قدم به قدم، آموزش حرف زدن عروس هلندی

حرف زدن عروس هلندی

آموزش حرف زدن عروس هلندی دغدغه ی تمام دارندگان این پرنده می باشد. عروس هلندی جزو پرنده های باهوش، دوست داشتنی و بسیار زیبا است که توانایی صحبت کردن دارد و کافی است که شما به عنوان صاحب این پرنده، فرآیند صحبت را با او تمرین کنید تا بعد از آموزش‌ های لازم، پرنده ی شما بسیار شیرین شروع به صحبت کردن کند.

برای اینکه عروس هلندی حرف زدن را یاد بگیرد نیاز به آموزش مرحله به مرحله دارد و ما در این مطلب تمام مراحل آموزش را برای شما شرح می دهیم. تا در صورت داشتن عروس هلندی بتوانید با استفاده از این مراحل به خوبی پرنده ی خود را برای صحبت کردن آماده کنید.

مراحل آموزش حرف زدن عروس هلندی

آموزش حرف زدن عروس هلندی شامل مراحل مختلف می‌ شود و ما در کنار شما هستیم تا این مراحل را یک به یک با هم بررسی کنیم. تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن طریقه ی صحیح حرف زدن را به عروس هلندی خود بیاموزید. این مراحل را به صورت کامل، برای شما بازگو می کنیم.

حرف زدن عروس هلندی

مرحله اول، خرید صحیح عروس هلندی

اولین مرحله که باید دقت زیادی به آن داشته باشید، خرید صحیح عروس هلندی می باشد. کسانی که علاقمند هستند پرنده شان گفتگو کند و یک پرنده سخنگو باشد، باید عروس هلندی نر و جوان را بخرند. زیرا عروس های هلندی نر بیشتر استعداد صحبت کردن دارند و از هوش بالا و جسارت بیشتری برخوردارند.

مرحله دوم، جلب اعتماد پرنده

در مرحله ی دوم از آموزش حرف زدن عروس هلندی باید سعی کنید که اعتماد پرنده را به خود جلب کنید. طبیعی است که در روز های ابتدایی پس از خرید عروس هلنید، پرنده نسبت به شما احساس غریبی داشته باشد. از دست شما غذا نخورد و یا از شما دوری کند. بهتر است که در این مرحله به صورت منظم آب و غذای سالم و تمیز در اختیار پرنده قرار دهید، ارتباط بیشتری با پرنده برقرار کنید و در کنار قفس پرنده بنشینید و با او صحبت کنید تا پرنده کم‌ کم با شما انس بگیرد و اعتمادش جلب شود.

حرف زدن عروس هلندی

مرحله سوم، وقت گذاشتن برای پرنده

عروس هلندی یک پرنده ی اجتماعی است و زندگی به تنهایی در قفس برای این پرنده آزاردهنده خواهد بود و ممکن است که باعث انزوای این پرنده شود‌.

 برای جلوگیری از این اتفاق و آموزش حرف زدن عروس هلندی باید وقت بیشتری برای پرنده بگذارید. این پرنده به یک همدم و هم صحبت نیاز دارد. پس بهتر است که روزانه چند ساعت از وقت خود را در اختیار پرنده قرار دهید و با او هم صحبت شوید. تا عروس هلندی شما هم از انزوا و افسردگی در امان بماند و هم بهتر حرف زدن را بیاموزد. اگر فکر می‌ کنید که ممکن است زمان کافی برای این پرنده نداشته باشید، سعی کنید از خرید آن منصرف شوید.

مرحله چهارم، جذب عروس هلندی

در این مرحله باید پرنده را به سمت خود جذب کنید. برای مثال خوش رفتاری شما، صحبت مداوم شما با پرنده و مهربانی شما با پرنده باعث جذب عروس هلندی سمت شما خواهد شد و این موضوع موجب می‌ شود تا عروس هلندی از حضور در کنار شما احساس خوبی داشته باشد . ناخودآگاه شروع به صحبت کند.

از طرف دیگر وقتی که پرنده ی شما در حال خواب و استراحت است، نباید سر و صدای زیادی ایجاد کنید تا پرنده در آرامش کامل به خواب برود. توجه به تغذیه و نظافت قفس پرنده و بازی‌ ها تفریحات پرنده هم نکاتی هستند که باعث جذب بیشتر عروس هلندی به شما می شوند. انجام این اقدامات در دراز مدت این موضوع را به وجود می‌ آورد که اصطلاحاً پرنده به شما عادت کند و با شما رفیق شود.

هرچقدر غذاهایی که برای عروس هلندی فراهم می کنید، خوشمزه تر و خوش طعم تر باشند، قطعاً پرنده ی شما هم احساس بهتری نسبت به شما پیدا خواهد کرد. جهت خرید غذای خوشمزه و با کیفیت برای عروس هلندی وبسایت میل ورم آسیا انواع غذاهای مناسب را عرضه می‌ کند.

حرف زدن عروس هلندی

مرحله پنجم، شروع آموزش حرف زدن

این مرحله مهم ترین مرحله از روند آموزش حرف زدن عروس هلندی می باشد و رسماً شما در این مرحله آموزش را شروع می کنید. سعی کنید که هنگام حرف زدن و یاد دادن به عروس هلندی هیچ فرد متفرقه ای کنار شما حضور نداشته باشد و حواس پرنده پرت نشود‌. از طرف دیگر سعی کنید که محیط اتاق کاملا ساکت باشد تا تمرکز پرنده کاهش پیدا نکند هر گونه و موزیک و سروصدای موجود در محیط را قطع کنید و سعی کنید که هر کلمه را چند بار برای پرنده تکرار کنید و اجازه دهید تا پرنده واکنش لازم را بعد از تکرار کلمات شما ارائه دهد.

آموزش به صورت روزانه نباید بیشتر از نیم ساعت طول بکشد. زیرا پرنده بیشتر از این زمان، خسته خواهد شد و چندان فرآیند آموزش مفید پیش نمی‌ رود.

تکرار مداوم نکات آموزشی و داشتن صبر کافی در این مرحله کمک می کند که عروس هلندی شما بهتر آموزش های لازم را فرا بگیرد و بتواند بهتر از همیشه سخن بگوید. پس سعی کنید که حتماً این اصول لازم را رعایت کنید و صبوری کافی به خرج دهید تا پرنده شما در زمینه صحبت کردن با مشکل مواجه نشود. اولین کلمه‌ ای که به عروس هلندی می آموزید می تواند سلام باشد.

برای اینکه پرنده شما بتواند به درستی سلام را تلفظ کند زمان زیادی لازم دارد و شاید چند روز طول بکشد تا بتواند این کلمه ی ساده را به زبان بیاورد. برای موفقیت آمیز بودن فرآیند آموزش سعی کنید که بیشتر صبر کنید.

سخن آخر

آموزش حرف زدن عروس هلندی می تواند موفقیت آمیز باشد. به شرطی که شما صبر و حوصله ی زیادی به خرج دهید و کمک کنید که پرنده ی شما هر کلمه را بهتر بیاموزد. به همین منظور درک کردن بهتر پرنده و توجه بیشتر به پرنده می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

سؤالات متداول

آیا عروس هلندی می تواند به سرعت تلفظ کلمات مختلف را بیاموزد؟

 خیر، عروس هلندی برای اینکه بتواند کلمات مختلف را به خوبی تلفظ کند نیاز به زمان زیادی دارد.

چگونه می توان اعتماد عروس هلندی را جلب کرد؟

برای اینکه اعتماد عروس هلندی را جلب کنید، می توانید بیشتر به پرنده محبت کنید، زمان بیشتری از روز را به پرنده اختصاص دهید و از غذاهای سالم و خوشمزه و سرگرمی های جذاب برای پرنده استفاده کنید تا رفته رفته پرنده با شما انس بیشتری بگیرد.

مدت زمان آموزش حرف زدن به عروس هلندی در طول روز باید چقدر باشد؟

روزانه بیشتر از نیم ساعت نباید زمان را برای آموزش سخن گفتن به عروس هلندی اختصاص داد. زیرا پرنده بیشتر از این مقدار خسته می شود.

4.4/5 - (49 امتیاز)

دیدگاه‌ها (4)

  1. بنده عروس هلندی ماده داشتم و بالای ۵۰ کلمه حرف می زد و جالب این بود که کلمات در جای خودش استفاده میشد اون معجزه خداوند بود حرفهای شما مورد قبول هست .
  2. باسلام من الان پنج ماهه لوتینو رو دارموماده هستش ولیکن وقتی 4ماهش بود تا الان یک کلمه که اونم سلام بودش یاد نگرفت فقط بر وزن اسمش صدا درمیاره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *