خواص ذرت برای عروس هلندی چقدر است؟

ذرت برای عروس هلندی

خواص ذرت برای عروس هلندی به قدری زیاد است که باعث شده است این ماده ی غذایی جزو غذاهای مهم در وعده های تغذیه این پرنده به حساب بیاید و با وجود اینکه ذرت یک غذای فرعی محسوب می‌ شود، اما با تمام فواید مزایای بسیار خوبی که دارد، مورد علاقه عروس هلندی واقع شده است و باعث می شود که این پرنده با خوردن این غذای خوشمزه هم احساس بسیار بهتری داشته باشد و هم از فواید آن بهره ببرد.

ذرت یا بلال هایی که برای عروس هلندی قابل استفاده هستند، بهتر است که تازه و شیر بلال باشند که بافت ریز نرم خوشمزه و آبدار دارند. معمولاً دو بار در هفته می توانید از این ذرت ها برای عروس هلندی خود استفاده کنید.

از آنجایی که شیر بلال ها فصل خاص خود را دارند برای این که در سایر فصل ها با کمبود شیر بلال برای عروس هلندی خود مواجه نشوید می توانید در فصول فراوانی شیر بلال آن ها را تهیه کنید و به صورت فریز شده از شیر بلال نگهداری کنید. تا در تمام طول سال بتوانید از این ذرت های آبدار و شیرین برای عروس هلندی خود استفاده داشته باشید.

ذرت برای عروس هلندی

خواص ذرت برای عروس هلندی

خواص ذرت برای عروس هلندی شامل موارد مختلف می شود که هر یک از این موارد می‌ توانند برای پرنده بسیار مثبت و حائز اهمیت باشند.

این نکات مثبت دارندگان عروس هلندی را به این مسئله ترغیب می‌ کنند که از ذرت در تغذیه ی فرعی پرنده خود استفاده داشته باشند. این خواص و فواید عبارتند از:

 • تقویت قوای جنسی پرنده
 • بهبود بیماری های پوستی و کاهش خارش پوستی
 • طبع سرد و خشک و ایجاد احساس خنکی برای عروس هلندی در فصل تابستان
 • بهبود دستگاه دفع پرنده
 • غنی از ویتامین A و E
 • مناسب برای فصل جفت گیری پرنده و کمک به جفت گیری بهتر عروس هلندی
 • ترمیم کننده پر ها، منقار و ناخن عروس هلندی
 • بهبود دهنده ی عملکرد سیستم گوارش بدن پرنده

با در نظر گرفتن این فواید و نکات مثبت می توانید با اشتیاق بیشتری برای عروس هلندی خود ذرت های با کیفیت و مرغوب و خریداری کنید. سایت معتبر میل ورم آسیا ارائه دهنده ی انواع ذرت های با کیفیت و مرغوب و سایر غذاهای مورد نیاز برای عروس هلندی می باشد و شما به عنوان صاحب یک عروس هلندی می توانید با مراجعه به این سایت معتبر غذاهای با کیفیت و مرغوب را برای پرنده ی خود خریداری کنید.

ذرت برای عروس هلندی

معایب مصرف بیش از اندازه ذرت برای عروس هلندی

جدا از اینکه به خواص ذرت برای عروس هلندی می پردازیم، باید به معایب این ماده ی غذایی برای عروس هلندی هم بپردازیم. زیرا این ماده ی غذایی وقتی که بیش از اندازه برای عروس هلندی استفاده شود، معایب خاص خود را خواهد داشت. که این معایب عبارتند از:

 • افزایش ادرار عروس هلندی
 • اضافه وزن و چاقی پرنده
 • کاهش تغذیه اصلی و ایجاد سوء تغذیه برای عروس هلندی
 • خطرناک برای برخی از بیماری ها
 • ایجاد چسبندگی در روده

پس دقت داشته باشید، برای اینکه عروس هلندی شما دچار این مشکلات و معضلات نشود، باید حتماً تعادل را در مصرف ذرت رعایت کنید و بیش از ۲ بار در هفته از ذرت در تغذیه ی عروس هلندی خود استفاده نداشته باشید تا این مشکلات برای پرنده شما وجود نیاید و عروس هلندی شما در اثر مصرف بالای ذرت با بیماری های خطرناک مواجه نشود.

نکات مهم برای مصرف ذرت عروس هلندی

وقتی که صحبت از خواص ذرت برای عروس هلندی می شود، باید نکات طریقه مصرف این ماده غذایی مفید هم مورد توجه قرار بگیرد. زیرا مصرف ذرت اصول خاص خود را دارد و در صورتی که بتوانید از این اصول از ذرت برای عروس هلندی خود استفاده کنید، می توانید از مزایا و نکات مثبت آن برخوردار شوید.

 برای مثال، هرگز نباید از ذرت پخته استفاده کنید و ذرت شما باید کاملاً خام، ریز و شیرین باشد. حتی برای فریزر کردن شیر بلال هم نباید ذرت را بپزید و ذرت را به صورت خام فریز کنید. در کنار بلال می توانید از میوه های مختلف هم استفاده داشته باشید تا فرایند هضم بلال برای عروس هلندی آسان تر اتفاق بیفتد.

ذرت برای عروس هلندی

 از طرف دیگر قرار دادن ذرت به صورت کامل و درسته در مقابل پرنده و جدا کردن ذرت به وسیله ی خود پرنده باعث ایجاد احساس شادابی و نشاط در پرنده ی شما خواهد شد. به خصوص عروس های هلندی نر با این کار احساس بسیار بهتری پیدا می کنند.

 اگر دارای جوجه عروس هلندی زیر دو ماه هستید، به هیچ عنوان از شیر بلال استفاده نکنید. زیرا مصرف ذرت برای جوجه های عروس هلندی از دو ماهگی ممنوع می باشد.

سخن آخر

خواص ذرت برای عروس هلندی بسیار زیاد می باشد. بهتر است که طریقه مصرف صحیح ذرت و مقدار مصرف آن را رعایت کنید. به این ترتیب می‌ توانید با مصرف این ماده ی غذایی در رژیم غذایی پرنده ی خود یک تحول عالی ایجاد کنید و باعث می شود که عروس هلندی شما با خوردن شیر بلال بدن قوی تر و مقاوم تر در برابر بیماری‌ های مختلف داشته باشد و دستگاه گوارش عروس هلندی شما هم به خوبی تقویت خواهد شد.

سؤالات متداول

آیا برای استفاده از ذرت در رژیم غذایی عروس هلندی باید ذرت را بپزیم؟

 خیر، مصرف ذرت پخته شده به هیچ عنوان توصیه نمی شود و حتما شما باید در این راستا از ذرت های خام و تازه و شیرین استفاده کنید.

مصرف ذرت برای عروس هلندی چند بار در هفته مناسب است؟

 بهتر است که از ذرت فقط دو بار در هفته برای عروس هلندی خود استفاده کنید و مصرف بیش از اندازه ی ذرت برای عروس هلندی ضرر های زیادی دارد و هرگز توصیه نمی شود.

در ذرت چه ویتامین هایی وجود دارند؟

ویتامین‌ هایی مانند A و E در ذرت بسیار فراوان هستند و این ماده ی غذایی منبع غنی از ویتامین ها به حساب می آید. که این ویتامین‌ ها نقش مهم و در تعیین کننده در تقویت سیستم ایمنی و زیبایی پر های عروس هلندی ایفا می‌ کنند.

4.1/5 - (33 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *