سگ ژرمن شپرد را بیشتر بشناسید

سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد یکی از بهترین سگ‌ها برای محیط خانواده محسوب می‌شود و به همین علت اکثر افرادی که در منزل به نگهداری سگ می‌پردازد، ترجیح می‌دهند که سگی از این نژاد داشته باشند. زیرا دارای ویژگی‌های مثبت زیادی است که هر یک از این ویژگی‌های مثبت باعث می‌شوند تا این سگ مورد توجه واقع شود.

در حقیقت امروزه نگهداری از حیوان خانگی بسیار باب شده است و اکثر افراد در منزل خود از یک حیوان خانگی مراقبت می‌کنند که سگ ها جزو پرطرفدارترین حیوانات خانگی محسوب می‌شوند و در اکثر منازل هم از آن‌ها نگهداری می‌شود. سگ ها دارای نژاد مختلفی هستند که در این میان سگ ژرمن شپرد جز نژادهای پرطرفدار به شمار می‌آید.

ویژگی‌های سگ نژاد ژرمن شپرد

همانطور که گفتیم سگ ژرمن شپرد دارای ویژگی‌های مثبت زیادی است‌. که این ویژگی‌های مثبت باعث شدند تا این سگ جزو پرطرفدار ترین سگ‌ها قرار بگیرد.

سگ ژرمن شپرد
سگ ژرمن شپرد

 در ادامه این مطلب قصد داریم که به ویژگی‌های مثبت این سگ‌ها بپردازیم تا کسانی که قصد نگهداری از حیوان خانگی و سگ را دارند، بتوانند شناخت خوبی نسبت به این نژاد از سگ‌ها پیدا کنند.

باهوش ترین نژاد از سگ‌ها

یکی از ویژگی‌های کلیدی این نژاد از سگ‌ها این است که بسیار باهوش می‌باشند. به همین علت درصد بالایی از سگ‌های پلیس در دنیا از نژاد شپرد هستند. این نژاد هوش بسیار بالایی دارد و به سرعت موارد مختلف را خواهد آموخت و به دستورات شما عمل می‌کند.

احترام به صاحب

سگ های ژرمن شپرد احترام بسیار زیادی برای صاحبان خود قائل هستند و توانایی مراقبت و حمایت از صاحبان خود را هم دارند. زیرا رفتار آن‌ها نسبت به صاحبان خود مالکانه است و اگر به درستی آموزش ببینند و با صاحب خود ارتباط برقرار کنند، می‌توانند یک رابطه دوستانه و بسیار محترمانه با صاحب خود داشته باشند و با تمام وجود از صاحب خود نگهداری کنند.

انرژی و شادابی بالا

سگ ژرمن شپرد بسیار پر انرژی است و به همین علت هرگز زود خسته نمی‌شود و تا مدت زمان طولانی می‌تواند تحرک داشته باشد. به همین علت خانواده هایی که دارای کودک هستند و قصد خرید حیوان خانگی را دارند، بهتر است که حتماً به این نژاد از سگ ها هم فکر کنند.

سگ ژرمن شپرد
سگ ژرمن شپرد

زیرا کودکان می‌توانند تا هر چقدر که دوست دارند با سگ های نژاد شپرد بازی کنند. این سگ‌ها هرگز از بازی کردن خسته نمی‌شوند و در طول روز ساعات زیادی را مشغول انجام بازی‌های مختلف هستند.

این سگ‌ها اگر از همان سنین ابتدایی به خوبی آموزش ببینند می‌توانند رابطه‌ای صمیمانه با کودکان شما داشته باشند و به خوبی زمان تنهایی کودک شما را پر کنند. وقتی که به توله‌های های شپرد این مسائل را آموزش می‌دهید دقت داشته باشید که آموزش خود را با مهربانی، احترام و حمایت به سگ انجام دهید.

وفادار

یکی از مهمترین ویژگی‌های سگ ژرمن شپرد وفاداری آن است که بسیار وفادار می‌باشد و می تواند در خدمت خانواده‌ای که صاحب او هستند باشد و نهایت وفاداری خود را اثبات کند‌.

 این سگ‌ها با آموزش صحیح توانایی انجام هرکاری را خواهند داشت و ارتباط عاطفی بسیار محکمی با صاحبین خود برقرار می‌کنند.

سالم‌ترین نژاد از سگ‌ها

شپردها به طور کلی جزو سالم‌ترین نژاد سگ‌ها محسوب می‌شوند و اگر شما مراقبت‌های لازم و نظافت دائمی از این حیوانات را داشته باشید و از تغذیه خوب برای آن‌ها استفاده کنید، قطعاً طول عمر بالایی خواهند داشت و سگی کاملاً سالم خواهید داشت.

 برای تهیه غذای با کیفیت برای سگ شپرد خود می‌توانید از سایت میل ورم آسیا بهترین غذاها را خریداری کنید تا تغذیه سالم سگتان را به بهترین شکل ممکن فراهم کنید.

شیوه مراقبت از ژرمن شپرد

نگهداری و مراقبت از سگ ژرمن شپرد اصول خاص خود را دارد که باید این اصول را رعایت کنید. این سگ‌ها عموماً موهای ضخیم دارند که طول موی آن‌ها متوسط است. پوست این سگ‌ها نیز نسبتاً ضخیم می‌باشد به همین علت بهتر است که هر چند روز یکبار موی سگ خود را شانه کنید.

 این سگ‌ها ریزش موی زیادی هم دارند که اگر نظافت روتین روزانه آن‌ها را انجام دهید میزان ریزش مو هم کاهش پیدا می‌کند. اما حقیقتی که در رابطه با این سگ‌ها وجود دارد این است که اگر از این سگ‌ها در منزل نگهداری کنید، روزانه حجم زیادی از موهای سگ را روی مبل، فرش و قسمت‌های مختلف منزل خود خواهید دید.

پوشش بدن سگ‌ها از آنها در برابر کثیفی ها و گرد و خاک محافظت می‌کند و حمام کامل یک بار در ماه برای این سگ‌ها کافی است. اما اگر علاقه داشتید که بیشتر سگ خود را حمام کنید هم مانعی وجود ندارد.

در امر مراقبت از این نژاد سگ باید اصول تغذیه‌ای را هم تا حد امکان رعایت کنید و سعی کنید که از غذاهای مخصوص این سگ استفاده کنید و همواره کیفیت بالا را هم در غذاهای مورد استفاده رعایت کنید. سعی کنید که از مرغوب ترین غذاها استفاده کنید تا سگ شما دچار بیماری و سوءهاضمه نشود.

سگ ژرمن شپرد
سگ ژرمن شپرد

سخن آخر

سگ ژرمن شپرد جزو سگ‌های محبوب و بسیار وفادار می‌باشد که نگهداری از آن در منزل به امری معمول تبدیل شده است و اکثر سگ‌های خانگی از همین نژاد می باشند.

 شما با داشتن این سگ می‌توانید لحظات تنهایی خود و کودکتان را به خوبی پر کنید‌. این سگ پر انرژی و وفادار مانند یکی از اعضای خانواده شما از شما حمایت خواهد کرد. برای افزایش طول عمر سگ ژرمن شپرد دقت به تغذیه و سلامتی آن اهمیت دارد اگر این موارد رعایت شود سگ شما تا سال‌های سال با شما زندگی خواهد کرد.

سؤالات متداول

دلیل محبوبیت سگ ژرمن شپرد چیست؟

 این سگ دارای ویژگی‌های مثبت زیادی است که مهمترین ویژگی آن وفاداری و انرژی بالا می‌باشد و می‌تواند به عنوان یک سگ خانگی لحظات زیبایی را برای صاحبان خود پدید بیاورد.

دلیل ریزش موی سگ نژاد ژرمن چیست؟

این سگ‌ها بسیار پر مو هستند و به همین علت روزانه حجم زیادی از موی آن‌ها دچار ریزش می‌شود و مجدداً رشد پیدا می‌کند.

سگ‌های نژاد ژرمن شپرد علاوه بر منزل دیگر در چه محیط‌هایی قابل نگهداری هستند؟

این سگ‌ها علاوه بر نگهداری خانگی می‌توانند به عنوان سگ نگهبان و سگ اداره پلیس هم استفاده شوند. زیرا هوش بسیار بالایی دارند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *