رتیل چیست؟ انواع رتیل را بشناسید!

انواع رتیل

بسیاری از افراد با شنیدن نام رتیل دچار احساس وحشت و ترس می‌ شوند و شاید ندانند رتیل چیست اما چیزی که در ذهن آن ها وجود دارد این است که این جاندار می‌ تواند به بدن انسان آسیب بزند. اما ما قصد داریم که در این مطلب چنین باورهایی را اصلاح کنیم و از انواع رتیل سخن بگوییم. زیرا رتیل جزو حیوانات بسیار محبوب و پرطرفدار به حساب می‌ آید که به عنوان حیوان خانگی مورد استفاده و نگهداری قرار می‌ گیرد.

این جاندار در دسته ی عنکبوت‌ ها قرار می‌ گیرد و ظاهر آن شباهت بسیار زیادی به عنکبوت دارد و شاید دلیل اصلی ترس اکثر انسان‌ ها از رتیل هم همین شباهت ظاهری به عنکبوت باشد. اما برای اینکه ویژگی‌ های این جاندار را بهتر درک کنید و بدانید رتیل چیست این مطلب از مطالب میل ورم آسیا را تا انتها دنبال کنید.

رتیل چیست؟

رتیل نوعی عنکبوت سیاه و پشمالو است که ترس و وحشت زیادی را در دل مردم ایجاد کرده است. این جاندار دارای تنوع رنگی بوده و در رنگ‌ های سیاه، سفید، زرد، قهوه‌ ای و… در طبیعت وجود دارد. که هر یک از این موارد ویژگی‌ های ظاهری خاص خود را دارا هستند. برخی از رتیل‌ ها پشم‌ های بسیار کوتاه و برخی دیگر پشم‌ های بلند دارند و این مسئله هم باعث ایجاد تفاوت در ظاهر رتیل‌ ها می‌ شود.

اگر بخواهیم در رابطه با گزش این جاندار صحبت کنیم باید بگوییم که گزش رتیل برخلاف تصور عامه چندان خطر جدی ندارد و نسبت به گزش عنکبوت سیاه خطر کمتری دارد.

همین مسئله باعث شده است که امروزه در قسمت‌ های مختلف جهان از رتیل به عنوان حیوان خانگی و دست آموز استفاده می‌ کنند که این مسئله در ایران هم همه گیر شده است و افراد زیادی وجود دارند که از این جاندار به عنوان حیوان خانگی استفاده می‌ کنند.

برای اینکه بهتر درک کنید رتیل چیست خوب است که با انواع این جاندار هم آشنا شوید زیرا رتیل‌ ها انواع بسیار زیادی دارند.

معرفی انواع رتیل

اگر دوست دارید بدانید انواع رتیل چیست، پیشنهاد می‌ کنیم که حتماً با دقت بیشتری این مطلب را مطالعه کنید. رتیل‌ ها یا همان عنکبوت‌ های پشمالو دارای انواع گوناگون هستند و هر یک از آن ها عملکرد خاص خود را دارند و برخی از آن ها ممکن است که خطرات مختص خود را هم داشته باشند.

به همین منظور شناسایی هر یک از آن ها کمک زیادی به شما خواهد کرد. به خصوص اگر به این جاندار علاقمند هستید و دوست دارید که از آن در منزل نگهداری کنید، شناسایی انواع رتیل می‌ تواند مطلب بسیار مفیدی برای شما محسوب شود. در ادامه برخی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین انواع نژاد رتیل را به شما معرفی می کنیم.

رتیل قرمز

یکی از انواع رتیل، رتیل قرمز می‌ باشد که به دلیل رنگ قرمزی که دارد، به این نام مشهور شده است. رتیل های قرمز خطر زیادی دارند و به عنوان حیوان خانگی گزینه ی مناسبی نیستند.

انواع رتیل - رتیل قرمز
انواع رتیل – رتیل قرمز

رتیل سیاه

یکی از انواع مشهورترین رتیل‌ ها، رتیل سیاه می‌ باشد و اکثر افرادی که به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستند که رتیل چیست علاقه دارند که بیشتر با رتیل‌ های سیاه آشنا شوند. این رتیل‌ ها خطر کمتری نسبت به رتیل‌ های قرمز دارند و این مسئله به محبوبیت آن ها افزوده است.

رتیل خالدار

یکی دیگر از انواع رتیل‌ های خطرناک، رتیل خالدار می‌ باشد. این رتیل‌ ها دارای خال‌ های سیاه و سفید روی سطح بدن خود هستند و به همین علت تحت عنوان رتیل خالدار معروف شده‌ اند. کسانی که قصد نگهداری از رتیل در منزل را دارند باید اکیداً از رتیل‌ های خالدار دوری کنند زیرا نیش این رتیل‌ ها سمی و خطرناک است.

رتیل زنبوری

رتیل زنبوری بسیار به زنبور سرخ شبیه است و اصلی‌ ترین دلیلی که این رتیل را با این نام می‌ شناسند همین موضوع می‌ باشد. این رتیل هم نیش خطرناک و گزنده ای دارد و این موضوع باعث شده است تا اکثر افراد از رتیل زنبوری دوری کنند.

رتیل مورچه سان

این رتیل شباهت بسیار زیادی به مورچه دارند و نسبت به سایر رتیل‌ ها ظاهری کاملاً متفاوت و منحصر به فرد دارند. زیرا سایر رتیل‌ ها شبیه به عنکبوت هستند. رتیل های مورچه سان بسیار نادر می‌ باشند.

آیا رتیل به انسان حمله می کند؟

اکنون که انواع رتیل‌ ها را شناختید و تا حدودی دانستید که رتیل چیست، شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که آیا همه ی رتیل‌ ها به انسان‌ ها حمله می‌ کنند و انسان‌ ها را نیش می‌ زنند؟

باید بدانید که همه ی رتیل‌ ها انسان را نیش نمی‌ زنند و برخی از آن ها هستند که به انسان‌ ها حمله می‌ کنند و جزو بی‌رحم‌ ترین رتیل‌ ها به حساب می‌ آیند و هرجا که انسان‌ ها را ببینند آن را طعمه قرار می‌ دهند و نیش می‌ زنند.

اما برخی دیگر از رتیل‌ ها هستند که کاملاً بی‌ خطر می‌ باشند و هیچ آزاری به انسان‌ ها نمی‌ رسانند. به خصوص اگر انسان‌ ها کاری به کار آن ها نداشته باشند! رتیل هم هرگز انسان را نیش نخواهد زد.

البته با این وجود ممکن است که برخی از همین رتیل‌ های بی‌ آزار نیش سمی داشته باشند پس بهتر است که از آن ها دوری کنید. برخی از رتیل‌ های خاص هستند که دارای نیش سمی و خطرناک نیستند که این دسته از رتیل‌ های محدود قابلیت نگهداری در محیط منزل را دارا هستند البته باید به این موضوع دقت داشته باشید که نگهداری از رتیل نیازمند دقت و مهارت بالا می‌ باشد و به این سادگی‌ ها نیست و کسی که قصد انجام این کار را دارد باید حتماً شناخت آگاهی کاملی داشته باشد.

از طرف دیگر تغذیه‌ ای که برای رتیل استفاده می‌ شود هم کاملاً مختص این جاندار است و نمی‌ توان از غذای مشترک سایر جانداران برای رتیل استفاده کرد. به همین منظور اگر از رتیل نگهداری می‌ کنید یا قصد نگهداری از این جاندار را دارید می‌ توانید از طریق وب سایت تخصصی میل ورم آسیا غذاهای مخصوص رتیل را با کیفیت بسیار بالا خریداری کنید.

سخن آخر

اکنون به خوبی می‌ دانید که رتیل چیست و انواع رتیل را هم شناختید و می‌ دانید که چه رتیل‌ هایی خطرناک هستند و چه رتیل‌ هایی خطر کمتری دارند، با این اوصاف یک آمادگی نسبی برای شروع نگهداری از رتیل را کسب کردید و می‌ توانید قدم در این مسیر بگذارید.

سوالات متداول

آیا همه رتیل‌ ها نیش سمی دارند؟

خیر همه رتیل‌ ها دارای نیش سمی و خطرناک نیستند بلکه برخی از روتیل‌ها بی آزار هستند و می توان از آن ها در منزل نگهداری کرد.

ظاهر رتیل شبیه به کدام جاندار است؟

رتیل‌ ها شباهت ظاهری بسیار زیادی به عنکبوت دارند.

آیا رتیل خالدار سمی است؟

رتیل خالدار با وجود دارا بودن زیبایی ظاهری، بسیار خطرناک است و دارای نیش سمی می‌باشد.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *