبوس گندم یا جو رشد می کنند و به لارو تبدیل می شوند.

 لارو میل ورم هم به صورت زنده قابلیت بهره برداری و جداسازی از فارم را دارد و هم به صورت خشک. لارو های زنده متحرک هستند و برای حیوانات مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرند و به خصوص حیواناتی که روحیه شکار و تهاجم دارند با میل ورم زنده احساس بهتری خواهند داشت.

میل ورم برای کبوتر

 میل ورم های خشک برای حیوانات مختلف از جمله پرندگان، ماهی ها، خزندگان و جوندگان مورد استفاده قرار می گیرند و نقش مهمی در روند بهتر زندگی این حیوانات ایفا می کنند.

اگر بخواهیم به خواص میل ورم برای کبوتر بپردازیم، می‌ توانیم به موارد مختلف زیادی اشاره کنیم. زیرا میل ورم ها هم به صورت خشک و هم به صورت زنده برای کبوتر ها قابل استفاده هستند و کبوتر با تغذیه از این لارو سوسک تاریکی سیستم ایمنی قوی تری خواهد داشت.

از آنجایی که میل ورم ها تغذیه ی خود را از سبوس، سویا، هویج و کاهو دریافت می‌ کنند، می‌ توانند یک مکمل غذایی کاملا غنی برای کبوتر ها محسوب شوند و به رشد بهتر کبوتر ها کمک کنند.

خرید میل ورم برای کبوتر مسافتی

اگر دارای کبوتر مسافتی هستید و کبوتر شما مدام درحال پرواز از نقطه ای به نقطه ی دیگر می باشد، باید سعی کنید که به تغذیه اش دقت بیشتری داشته باشید.

درست است که میل ورم برای تمام پرندگان و کبوتر ها مناسب است. اما کبوتر های مسافتی احتیاج بیشتری به میل ورم دارند و جهت خرید میل ورم برای کبوتر های مسافتی سایت میل ورم آسیا در خدمت شما می باشد.

 این سایت ضمن اینکه خواص میل ورم برای کبوتر را به شما بازگو می کند، انواع میل ورم خشک و زنده را هم در سطح کیفی فوق العاده بالا و مناسبی عرضه می کند. تا دارندگان کبوتر های مسافتی بتوانند میل ورم های مناسبی را با قیمت خوب، برای کبوتر های خود خریداری کنند.

بهترین زمان استفاده از میل ورم برای کبوتر

استفاده از میل ورم برای کبوتر محدودیت زمانی خاصی ندارد و در تمام فصول پرورش قابل بهره برداری خواهد بود. اما در این میان قطعاً استفاده از آن در فصل جوجه کشی می تواند تاثیر مثبت دو چندانی ایجاد کند.

میل ورم برای کبوتر

ما به تمام دارندگان کبوتر های خانگی و مسافتی پیشنهاد می‌ کنیم که اگر از میل ورم در تغذیه ی کبوتر خود استفاده نمی کنند و از مزایای میل ورم برای کبوتر آگاهی ندارند، سعی کنند که در فصول جوجه کشی حتماً از این ماده غذایی برای کبوتر خود استفاده داشته باشند و شاهد افزایش تولید مثل و افزایش تعداد جوجه های تولید شده توسط کبوتران باشد.

سخن آخر

هرچقدر که فواید میل ورم برای کبوتر را بیشتر بشناسید، به این مسئله بیشتر پی خواهید برد که قطعاً این پرنده ها با این غذای پروتئینی زندگی بهتری را تجربه می‌ کنند و بدن سالم تری خواهند داشت.

پس سعی کنید که حتماً انواع میل ورم خشک و زنده را در سطح کیفی بالا و کاملا مرغوب خریداری کنید. تا کبوتر شما دچار مشکل خاصی از لحاظ سلامتی نشود.

سؤالات متداول

کدام نوع از کبوتر ها می توانند از میل ورم تغذیه کنند؟

 کبوتر ها چه به صورت مسافتی و چه به صورت خانگی می توانند تغذیه بسیار خوبی با میل ورم داشته باشند.

آیا میل ورم به پرپشت شدن پرهای کبوتر کمک می کند؟

 بله، میل ورم ضمن تمام خواصی که دارد، باعث پرپشت شدن پرهای پرندگان نیز خواهد شد.

بهترین زمان استفاده از میل ورم برای کبوتر چه موقع است؟

 شما می توانید در تمام فواصل رشد کبوتر از میل ورم در روند تغذیه اش استفاده داشته باشید. اما همواره فصول جوجه کشی زمان مناسب تری به شمار می آیند.

5/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *