خوراک بلدرچین تخمگذار چیست؟

غذای بلدرچین تخمگذار

بلدرچین جزو پرنده های تخمگذار و بسیار مفید می‌باشد که هم از گوشت آن می‌توان استفاده داشت و هم از تخم‌های آن می‌توان در تغذیه سالم استفاده کرد. در واقع گوشت و تخم بلدرچین جزو منابع غنی پروتئین به حساب می‌آیند و خواص بسیار زیادی دارند. در این میان برای این که بلدرچین به خوبی رشد پیدا کند، نیاز به غذای خاصی دارد و در همین راستا استفاده از خوراک بلدرچین تخمگذار می‌تواند تاثیر زیادی روی روند رشد بهتر این پرنده داشته باشد.

 به صورت کلی ترکیب غذای اصلی بلدرچین مجموعه‌ای از دانه‌های گیاهی مختلف مانند: دانه ذرت، سویا، گندم، گلوتن، سبوس گندم و پودر های مختلف مانند: نمک، پودر صدف، پودر یونجه، پودر ماهی و پودر گوشت می‌باشد.

این موارد هر یک به صورت جداگانه تاثیر بسیار خوبی در روند زندگی بلدرچین می‌گذارند و مقدار مصرف هر یک به سن و سایر ویژگی‌های بلدرچین بستگی خواهد داشت. که شما باید قبل از مصرف در این زمینه اطلاعات کافی به دست بیاورید.

بلدرچین تخمگذار
بلدرچین تخمگذار

 در مجموع، چیزی که باید به آن دقت شود این است که غذای بلدرچین همیشه باید مملو از ویتامین‌ها و مواد معدنی و پروتئینی باشد. زیرا بلدرچین برای تخمگذاری نیاز زیادی به این موارد دارد. تا بتواند تخم‌های بهتری بگذارد.

 جوجه بلدرچین‌هایی که تازه از تخم درآمده‌اند هم باید از این منابع غنی برخوردار شوند. زیرا جوجه‌های بلدرچین دچار کمبود فسفر، روی و کلسیم هستند و این کمبود باید با تغذیه جبران شود.

 ما قصد داریم که در این مطلب به خوراک بلدرچین تخمگذار بپردازیم و صرفاً غذایی که برای بلدرچین های تخمگذار مناسب است را مورد بررسی قرار دهیم. تا پرورش دهندگان بلدرچین بتوانند بهترین تغذیه را برای این پرنده‌ها فراهم کنند. قطعاً استفاده از این خوراک مخصوص تأثیر بسیار زیادی روی روند تخم گذاری بهتر پرنده خواهد داشت.

آشنایی با خوراک بلدرچین تخمگذار

افرادی که قصد خرید خوراک بلدرچین تخمگذار برای پرنده خود را دارند، بهتر است که در ابتدا آشنایی کاملی نسبت به این خوراک پیدا کنند. این خوراک به صورت کاملاً بهداشتی بسته بندی شده است و با این وجود از قیمتی بسیار مناسب برخوردار است‌. به همین علت به عنوان خوراک اقتصادی هم شناخته می‌شود. که با این کیفیت بالا و قیمت خوب در سایت میل ورم آسیا قابلیت خریداری دارد.

نکته جالبی که در رابطه با این خوراک وجود دارد، این است که در قالب پلت فرموله شده است و به همین منظور پرنده اشتیاق بیشتری به خوردن آن نشان خواهد داد و می‌تواند به خوبی از این خوراک تغذیه کند‌ و همین مسئله به رشد بهتر پرنده کمک می‌کند.

 این خوراک بر پایه سویا، ذرت و سایر دانه‌های پروتئینی مورد نیاز بدن بلدرچین تهیه شده است و سرشار از انرژی می‌باشد. که این میزان بالا از پروتئین، انرژی و ویتامین باعث می‌شود تا تخم گذاری بلدرچین بهتر و بیشتر شود. این مسئله به نفع فرد پرورش‌دهنده خواهد بود. به خصوص اگر در زمینه فروش تخم بلدرچین هم فعالیت می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً این خوراک غنی را خریداری کنید.

خوراک بلدرچین تخمگذار
خوراک بلدرچین تخمگذار

ضمن تمام پروتئین‌ها و ویتامین‌های موجود در این غذا، باید به این مسئله هم اشاره داشته باشیم که کلسیم و فسفر موجود در این خوراک هم در میزان بالا و متعادلی قرار دارد. تا کلسیم و فسفر مورد نیاز بدن بلدرچین با خوردن این غذا تامین شود. اگر کلسیم و فسفر تامین شود تخم بلدرچین بزرگ تر خواهد شد و پوست تخم ضخیم‌تر و باکیفیت‌تر می‌شود.

پس اگر دوست دارید که بلدرچین شما تخم‌های با کیفیت و بهتر بگذارد و در این زمینه به پیشرفت زیادی دست پیدا کنید، همین حالا این خوراک با کیفیت و عالی را از طریق سایت میل ورم آسیا با قیمتی خوب خریداری کنید.

مواد تشکیل دهنده غذای بلدرچین تخمگذار

اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر مواد تشکیل دهنده خوراک بلدرچین تخمگذار را بررسی کنیم، باید به موارد زیر اشاره داشته باشیم؛

 • دانه ذرت
 • دانه گندم
 • روغن سویا
 • سبوس گندم
 • کنجاله سویا
 • گلوتن ذرت
 • نمک
 • کنجاله کلز
 • پودر صدف
 • پودر یونجه
 • پودر ماهی
 • پودر گوشت

این خوراک برای اینکه ساختار باکیفیت‌تر و بهداشتی‌تری داشته باشد، در کارخانه‌های مختلف به صورت بسته بندی و کاملا بهداشتی تهیه می‌شود و به فروش می‌رسد. تا بدین ترتیب دارندگان بلدرچین‌های تخمگذار بتوانند خوراک بلدرچین تخمگذار را با کیفیت بسیار بالایی خریداری کنند و در تغذیه پرنده خود از آن بهره ببرند.

قیمت غذای بلدرچین تخمگذار

قیمت خوراک بلدرچین تخمگذار به عوامل مختلفی بستگی دارد و مهمترین عامل آن برند تولید کننده و میزان کیفیتی است که برای خوراک در نظر گرفته می‌شود. هر چقدر خوراک مرغوب‌تر و بهتر باشد، طبیعتاً قیمت نسبتا بالاتری هم خواهد داشت.

 اما این قیمت به عوامل دیگر مانند شرایط سنی، وزن بلدرچین و مواد مورد نیاز بدن بلدرچین هم بستگی دارند. اگر دوست دارید که خوراک بلدرچین تخمگذار مرغوب را با قیمتی مناسب خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم که سری به سایت میل ورم آسیا بزنید و از محصولات موجود در این سایت دیدن کنید. قطعا می‌توانید یک خوراک با کیفیت را با مناسب ترین قیمت نسبت به سایر مراجع فروش خریداری کنید.

غذای بلدرچین تخمگذار
غذای بلدرچین تخمگذار

سخن آخر

وقتی که یک پرنده، تخم می‌گذارد، نیاز بیشتری به ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد معدنی خواهد داشت. تا بدن او به خوبی تقویت شود و بتواند تخم‌های بیشتری بگذارد.

بلدرچین‌های تخمگذار هم دقیقاً نیاز مبرم به انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی دارند. که شما می‌توانید با خرید خوراک بلدرچین تخمگذار این نیاز مهم را تامین کنید و پرنده شما به خوبی تقویت خواهد شد و تخم‌های بهتر و بیشتری هم می‌گذارد.

سؤالات متداول

قیمت خوراک بلدرچین تخمگذار چقدر است؟

قیمت خوراک با توجه به نوع برند تولید کننده و سایر عوامل متفاوت خواهد بود. اما اگر دوست دارید که این خوراک را با قیمت خوب و مناسب خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم که به سایت میل ورم آسیا مراجعه کنید.

آیا بلدرچین های تخمگذار به پروتئین نیاز دارند؟

 قطعا یکی از مهمترین نیازهای بدن بلدرچین های تخمگذار، پروتئین است و اگر پروتئین به مقدار کافی در بدن این پرنده‌ها تأمین نشود، فرایند تخمگذاری آن‌ها با مشکل مواجه خواهد شد.

چه چیزی باعث ضخیم‌تر شدن پوست تخم بلدرچین می‌شود؟

 کلسیم و فسفر موجود در خوراک بلدرچین باعث ضخیم‌تر شدن پوست تخم و افزایش کیفیت تخم بلدرچین خواهند شد.

5/5 - (2 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *