معرفی کامل عروس هلندی و روند زندگی این پرنده

عروس هلندی

با معرفی کامل عروس هلندی قصد داریم که شما را با ویژگی ها و خصلت های این پرنده بیشتر آشنا کنیم. تا اگر قصد نگهداری از این پرنده و یا تکثیر و پرورش این پرنده را دارید، با شناخت نسبتاً کاملی قدم در این مسیر بگذارید‌.

 عروس هلندی یکی از پرنده های زینتی محسوب می‌ شود که در منزل اکثر ایرانیان نگهداری می شود. این پرنده بسیار زیبا و محبوب است و به علت رفتارهای خاص و ظاهر زیبایی که دارد، مورد توجه اکثریت واقع شده است. این پرنده ی زیبا بعد از مرغ عشق جزو محبوب ترین پرنده های خانگی به حساب می‌ آید‌.

 اگر بخواهیم یک معرفی کامل از نژاد عروس هلندی داشته باشیم، باید بگوییم که این پرنده از خانواده ی طوطی های کاکل دار یا کاکادو ها می باشد و کوچکترین عضو این خانواده محسوب می شود.

این پرنده به صورت بومی متعلق به یک منطقه ی‌ دورافتاده در استرالیا است و علاقه دارد که در محل‌ های پر علف و زمین های پر از بوته زندگی کند‌.

 به همین علت به کسانی که از عروس هلندی در منزل نگهداری می کنند، پیشنهاد می کنیم که حتما در منزل انواع گل و گیاهان طبیعی را نگهداری کنند تا فضای مناسبی برای زندگی بهتر و افزایش روحیه ی پرنده فراهم باشد.

معرفی کامل عروس هلندی

مزایای معرفی کامل عروس هلندی

معرفی کامل عروس هلندی باعث می‌ شود که نقاط قوت و نقاط ضعف این پرنده به صورت جزئی و کاملا دقیق شناسایی و بررسی شوند. تا در نهایت افراد بتوانند بر اساس اولویت هایی که در ذهن خود دارند عروس هلندی را خریداری کنند و یا از خرید آن منصرف شوند.

همه چیز بستگی به نوع سلیقه و نوع روحیه ی شما و برخوردی که با رفتار های مختلف این پرنده دارید خواهد داشت.

این پرنده به علت روحیه ی بالا و روابط اجتماعی قوی که دارد به سرعت خود را در دل افراد جا می دهد و یک انس و الفت شدید بین صاحبین عروس هلندی و این پرنده ها وجود دارد.

 وقتی که قبل از خرید پرنده، به شما نکات لازم را بازگو کنیم، می توانید به دور از هرگونه احساس و کاملاً عاقلانه و بر اساس شرایط زندگی خود، خریدتان را انجام دهید.

 یک نکته مهم در رابطه با معرفی کامل عروس هلندی این است که این پرنده شاید طول عمر نسبتا بالایی داشته باشد اما مستعد بیماری‌ های مختلف است. که این بیماری ها بسیار خطرناک هستند.

 اگر جزو افرادی هستید که فکر می کنید تحمل دیدن زجر و بیماری پرنده خود را ندارید، بهتر است از خریدن عروس هلندی منصرف شوید. از طرف دیگر شناخت این پرنده دارای مزایای دیگر هم می باشد و باعث می شود که روند نگهداری شما از عروس هلندی، روند خرید تغذیه و روند رشد پرنده همه بهتر پیش بروند.

معرفی کامل عروس هلندی

طول عمر عروس هلندی

معمولا طول عمر عروس هلندی بین ۱۵ تا ۲۰ سال متغیر است. اما در اکثر موارد بیشتر عروس هلندی ها ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می کنند. زیرا شرایط زندگی و تغذیه ی آن ها شاید اصولی نباشد. طول عمر به شرایط تغذیه و کیفیت زندگی بستگی دارد و هر چقدر که شرایط تغذیه سالم تر و کیفیت زندگی بالاتر باشد، طول عمر هم بیشتر خواهد شد‌.

 پس اگر قصد نگهداری از عروس هلندی را دارید و دوست دارید که این پرنده تا مدت زمان طولانی در کنار شما زنده بماند و طول عمر بالایی داشته باشد، باید حتما به تغذیه اش توجه کنید و با خرید انواع میل ورم خشک و زنده و غذ اهای پروتئینه این امکان را فراهم کنید که پرنده شما روند حیات سالم را طی کند و طول عمر بیشتری داشته باشد.

 اما اگر بخواهیم عروس هلندی را با سایر حیوانات خانگی مانند سگ و گربه مقایسه کنیم باید بگوییم که معمولا طول عمر عروس هلندی در مقایسه با سگ و گربه بالاتر است و هنگام معرفی کامل عروس هلندی اشاره به طول عمر بالای این پرنده می تواند نقش مهمی ایفا کند. تا خریداران با اطمینان بیشتری خرید شان را انجام دهند.

ظاهر عروس هلندی

این پرنده با رنگ های متفاوت و بسیار خاص دیده می‌ شود. این رنگ ها شامل؛ خاکستری، سفید، کرم، زرد، قهوه ای، سبز و… هستند. روی سر تمام عروس های هلندی یک کاکل بلند قرار دارد که این کاکل به زیبایی و جذابیت آن ها افزوده است و در دو طرف صورت پرنده هم یک دایره سرخ رنگ دیده می شود که باعثی با نمک تر شدن چهره ی عروس هلندی می شود.

معرفی کامل عروس هلندی

 اگر بخواهیم این پرنده را از لحاظ اندازه بررسی کنیم، باید بگوییم که جزو طوطی های کوچک محسوب می شود. وقتی که عروس هلندی دچار هیجان یا ترس بسیار زیاد شود کاکل به صورت راست می ایستد و این مسئله نشان دهنده ی اضطراب پرنده است. اما وقتی که کاکل کمی با حالت جمع بالای سر قرار بگیرد، نشان دهنده ی آرامش و حس خوب پرنده خواهد بود.

 نمونه های جهش یافته ی عروس هلندی رنگ زرد روشن دارند و در کشور ایران هم به وفور یافت می شوند و مورد نگهداری قرار می گیرند. به طور کلی وزن عروس هلندی بین ۷۰ تا ۱۵۰ گرم متغیر می باشد. قد این پرنده هم حدودا ۳۲ سانتی متر است.

سخن آخر

در این مطلب با روحیات عروس هلندی و ویژگی های بدنی و ظاهری این پرنده آشنا شدید و بدین ترتیب توانستید با این معرفی کامل عروس هلندی شناخت کاملی نسبت به این پرنده خانگی داشته باشید و در صورتی که قصد نگهداری از آن را دارید روند نگهداری را طبق اصول، طی کنید.

سؤالات متداول

چه زمانی باید متوجه شویم که عروس هلندی دچار اضطراب و ترس شده است؟

 وقتی که کاکل عروس هلندی به صورت صاف می ایستد، یعنی پرنده احساس اضطراب و ترس زیادی را متحمل شده است وقتی که کاکل به سمت کج قرار می گیرد، یعنی پرنده دارای آرامش است و مشکل خاصی ندارد.

وزن عروس هلندی چقدر است؟

 وزن این پرنده متغیر است و به تغذیه ی آن بستگی دارد. اما به طور معمول وزن این پرنده بین ۷۰ تا ۱۵۰ گرم متغیر می باشد.

آیا طول عمر عروس هلندی نسبت به گربه ها و سگ های خانگی بیشتر است؟

 بله طول عمر این پرنده بین ۱۵ تا ۲۰ سال بوده و این یعنی نسبت به سگ ها و گربه های خانگی بیشتر عمر می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *