خواص میل ورم برای قرقاول چیست؟

میل ورم برای قرقاول

خواص میل ورم برای قرقاول درست مانند خواصی است که میل ورم برای سایر پرنده ها دارد‌. این غذای پروتئینی انتخاب خوبی به عنوان یک تغذیه کامل برای پرنده های مختلف محسوب می‌ شود و در واقع لارو سوسک تاریکی یک غذای ۱۰۰% طبیعی، مقوی و حاوی پروتئین بالا می باشد. که با این پروتئین بالا به رشد بهتر قرقاول و زندگی سالم تر این پرنده کمک می کند.

 نه تنها قرقاول، بلکه اکثر قریب به یقین پرنده ها می توانند از این غذای طبیعی تغذیه کنند و از فواید آن نهایت استفاده را داشته باشند.

سایت میل ورم آسیا جزو معتبر ترین و شناخته شده ترین سایت هایی است که در زمینه ی تولید و فروش میل ورم فعالیت می‌ کند.

 اگر دوست دارید بدانید که میل ورم چیست و چه کاربردی دارد؟ می‌توانید به این سایت مراجعه کنید و مقالات موجود در وبلاگ آن را مطالعه کنید و پس از آن با مراجعه به قسمت محصولات، محصول مورد نظر خود را با آگاهی کامل، خریداری کنید‌.

 زیرا هم میل ورم خشک و هم زنده در این وبسایت با مناسب ترین قیمت و کیفیت بسیار مرغوب به فروش می‌ رسند. تا دارندگان پرنده های زینتی خانگی و به ویژه قرقاول بتوانند خریدشان را از این مرجع معتبر و مطمئن انجام دهند. در این مقاله با ما همراه باشید تا فواید میل ورم برای زندگی قرقاول را بهتر بشناسید.

میل ورم برای قرقاول

مزایا و خواص میل ورم برای قرقاول

مزایای میل ورم برای قرقاول، نکات زیادی را در بر می‌ گیرد که هر کدام از این نکات نشان می دهند که میل ورم تا چه میزان می‌ تواند یک غذای تاثیر گذار و مفید و مغذی برای پرنده ها به شمار بیاید‌.

میل ورم، در وهله ی اول باعث رشد بهتر پرنده شده و اگر در سنین ابتدایی مورد استفاده قرار بگیرد، قطعاً کمک می‌ کند که قرقاول شما رشد سریع تر و با کیفیت تری را تجربه کند. علاوه بر این باعث ایجاد احساس سرمستی و شادابی در پرنده شده و به تولید مثل بهتر و تولید جوجه های بیشتر کمک می کند.

پرنده ها برای اینکه بتوانند پروتئین و ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را تامین کنند، از حشره های موجود در طبیعت تغذیه می کنند. اما پرنده های خانگی دسترسی به حشره های موجود در طبیعت ندارند و در این شرایط استفاده از حشره چه به صورت خشک و چه به صورت زنده می تواند نیاز پرنده به پروتئین و ویتامین را به بهترین شکل ممکن تامین کند.

 وقتی که شما از این پروتئین طبیعی برای پرنده خود استفاده کنید، دیگر احتیاجی به سایر غذاهای پروتئینی از جمله تخم مرغ و یا مکمل های مصنوعی پروتئینی در روند تغذیه ی پرنده ی خود نخواهید داشت و میل ورم به تنهایی تمام پروتئین مورد نیاز بدن پرنده را از صفر تا صد تأمین خواهد کرد.

با این اوصاف می‌ توانیم بگوییم که خواص میل ورم برای قرقاول محدود به یک یا دو مورد خاص نمی شود. بلکه تمام زندگی و تمام ابعاد سلامتی قرقاول را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ارزش غذایی میل ورم های قابل استفاده برای قرقاول

وقتی که به مسئله ی فواید میل ورم برای قرقاول می پردازیم، باید به ارزش غذایی میل ورم های خشک و زنده هم بپردازیم‌. تا میزان غنی بودن هر یک از این دو مورد مشخص شوند و بر اساس نیاز بدن پرنده از هر کدام از این موارد یا هر دوی آن ها در روند تغذیه قرقاول استفاده شود‌.

میل ورم برای قرقاول

 به همین منظور یک جدول کامل از ارزش غذایی میل ورم های خشک و زنده به شما ارائه می کنیم.

جدول ارزش غذایی میل ورم زنده:

رطوبتپروتئینچربیفیبرکربوهیدراتانرژی
60/022/45/22/76/92/1

جدول ارزش غذایی میل ورم خشک:

رطوبتپروتئینچربیفیبرکربوهیدراتانرژی
5502861/73515/6

میل ورم برای مصرف غذای قرقاول

قرقاول ها جزو پرندگانی هستند که میل زیادی به خوردن حشرات زنده دارند. به همین علت استفاده از میل ورم زنده در بین غذای قرقاول می تواند این علاقه ی قرقاول را به خوبی پوشش دهد و یکی از قابل توجه ترین خواص میل ورم برای قرقاول همین نکته محسوب می شود‌.

 فقط هنگام استفاده از میل ورم در تغذیه ی پرنده خود دقت داشته باشید که بیش از مقدار لازم استفاده نکنید‌. زیرا میل ورم با وجود مزایا و خواصی که دارد، اگر بیشتر از حد لازم مورد استفاده قرار بگیرد، شاید باعث تهدید سلامتی بدن پرنده شود و به علت دارا بودن ویتامین های غنی، بدن پرنده را با مشکل روبرو کند. زیرا بدن وظیفه دفع ویتامین ها و سموم اضافه بدن را عهده دار می باشد و ویتامین هایی که محلول در آب نیستند شاید در صورت افزایش بی رویه در بدن خطرناک باشند.

شما می توانید از میل ورم های خشک یا زنده هم به صورت مخلوط با غذاهای دیگر و هم به صورت جداگانه و تنها در ظرف غذای قرقاول خود استفاده کنید.

میل ورم برای قرقاول

سخن آخر

در صورت استفاده از میل ورم در تغذیه ی قرقاول، این اطمینان را به شما می دهیم که می‌ توانید پرنده ای شاداب و سرحال با بدنی قوی و مقاوم در برابر بیماری‌ های مختلف داشته باشید.

قرقاول ها پرنده های کمیاب و بسیار زیبایی هستند که قطعاً نگهداری از آن ها اهمیت زیادی دارد و اگر شما نسبت به خواص میل ورم برای قرقاول آگاهی صد در صدی داشته باشید، می توانید از این غذا برای حفظ و بقای قرقاول خود استفاده کنید.

سؤالات متداول

میزان پروتئین موجود در میل ورم خشک برای قرقاول چقدر است؟

 ۵۰ درصد از میل ورم های خشک قابل استفاده برای قرقاول حاوی پروتئین می باشند و این یعنی میزان پروتئین میل ورم برای پرنده قرقاول بسیار بالا است.

از میل ورم چگونه می توان در تغذیه ی قرقاول استفاده کرد؟

میل ورم ها هم به صورت تنها و مجزا قابل استفاده هستند و هم می‌ توانید آن‌ ها را با یک غذای دیگر مخلوط کنید و به قرقاول بدهید.

آیا مصرف بیش از اندازه ی میل ورم برای قرقاول مضر است؟

 بله حتماً باید میزان مصرف را روی خط تعادل نگه دارید تا سلامت پرنده شما تهدید نشود.

5/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *