خواص میل ورم برای کاکادوها

میل ورم برای کاکادوها

بسیاری از افرادی که مدت زمان زیادی را در خانه تنها سپری می­کنند به دنبال روش­ هایی برای سرگرم نمودن خود در خانه هستند تا بتوانند اوقات تنهایی خود را به خوبی پر کنند. بهترین راه برای رهایی از تنهایی در خانه، پرورش پرندگان زینتی است. کاکادوها، طوطی­ های بسیار بازیگوشی هستند که شادی و نشاط بسیاری برای اهالی خانه فراهم می­کنند.

گفتنی است کاکادو که در دسته پرندگان زینتی قرار دارند به نسبت کاسکوها از قدرت تکلم کمتری برخوردارند، اما هوش بسیار بالای آنها باعث می­ شود تا بتوانند کلمات و بازی ­های زیادی را به خوبی آموزش ببینند. از این رو اگر به دنبال یک همدم در خانه هستید، کاکادوها می­توانند همانند یک کودک بازیگوش و پر انرژی شما را ساعت ­ها سرگرم کنند.

 اما ناگفته نماند غذای این نوع پرندگان زینتی می­ بایست اصولی و در قالب رژیم تهیه شود. میل ورم برای کاکادوها از مهم­ترین منابع غذایی است که می­تواند در رشد و پرورش آنها تاثیر بسزایی داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا مطالبی را در خصوص خواص میل ورم برای کاکادوها در اختیارتان قرار دهیم. 

میل ورم برای کاکادوها

کاکادوها چه نیازهای تغذیه ­ای دارند؟

کاکادوها، طوطی ­های بازیگوش زینتی به خوردن میوه و دانه ­ها بسیار علاقه مند هستند. این در حالی است که سرگرمی مورد علاقه کاکادوها، خوردن دانه ­های دارای پوسته است. به طور کلی اگر بخواهیم در خصوص نیازهای تغذیه­ای کاکادوها صحبت کنیم باید بگوییم، میوه و سبزیجات تازه همچون کاهو، سیب ، انار ، موز و غیره می­ تواند نیازهای اساسی کاکادوها را به خوبی برطرف سازد. البته لازم به ذکر است برای جلا و براقیت پرهای این نوع پرندگان زینتی می ­بایست کلسیم، ویتامین­ ها و مواد معدنی مورد نیاز آنها تامین شود. به همین دلیل میوه و سبزیجات را باید در رژیم غذایی کاکادوها اضافه نمود.

گفتنی است مصرف تخمه و دانه­ هایی مانند پسته و بادام، بادام زمینی و دانه­های ریز همانند ارزن و تخم کتان به همراه میوه و سبزیجات تازه منعی برای کاکادوها ندارد. حتی خوردن گردو و بادام به صورت درسته برای کاکادوهای بالغ مشکلی ایجاد نمی­کند. البته عده­ای برخی از حبوبات را به صورت پخته در برنامه غذایی این نوع طوطی­ها جای می­ دهند.

برای تامین پروتئین مورد نیاز کاکادوها که نقش موثری در رشد بدن آنها دارد، نیاز است از مواد غذایی که سرشار از پروتئین هستند مانند تخم مرغ پخته، تکه ­های خرد شده مرغ، اسفناج، جوانه­ ها، ماهی، پنیر و گوجه فرنگی پخته استفاده شود. نکته ­­ی قابل توجه در خصوص نیازهای تغذیه­ ی کاکادوها این است که از مکمل­ های غذایی مانند میل ورم می­ توان در کنار مواد غذایی گفته شده برای تامین نیازهای تغذیه­ ای کاکادوها، رشد و پرورش آنها استفاده کرد.

کرم میل ورم چیست؟

کرم میل ورم را می­توان به عنوان یک ماده غذایی طبیعی برای پرندگان در نظر گرفت. میل ورم ­ها به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارند، مورد توجه بسیاری از پرورش دهندگان پرندگان زینتی قرار گرفته اند. می­ توان گفت باکیفیت­ ترین و بالاترین میزان پروتئین، فیبر، چربی و سایر مواد معدنی را بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده می­ توان در کرم­ های میل ورم به دست آورد. این در حالی است که در یک کرم میل ورم خوراکی حدود 51 درصد پروتئین، 6.5 درصد فیبر و 29 درصد چربی و 5 درصد آب وجود دارد.

از این رو به یکی از بهترین مکمل­ های غذایی طبیعی و منبع غنی از پروتئین تبدیل شده است. کرم­ های میل ورم برای انواع پرندگان زینتی مانند کاکادوها به دلیل آن که عاری از هر گونه بیماری و انگل هستند، بسیار مفید می­ باشند و تاثیر بسزایی در رشد آنها دارد. علاوه بر پرندگان، حیوانات دیگری همچون انواع آبزیان، خزندگان، دام­ ها از این مکمل غذایی می­توانند هم به صورت زنده و هم به صورت خشک شده بهره گیرند.

میل ورم برای کاکادوها

خواص میل ورم برای کاکادوها

میل ورم برای کاکادوها همانند سایر پرندگان زینتی خواص بسیاری دارد. همانطور که در بخش­ قبلی به آن اشاره شد، میل ورم­ ها یک منبع غنی از پروتئین هستند و به دلیل دارا بودن مواد معدنی می­توان  آن را به عنوان یک مکمل غذایی در رژیم غذایی کاکادوها جای داد. گفتنی است میل ورم برای کاکادوها می­تواند به عنوان یک جایگزین طبیعی منابع پروتئینی به شمار آید. به طوری که به جای استفاده از مکمل­ های پروتئینی مصنوعی و یا تخم مرغ و تکه ­های مرغ می­ توان از کرم­ های میل ورم برای تغذیه کاکادوها استفاده نمود.

بسیاری از پرندگان در طبیعت برای رفع نیازهای تغذیه ­ای خود رژیم حشره خواری را پیش می­ گیرند. از این رو میل ورم ­ها می­توانند برای تامین نیازهای پروتئینی و مواد معدنی آنها یک جایگزین خوب و مناسب باشند و موجب تسریع در رشد کاکادوها شوند. از دیگر خواص میل ورم برای کاکادوها می ­توان به نشاط و مستی آنها در طول روز اشاره کرد. این در حالی است که با مصرف میل ورم، سطح انرژی کاکادوها در طول روز به بالاترین میزان خود می­رسد، که این مسئله نقش موثری در سلامت این نوع پرندگان زینتی دارد.

سلامت دستگاه گوارش کاکادوها به میزان فیبر موجود در آنها بستگی دارد. به طوری که اگر میزان فیبر در سطح بالا و قابل قبولی در کاکادوها قرار داشته باشد، می­ توان گفت سلامت دستگاه گوارش آنها تضمین می­شود. از طرف دیگر میل ورم ­ها با توجه به مطالب بخش قبلی، درصد قابل توجهی از فیبر را درون خود جای داده اند. بنابراین مصرف میل ورم به کاکادوها کمک می­کند تا دستگاه گوارش آنها از بیماری ­ها در امان باشد.

میل ورم برای کاکادوها

 به طور کلی میل ورم برای کاکادوها یک رژیم غذایی متعادل تلقی می ­شود. به این دلیل که میل ورم تمام مواد معدنی مورد نیاز این نوع طوطی ­های بازیگوش را درون خود جای داده است و کاکادوها با مصرف آنها چربی و کالری بدن خود را به صورت طبیعی و به راحتی تامین می­ کنند. بنابراین حضور کرم­ های میل ورم چه به صورت زنده و چه به صورت خشک شده  در رژیم غذایی کاکادوها امری ضروری است. زیرا علاوه بر خواصی که برای پرنده دارد، پرورش دهندگان آن از نظر طبیعی بودن منبع تغذیه پرنده آسوده خاطرند و از نظر اقتصادی برای آنها به صرفه خواهد بود.

نتیجه گیری

به طور کلی اگر قصد خرید یک پرنده زینتی را دارید، کاکادوها می­توانند گزینه مناسبی  باشند. کاکادوها به دلیل هوش و ذکاوت بالایی که دارند، می­ توانند کلمات و بازی­ های زیادی را یاد بگیرند و ساعت ­ها اهالی خانه را سرگرم کنند. پرورش کاکادوها در خانه همانند سایر پرندگان زینتی مستلزم مراقبت­ ها و رسیدگی­ هایی است. داشتن یک رژیم غذایی مناسب برای کاکادوها و رعایت نمودن آن می ­تواند تاثیر بسزایی در رشد و سلامتی آنها داشته باشد.

میل ورم برای کاکادوها به عنوان یک مکمل غذایی طبیعی با ارزش غذایی بالا تلقی می­ شود که مصرف آنها باعث می­ شود تا تمامی مواد معدنی، ویتامین ­ها و پروتئین مورد نیاز این نوع طوطی­ ها به خوبی و به صورت کاملا طبیعی تامین شود. ما در این مقاله سعی کردیم با بررسی خواص میل ورم برای کاکادوها به شما در امر پرورش و نگهداری آنها یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

سوالات متداول

کاکادوها به خوردن چه غذا­هایی علاقه دارند؟

کاکادوها به خوردن میوه و دانه ­ها بسیار علاقه مند هستند و میوه و سبزیجات تازه در رژیم غذایی آنها حضور دارد.

بهترین مکمل غذایی طبیعی برای کاکادوها چیست؟

میل ورم برای کاکادوها به عنوان بهترین مکمل غذایی طبیعی عمل می­ کند.

میل ورم برای کاکادوها چه مزایایی دارد؟

مصرف میل ورم برای کاکادوها می ­تواند سلامت گوارش آنها را تضمین کند و باعث رشد و نشاط آنها شود. میل ورم ­ها به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارند تمامی ویتامین­ ها مواد معدنی و پروتئین مورد نیاز کاکادوها را به خوبی تامین می­ کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *