غذای خوکچه هندی شامل چه مواردی است؟

غذای خوکچه هندی

خوکچه هندی که امروز مورد توجه افراد زیادی واقع شده است و به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شود، نیازمند یک تغذیه سالم و مناسب می‌باشد. به همین علت باید از غذای خوکچه هندی مخصوص استفاده کنید. تا این حیوانات خانگی دچار مشکل در روند زندگی خود نشوند.

 در واقع رژیم غذایی حاوی پلت مهمترین اصل برای غذای خوکچه هندی محسوب می‌شود و دقیقاً غذایی که در سایت میل ورم آسیا موجود شده است نیز از این قاعده پیروی می‌کند و بر پایه پلت تهیه شده است. که حاوی ویتامین، پروتئین، مواد معدنی و سایر مواد مفید مورد نیاز بدن خوکچه می‌باشد.

علاوه بر این استفاده از یونجه و علوفه باکیفیت و تمیز و سبزیجات و صیفی جات تازه و تمیز هم می‌تواند در رژیم غذای خوکچه هندی نقش مهم و تعیین کننده ایفا کند.

 اما به طور کلی توصیه اکید دامپزشکان این است که دارندگان خوکچه های هندی سعی کنند از غذاهای آماده برای این حیوانات استفاده داشته باشند و این غذاهای آماده به صورت کاملا بهداشتی تهیه شده‌اند و بر پایه پلت می‌باشند. که ضمن داشتن ویتامین‌های مختلف، طعم و مزه ی خوبی دارند و کاملاً سالم هستند و نیازهای بدن حیوان را تامین خواهند کرد.

غذای خوکچه هندی
غذای خوکچه هندی

 این پلت‌ها حاوی انواع پروتئین‌های گیاهی می‌باشند و چون خوکچه‌های هندی اساساً حیوانات گیاه‌خوار هستند، می توان با استفاده از این پلت‌ها به بهترین شکل ممکن تغذیه مورد نیاز این حیوانات را فراهم کرد.

یونجه چه اهمیتی در غذای خوکچه هندی دارد؟

یکی از مهمترین مواردی که در لیست خوراک خوکچه هندی قرار می‌گیرد و استفاده از آن اهمیت بسیار زیادی دارد یونجه می‌باشد.

یونجه در واقع قسمت حیاتی زندگی خوکچه هندی است و حتماً باید در غذایِ این حیوان وجود داشته باشد. پس به همین منظور شما باید همیشه یونجه تازه و مرغوب و تمیز و خشک داشته باشید. که فاقد آلودگی و کپک باشد.

 برای خرید یونجه باکیفیت خوکچه هندی سایت میل ورم آسیا انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. زیرا یونجه‌های با کیفیت، خشک و فاقد آلودگی و کپک در این سایت با قیمت مناسب عرضه می‌شوند.

بسیاری از افراد این سوال برایشان پیش می‌آید که چرا خوکچه هندی نیاز مبرم به یونجه دارد؟ باید بدانید که دستگاه گوارش خوکچه‌های هندی به شکلی طراحی شده است که نیاز به فیبر بسیار بالا دارند و شاید میوه و سبزیجات فیبر مورد نیاز این حیوانات را فراهم نکنند.

در همین راستا استفاده از یونجه می‌تواند فیبر مورد نیاز این حیوانات را به خوبی تامین کند و باعث تقویت دستگاه گوارش و جلوگیری از یبوست شود.

دندان‌های این حیوان هم مدام در حال رشد کردن است و هرگز رشد آن متوقف نمی‌شود پس جویدن یونجه به صورت طولانی مدت می‌تواند از رشد بیش از اندازه دندان هم جلوگیری داشته باشد. پس حتما دقت کنید که از باکیفیت ترین یونجه‌ها در رژیم غذایی روزانه خوکچه هندی خود استفاده داشته باشید.

میوه‌ها و سبزیجات مورد علاقه خوکچه هندی

علاوه بر یونجه سایر میوه‌ها و سبزیجات هم مورد علاقه خوکچه هندی می باشند و می توانند در رژیم غذای خوکچه هندی استفاده شوند. زیرا میوه‌ها و سبزی‌ها هم حاوی آب و فیبر فراوان هستند و خوکچه هندی از خوردن آن‌ها لذت بسیار زیادی خواهد برد. انواع میوه‌ها و سبزی‌های مورد علاقه خوکچه‌های هندی عبارتند از:

 • کلم پیچ
 • کاهو
 • هویج
 • نخود فرنگی
 • کلم بروکلی
 • کنگرفرنگی
 • فلفل دلمه
 • گوجه فرنگی
 • پرتقال
 • سیب
 • گلابی
 • توت فرنگی
 • کیوی
 • هلو
 • خیار
غذای خوکچه هندی
خوکچه هندی

در کنار استفاده از غذای خوکچه هندی که از سایت میل ورم آسیا خریداری می‌کنید، بهتر است که از این میوه و سبزیجات هم به عنوان غذای تشویقی برای خوکچه هندی خود استفاده داشته باشید. تا به خوبی بدن خوکچه خود را تقویت کنید و اشتهای آن‌ها را حفظ کنید.

ویژگی غذای خوکچه هندی

غذای خوکچه هندی در صورتی که کیفیت بالایی داشته باشد، دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود نیز هست. این نوع غذا که با قیمتی مناسب و بسته بندی بهداشتی در ظرف استوانه‌ای در سایت میل ورم آسیا موجود شده است، بر پایه یونجه باکیفیت تهیه شده است و طعم و مزه یونجه را برای خوکچه یادآوری خواهد کرد.

 علاوه بر این از ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن خوکچه هندی به ویژه ویتامین ث بهره می‌برد. که باعث حفظ سلامت و شادابی و تقویت سیستم ایمنی این حیوان خواهد شد. از طرف دیگر از آنجایی که این غذا به شکل پلت تهیه شده است، باعث حفظ سلامت دندان و بافت دندان‌های این حیوان خواهد شد و از رشد سریع دندان هم جلوگیری می‌کند. زیرا خوکچه هندی برای خوردن این غذا باید آن را به صورت محکم بجود و همین مسئله باعث ساییده شدن دندان‌ها و جلوگیری از رشد سریع دندان خواهد شد.

غذای خوکچه هندی
خوراک خوکچه هندی

سخن آخر

حتماً با خواندن این مطلب به این موضوع پی برده‌اید که خوکچه‌های هندی دستگاه گوارش ظریف و آسیب پذیری دارند. که حتماً باید از غذای با کیفیت و مرغوب برای آن‌ها استفاده شود. تا آسیبی به دستگاه گوارش این حیوانات خانگی وارد نشود.

 به همین علت در رژیم روزانه آن‌ها باید از سبزیجات و میوه های زیر استفاده شود. یونجه هم جزء جدانشدنی تغذیه این حیوانات می‌باشد. به همین منظور خرید غذای خوکچه هندی از طریق سایت میل ورم آسیا می‌تواند بهترین اقدام ممکن باشد. زیرا غذای خوکچه هندی که در این سایت عرضه شده است بر پایه یونجه بوده و سرشار از ویتامین‌ها و مواد مورد نیاز بدن خوکچه هندی نیز می باشد.

سؤالات متداول

چرا خوکچه هندی حتماً باید روزانه از یونجه استفاده داشته باشد؟

 زیرا یونجه سرشار از فیبر است و از آنجایی که خوکچه هندی نیاز بسیار زیادی به فیبر دارد، شاید با میوه‌ها و سبزیجات مختلف این نیاز برآورده نشود. اما با یونجه، این نیاز به بهترین شکل ممکن برآورده خواهد شد و فیبر مورد نیاز این حیوان فراهم می‌شود.

آیا می‌توان از میوه‌های مختلف در تغذیه خوکچه هندی استفاده کرد؟

 بله میوه.های مختلف در صورتی که به صورت کامل شسته شوند و فاقد میکروب و آلودگی باشند قابل استفاده در رژیم غذایی روزانه خوکچه هندی هستند.

غذای خوکچه هندی حاوی چه ویتامین‌هایی است؟

غذای خوکچه هندی که در سایت میل ورم آسیا موجود می‌باشد، حاوی انواع ویتامین‌ها مواد معدنی و پروتئین‌های مورد نیاز بدن خوکچه هندی می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *