معرفی سگ نژاد هاسکی

سگ نژاد هاسکی

سگ نژاد هاسکی جزو سگ های پرطرفدار می‌‌باشد و اکثر افرادی که علاقمند به نگهداری سگ خانگی هستند، ترجیح می‌دهند که از این نژاد نگهداری کنند. اصلیت و نسبت این نژاد مربوط به یکی از قبایل در سیبری روسیه می باشد. این نژاد جزو قدیمی‌ترین نژادهای سگ به حساب می‌آید. برای اولین بار در سال ۱۹۰۸ هاسکی ها به آلاسکا وارد شدند و کشیدن سورتمه در آلاسکا بر عهده آنها بوده و در مسابقات سورتمه کشی از سگ‌های هاسکی استفاده می‌کردند. که باید طی مدت زمان مشخصی کیلومترها می‌دویدند.

به همین علت سگ نژاد هاسکی دارای انرژی بسیار زیادی است و قدرت و توانایی بالایی دارد و هرگز دچار نفس تنگی نمی‌شود‌. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که می‌توان به این نژاد نسبت داد، ظاهر زیبای آن‌ها است. این سگ‌ها جثه نسبتا متوسطی دارند و به علت اینکه ورزشکار قدرتمند هستند به ندرت دچار اضافه وزن خواهند شد‌.

قدرت یادگیری در سگ‌های نژاد هاسکی بالا است و در صورتی که شما آموزش‌های لازم را به درستی به سگِ خود یاد دهید و به خوبی از آن مراقبت کنید، قطعاً سگِ شما یک سگِ دست‌آموز و بسیار خوب خواهد بود.

موهای این نوع سگ‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارد. برخی از آن‌ها سیاه، برخی سفید، برخی سیاه و سفید و برخی حتی قهوه ای یا آبی هستند. چشم این سگ‌ها هم بسیار جذاب است و به زیبایی آن‌ها افزوده است. در اکثر موارد چشم سگ‌های هاسکی آبی روشن می‌باشد. که جذابیت بسیار زیادی دارد و قطعاً هر نگاهی را به خود خیره می‌کند.

این سگ‌ها علاقه دارند که در طول روز فعالیت تحرک و ورزش زیادی داشته باشند و بسیار پر انرژی هستند. اگر قصد دارید که از سگ نژاد هاسکی در منزل خود نگهداری کنید حتماً یک فضای نسبتاً بزرگ را برای تحرک روزانه سگ فراهم کنید.

سگ نژاد هاسکی
سگ نژاد هاسکی

نگهداری از سگ نژاد هاسکی

قبل از خرید سگ نژاد هاسکی با اصول نگهداری از این نوع سگ‌ها باید آشنا شوید تا بتوانید در محیط مناسب از سگ خود نگهداری کنید. این سگ‌ها دارای ریزش موی نسبتاً زیادی نیستند البته مقدار ریزش موی آن‌ها بستگی به آب و هوای محل زندگی شان هم خواهد داشت. زندگی سگ‌های هاسکی در محیط‌های با هوای گرم تر ریزش موی بیشتری را به دنبال دارد. اما در محیط سرد و خشک ریزش موی سگ هاسکی کمتر است.

این سگ‌ها علاقه زیادی به تحرک و به خصوص پریدن دارند به همین علت مدام از روی فنس می پرند. زنجیرهای خود را پاره می‌کنند و قلاده را از سرشان در می آورند. پس اگر قصد این را دارید که سگِ هاسکی را در حیاط نگهداری کنید، باید فنس های بسیار بلندی بکشید تا سگ نتواند از روی فنس ها بپرد‌.

سگ هاسکی

این سگ ها جزو سگ های تمیز می باشند که مدام در طول روز در حال تمیز کردن خود هستند و به همین منظور شاید احتیاج زیادی به حمام های مداوم نداشته باشند.

برای مراقبت از دندان سگ نژاد هاسکی بهتر است که هفته‌ای دو تا سه بار از مسواک استفاده کنید. تا باکتری ها و جرم های روی دندان سگ از بین بروند و باعث پوسیدگی نشوند. ناخن های سگِ هاسکی هم رشد زیادی ندارند و شاید دو ماه یکبار نیاز به کوتاهی داشته باشد.

بررسی اخلاقیات سگ‌ نژاد هاسکی

اگر بخواهیم درباره خلقیات سگ نژاد هاسکی صحبت کنیم، باید بگوییم که این سگ‌ها بسیار مهربان، باهوش، مستقل و خوش برخورد هستند.

سگ‌های هاسکی به هیچ عنوان در طول زندگی خود عصبی نمی‌شوند و هرگز شما این سگ را در حالت پرخاش نخواهید دید. حتی اگر در منزل شما چند سگ دیگر از نژادهای مختلف وجود داشته باشند سگ هاسکی به هیچ عنوان تنش و دعوا ایجاد نمی‌کند و به راحتی با این شرایط کنار می‌آید.

علاوه بر این سگ‌های هاسکی روابط بسیار دوستانه و خوبی هم با کودکان دارند و اگر در منزل خود دارای کودک هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً سگ های هاسکی را خریداری کنید. زیرا این سگ‌ها می‌توانند همبازی و رفیق خوبی برای کودک شما به حساب بیایند.

تغذیه سگ‌ نژاد هاسکی

تغذیه سگ نژاد هاسکی هم مسئله مهمی است که باید به آن دقت زیادی داشته باشید. این سگ‌ها به گونه‌ای پرورش یافته اند که شاید در طول روز نیاز زیادی به غذا نداشته باشند و حجم غذای آن‌ها بسیار اندک است‌.

هاسکی
هاسکی

کالری مورد نیاز سگ نژاد هاسکی هم روزانه یک و نیم تا دو پیمانه خواهد بود و اگر شما به همین مقدار اکتفا کنید، مشکلی برای سلامتی سگ هاسکی شما به وجود نخواهد آمد‌. زیرا این سگ‌ها در مقایسه با اندام خود کم غذا می خورند و با وجود اینکه پر تحرک هستند، اما تغذیه اندکی دارند. برای خرید غذای باکیفیت و مرغوب، جهت تغذیه روزانه سگ هاسکی، سایت میل ورم آسیا انواع غذاهای خشک را در سطح کیفی بالا برای شما عرضه می‌کند.

سخن آخر

اگر از سگ نژاد هاسکی به درستی مراقبت کنید، این سگ‌ها می‌توانند تا سالیان طولانی کاملاً سالم به زندگی ادامه دهند. دقت داشته باشید که این سگ‌ها به هیچ عنوان سگ آپارتمانی نیستند و اگر دارای منزل آپارتمانی هستید، از خرید سگِ هاسکی منصرف شوید. زیرا این سگ ها نیاز دارند که دائماً در حال تحرک باشند و در محیط آپارتمان دچار افسردگی خواهند شد.

این سگ ها در طول روز باید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه فعالیت و تحرک کنند و در غیر این صورت قطعاً دچار آسیب های روحی زیادی خواهند شد. پس این نکات را در نظر داشته باشید و سپس به نگهداری از سگ نژاد هاسکی در منزل خود فکر کنید.

سوالات متداول

میزان تحرک روزانه سگ هاسکی چقدر است؟

سگ‌های هاسکی روزانه باید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه تحرک داشته باشند و اگر میزان تحرک آن‌‌ها کاهش پیدا کند دچار افسردگی و مشکلات روحی خواهند شد.

آیا موی سگ های هاسکی دارای ریزش زیاد است؟

خیر، سگ های هاسکی جزو سگ‌هایی می باشند که موی بدن آن‌ها ریزش بسیار کمی دارد و اگر در محیط گرمسیر قرار بگیرند شاید اندکی دچار ریزش مو شوند.

تغذیه سگ نژاد هاسکی چگونه است؟

سگ‌های هاسکی تغذیه زیادی ندارند و در طول روز، حجم غذای بسیار پایینی مصرف می‌کنند. این موضوع جزو مزایای سگ هاسکی به شمار می آید.

5/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *