آشنایی با سگ نژاد بیگل و خصوصیات آن

سگ نژاد بیگل

سگ ها در نژادهای مختلف هستند که بیگل ها هم یکی از نژادهای محبوب سگ‌ها محسوب می‌شوند. سگ نژاد بیگل به عنوان سگ شکاری شناخته می‌شود و معمولاً برای شکار های کوچک تنهایی یا دوتایی می‌توان از این سگ استفاده داشت.

 البته این سگ‌ها در منازل هم نگهداری می‌شوند. زیرا اندازه ی خوبی دارند و خوش استیل و خوشتیپ هستند. اگر موهای آن‌ها را مرتب شانه کنید و تمیز نگه دارید، بسیار زیبا به نظر می‌رسند که برای محیط منزل مناسب می‌باشند.

علاوه بر این، رفتار دوستانه و صمیمانه این سگ‌ها هم باعث شده است تا به عنوان حیوان خانگی مورد استفاده قرار بگیرند. اما به طور کلی که در این مطلب خصوصیات سگ نژاد بیگل را بررسی می‌کنیم. پس اگر به نژاد شناسی سگ ها علاقه دارید و یا قصد دارید که یک سگ را به عنوان حیوان خانگی بپذیرید، تا انتهای این مطلب از میل ورم آسیا با ما همراه باشید. تا با این نژاد استثنایی و خاص آشنا شوید.

مشخصات سگ نژاد بیگل

سگ نژاد بیگل دارای مشخصات خاص خود می باشد که شامل موارد زیر هستند:

  • قد: ۳۳ سانتی‌متر تا ۴۱ سانتی‌متر
  • اصالت: انگلستان
  • وزن: ۹ کیلوگرم تا ۱۱ کیلوگرم
  • میانگین طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال
  • روحیات اخلاقی: صمیمی، باهوش، هیجانی

روحیه شکار در سگ‌های بیگل چگونه است؟

همانطور که اشاره کردیم، یکی از کاربری های بسیار مهمی که به سگ نژاد بیگل نسبت داده می‌شود شکار است. این سگ‌ها برای شکار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 در حقیقت هدف اصلی پرورش این سگ‌ها شکار می‌باشد. حتی اگر از آن‌ها به عنوان سگ خانگی استفاده کنند باز هم روحیه اصلی آن‌ها به شکار برمی‌گردد و این سگ‌ها روحیه شکارچی گری خود را نشان می‌دهند. چون ذات و اصالت آن‌ها این چنین است و ذات یک سگ را نمی‌توان با هیچ چیزی عوض کرد.

تحرک زیاد روزانه

سگ‌های بیگل نیاز زیادی به ورزش و تحرک روزانه دارند.در واقع اگر از این سگ‌ها در منزل نگهداری می‌کنید، باید حتماً به این موضوع دقت داشته باشید. زیرا سگ نژاد بیگل نیاز دارد که مدام در حال تحرک و ورزش و حرکت باشد و اگر ثابت در یک جا باقی بماند دچار افسردگی خواهد شد.

این سگ‌ها اگر به صورت طبیعی تحرک روزانه نداشته باشند، علاوه بر افسردگی ممکن است به مشکلات جسمی و بیماری‌های مختلف هم مبتلا شوند. اگر سگ خانگی شما دارای نژاد بیگل می باشد سعی کنید که حتما به این نیاز آن‌ها احترام بگذارید و امکانات لازم برای تحرک و ورزش روزانه آن‌ها را فراهم کنید.

زیرا یک فضای کوچک و بسته به هیچ عنوان برای سگ بیگل مناسب نخواهد بود و این سگ‌ها نیازمند یک محیط بزرگ هستند تا به راحتی و آزادانه تحرک روزانه خود را انجام دهند.

سگ نژاد بیگل
سگ نژاد بیگل

روحیه کشف چیزهای جدید

از آنجایی که سگ‌های بیگل جزو سگ‌های شکاری به حساب می‌آیند، روحیه کشف و بسیار زیادی دارند و دائماً دوست دارند که به دنبال شکارشان راه بیفتند و چیزهای جدید کشف کند. و اگر یک سوژه متحرک ببینند قطعاً آن را تعقیب می‌کنند و با حس بویایی و بینی شروع به تعقیب سوژه خواهند کرد. این سگ‌ها از طریق صدا زدن متوجه چیزی نمی‌شوند زیرا می توانند در هر زمان که بخواهند نشنوند و اصطلاحاً از نعمت کری انتخابی برخوردار می‌باشند.

پس سعی کنید در محیطی که از سگ نژاد بیگل نگهداری می‌کنید سوژه های مختلف را تهیه کرده و برای این سگ قرار دهید‌ تا روحیه کشف و شکارچی گری سگ تقویت شود و سگ خوی طبیعی خود را حفظ کند و دچار افسردگی نشود.

شکمو

سگ نژاد بیگل بسیار شکمو است و میل زیادی به خوردن غذا دارد. به همین علت بهتر است که از تغذیه با کیفیت برای این سگ ها استفاده کنید تا در اثر پرخوری دچار بیماری های متفاوت نشوند و حتی الامکان سطل آشغال را از دسترس این سگ‌ها دور نگه دارید.

 زیرا به علت روحیه شکمو بودن ممکن است که به سطل آشغال سرک بکشند و به دنبال غذا باشند که این مسئله به خودی خود می‌تواند باعث ورود میکروب های مختلف بدن سگ شود و بیماری های زیادی را به دنبال داشته باشد.

 برای اینکه یک غذای با کیفیت و بسیار خوب برای سگ خود تدارک ببینید بهتر است که به سایت میل ورم آسیا مراجعه کنید. این سایت غذای حیوانات مختلف از جمله سگ ها را با کیفیت بسیار بالا عرضه می‌کند. تا دارندگان سگ های خانگی به ویژه سگ نژاد بیگل بتوانند از غذای خوب و مناسبی برای سگ خود استفاده کنند.

سگ شکمو
سگ شکمو

نکات مهم درباره نگهداری سگ بیگل

اگر قصد نگهداری از سگ نژاد بیگل را دارید باید نکات مهمی را در این باره در نظر داشته باشید. این سگ‌ها مزاج بسیار ناپایداری دارند و ممکن است که در برخی از مواقع رفتار پرخاشگرانه ترسو و یا حتی عصبی از خود نشان دهند. اگر می توانید با این گونه از رفتارها کنار بیایید پس حتما سگ بیگل انتخاب خوبی برای سگ خانگی شما خواهد بود.

علاوه بر این باید فضای مناسبی را برای سگ خود فراهم کنید تا سگ شما بتواند آزادانه به ورزش های روزانه و تحرک خود بپردازد. این سگ نمی تواند در یک محیط بسته و بدون تحرک قرار بگیرد و در این صورت دچار مشکلات جسمی و روحی زیادی خواهد شد.

سخن آخر

اگر تمام نکات مورد نظری که در این مطلب ذکر کردیم با روحیات شما سازگاری دارد و هیچ محدودیتی در این باره ندارید، خرید سگ نژاد بیگل و نگهداری از آن را به شما پیشنهاد می کنیم. در غیر این صورت بهتر است که از این فکر بیرون بیاید و هرگز به دنبال این نوع از سگ نباشید.

سوالات متداول

آیا سگ نژاد بیگل می‌تواند در محیط کوچک و سربسته زندگی کند؟

خیر سگ نژاد بیگل به هیچ عنوان در محیط کوچک و سر بسته نمی تواند دوام بیاورد و دچار افسردگی و بیماری‌های مختلف جسمی می شود. زیرا نیاز به تحرک بسیار زیادی دارد.

با کیفیت ترین غذا برای سگ بیگل را از کجا تهیه کنیم؟

اگر قصد دارید که برای سگ نژاد بیگل خود از غذای خوشمزه و در عین حال با کیفیت استفاده کنید، سایت میل ورم آسیا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. زیرا این سایت انواع غذا حیوانات از جمله غذای سگ ها را با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای همه خریداران گرامی عرضه می کند.

چگونه میتوان با روحیه شکارچی گری سگ بیگل کنار آمد؟

در صورت می توانید با این روحیه که کنار بیایید که از سگ خود در یک محیط و فضای باز نگه داری کنید. در این صورت این روحیه به بهترین شکل ممکن تخلیه می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *