عقرب امپراطور را بشناسید!

عقرب امپراطور

عقرب امپراطور یکی از انواع نژاد های عقرب محسوب می‌ شود که چندان خطرناک نیست و نیش این عقرب هم نیاز به مراقبت پزشکی نداشته و مانند نیش زنبور عسل می باشد.

 این عقرب با وجود اینکه خطر جدی برای انسان ها ندارد، اما هرگز به این مسئله علاقمند نیست که در دست انسان ها قرار بگیرد و حتما باید به این موضوع دقت داشته باشید که هیچ وقت این نژاد از عقرب را جز در مواقع ضروری در دست نگیرید. به خصوص کسانی که به پرورش این نژاد از عقرب می پردازند بهتر است که حتماً نکات ایمنی را در این زمینه رعایت کنند.

این عقرب ها حدود ۶ تا ۸ سال عمر می کنند و اندازه ی بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر دارند. نام دیگر  این عقرب‌ها، عقرب امپریال نیز می باشد و مانند سایر عقرب های دیگر علاقه مند به شب بیداری هستند و در طول ساعات شب فعالیت خود را انجام می دهند.

در بین نژادهای مختلف عقرب، عقرب های امپریال تحت عنوان عقرب خانگی شناخته می‌ شوند‌. زیرا هم بدون خطر هستند و هم روحیه بسیار مطیع و آرامی دارند و تنها واکنشی که در مواقع خطرناک نشان می دهند نیش زدن می باشد. که باز هم نیش خطرناکی ندارند. اما کسانی که دچار آلرژی نسبت به نیش زنبور هستند بهتر است که خود را از نیش این عقرب ها دور نگه داشته باشند.

عقرب امپراطور

شرایط محل زندگی عقرب امپراطور چگونه است؟

عقرب امپراطور یک عقرب اصیل آفریقایی محسوب می‌ شود و طبیعتاً هوایی که به آن علاقه دارد محیط مرطوب و گرم است. در نتیجه اگر شما قصد نگهداری از عقرب امپریال در منزل را دارید باید سعی کنید که یک محیط گرم و مرطوب را برای عقرب تدارک ببینید تا شرایط گرما و رطوبت کافی وجود داشته باشد. زیرا وقتی که محیط زندگی عقرب فاقد گرما و رطوبت کافی باشد ممکن است که عقرب دچار مشکلات مختلف در حیات و زندگی خود شود.

 معمولاً یک آکواریومی که حجم ۵ تا ۱۰ لیتری داشته باشد برای نگهداری یک عدد عقرب امپریال مناسب خواهد بود‌. فضای نگهداری نباید بیش از این بزرگ باشد. زیرا بدین ترتیب شکار طعمه و خوردن غذا برای عقرب سخت می شود. دقت کنید که درب آکواریوم باید به شکلی باشد که عقرب توانایی بیرون آمدن از آن را نداشته باشد.

 اگر دوست دارید که چندین عقرب را در منزل نگهداری کنید می توانید همه را در یک آکواریوم قرار دهید و در صورتی که مشاهده کردید بین عقرب ها درگیری و نزاع اتفاق افتاده است می توانید آن ها را از هم جدا کنید تا آسیبی به هم وارد نکنند.

 شما به صورت منظم باید میزان دما و میزان رطوبت محیط زندگی عقرب را چک کنید و دمای زندگی این عقرب ها نیز باید بین ۲۲ تا ۳۳ درجه باشد گاهی وقت ها ممکن است که در دما تا ۳۸ درجه هم افزایش پیدا کند که خطری نخواهد داشت.

نکته ی دیگر این است که به هیچ عنوان در محیط زندگی عقرب امپریال از لامپ استفاده نکنید. اشعه ماورای بنفش برای عقرب مضر و کشنده است و از طرف دیگر عقرب امپریال، ذاتا علاقه‌ای به نور ندارد.

عقرب امپراطور

روند تغذیه عقرب امپراطور چگونه است؟

تغذیه عقرب امپراطور شبیه به عقرب های دیگر می باشد و به همین منظور این عقرب ها هم علاقه ی زیادی به خوردن حشرات و انواع کرم های خاکی دارند و در واقع رژیم غذایی این نوع از عقرب ها باید سرشار از پروتئین باشد و مهمترین ماده ای که به آن احتیاج دارند پروتئین است.

به همین منظور انواع میل ورم خشک و زنده می تواند انتخاب خوبی برای عقربه‌ های امپریال محسوب شود. زیرا ضمن این که یک حشره بسیار خوشمزه هستند حاوی پروتئین بسیار بالای هم می باشند و می توانند پروتئین مورد نیاز بدن عقرب را به بهترین شکل ممکن تامین کنند.

میل ورم های زنده به علت این که قابلیت شکار پذیری دارند بیشتر مورد توجه عقرب ها واقع می شوند. فرقی نمی کند میل ورم مورد نظر شما زنده باشد یا خشک، در هر صورت هر دو نوع از میل ورم ها در سایت معتبر میل ورم آسیا به صورت کاملا مرغوب و با قیمت مناسب به فروش می رسند. تا بتوانید خرید خود را به خوبی از طریق این سایت معتبر انجام دهید.

تشخیص جنسیت و تولید مثل عقرب امپراطور

روش تشخیص جنسیت عقرب امپراطور از طریق ظاهر امکان پذیر است. یکسری زوائد که شباهت زیادی به شانه دارند در زیر شکم عقرب های امپریال هستند که با نام پکتین شناخته می‌ شوند‌. معمولاً جنس های نر عقرب امپریال، پکتین های برجسته تر و بزرگتری دارند و با این روش می توان به راحتی جنسیت آن ها را تشخیص داد.

در رابطه با تولید مثل عقرب امپراطور هم باید بگوییم که این عقرب ها از سن ۲ تا ۳ سالگی به بلوغ جنسی می رسند و در صورتی که شرایط گرما و رطوبت مناسب باشد یعنی در فصل تابستان جفت گیری انجام می دهند و دوره بارداری در عقرب های امپریال هم حدود ۱۵ ماه طول می‌ کشد و بعد از هر زاد و ولد تعداد نوزادان بین ۱۵ تا ۲۰ عدد خواهد بود که تعداد بسیار بالایی است.

عقرب امپراطور

نوزاد های عقرب امپراطور اندازه دو یا سه سانتی متری دارند.که رنگ آن ها سفید می باشد تا سه هفتگی نوزادان روی قسمت پشت مادر خود حمل می شوند و تغذیه آن ها از طریق مادر فراهم می شود. کم کم نوزاد ها با رشدی که دارند قهوه‌ ای رنگ شده و در نهایت سیاه می شوند و وقتی که از قسمت پشت مادر خود به روی بستر آمدند می‌ توانید عقرب ها را از مادر جدا کنید و در یک ظرف جدا از آن ها نگهداری داشته باشید. بهترین غذا برای نوزادان عقرب انواع حشرات مانند: میل ورم و جیرجیرک می باشد.

سخن آخر

آشنایی با ویژگی های عقرب امپراطور باعث می شود تا کسانی که قصد نگهداری و پرورش عقرب را دارند بتوانند با آگاهی کامل تر این کار را انجام دهند. از آنجایی که عقرب های امپریال بهترین نژاد عقرب برای نگهداری و پرورش خانگی محسوب می شوند، می‌توانند باعث سود و موفقیت زیاد افراد پرورش دهنده در این زمینه باشند.

سؤالات متداول

مدت زمان بارداری عقرب امپراطور چقدر است؟

 عقرب های امپراطور بارداری ۱۵ ماهه دارند و پس از آن تعداد نوزادانی که به دنیا می آیند حدود ۱۵ تا ۲۰ عدد خواهد بود.

آیا نیش عقرب امپراطور کشنده است؟

 این نژاد از عقرب جزو معدود نژادهای عقرب می باشد که نیش کشنده ندارد و نیش آن مانند نیش زنبور شاید واکنش آلرژیک به دنبال داشته باشد، نه بیشتر.

بهترین دما برای نگهداری از عقرب های امپراطور باید سرد باشد یا گرم؟

عقرب های امپراطور علاقه ی زیادی به گرما و رطوبت دارند. پس دمای محل زندگی آن ها نیز باید نسبتاً بالا باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *