بیماری خطرناک طاعون در عروس هلندی

طاعون در عروس هلندی

طاعون در عروس هلندی یکی از خطرناک ترین بیماری هایی است که در پرنده ها و حتی پرنده های زینتی رخ می‌ دهد و در صورتی که به سرعت تشخیص داده نشود و درمان آن آغاز نشود، خطر مرگ خواهد داشت.

این بیماری از جمله بیماری‌ هایی است که قابلیت انتقال از پرنده به انسان را هم دارا است. پس سعی کنید که حتماً بهتر این بیماری را بشناسید تا عروس هلندی شما از این بیماری خطرناک و مرگبار مصون بماند.

اینکه این بیماری یک ویروس بسیار قوی است و به سرعت شیوع پیدا می کند و از پرنده ای به پرنده ی دیگر و از انسان به انسان دیگر منتقل می شود، نکته ی مهم و قابل توجهی است تا از این ویروس بیشتر بترسید و این ویروس خطرناک را جدی بگیرید.

علائم طاعون در عروس هلندی

علائم طاعون در عروس هلندی بسیار دیر خود را نشان می دهد و این موضوع باعث شده است تا بیماری طاعون برای عروس هلندی به عنوان بیماری مرگ بدون علامت شناخته شود. زیرا طاعون یک بیماری بسیار خطرناک است و در روز ها و هفته‌ های ابتدایی خود هیچ علامتی نشان نخواهد داد. که این موضوع به خودی خود باعث می شود تا روند پیشرفت بیماری سرعت بیشتری بگیرد و بدون اینکه شما متوجه شوید طاعون تمام بدن پرنده ی شما را در بر خواهد گرفت.

 این بیماری یکی از خطرناک ترین و آسیب زا ترین بیماری های ویروسی می باشد که می تواند بدن عروس هلندی را به خود درگیر کند. علائم این بیماری عبارتند از:

 • افسردگی پرنده
 • گوشه گیری و انزوای پرنده
 • عدم میل به تحرک و پرواز
 • کاهش اشتهای پرنده
 • کاهش وزن پرنده
 • خروج ترشحات از دهان و بینی پرنده
 • آبکی شدن مدفوع
 • لرزش‌ های عصبی
 • اسهال

دقت داشته باشید که تمام این علائم در روزهای انتهایی بیماری خود را نشان می‌ دهند و نمی‌ توان در چنین موقعیتی درمان موفقی را تجربه کرد. پس پیشنهاد ما به شما این است که ضمن حفظ پرنده خود از ویروس ها و دوری از مکان های آلوده، سعی کنید که هر چند وقت یکبار یک چکاپ کامل انجام دهید تا با آزمایش خون وجود هرگونه ویروس و باکتری در بدن پرنده مشخص شود و درمان آن آغاز شود.

طاعون در عروس هلندی

طاعون علامت و نشانه های خود را بسیار دیر نشان می‌ دهد و حتی ممکن است که یک پرنده بدون هیچ علامتی ناقل این بیماری برای پرنده های دیگر و حتی برای خود شما باشد. زیرا طاعون از پرنده به انسان هم منتقل می شود.

راه های انتقال طاعون

راه های انتقال طاعون در عروس هلندی متفاوت است و از آنجایی که این ویروس بسیار قوی است و قدرت شیوع بالایی دارد، از راه‌ های مختلف مانند: تنفس، غذای مشترک، مدفوع، ترشحات دهان و …. قابلیت انتقال دارد.

 اگر شما از چند پرنده نگهداری می کنید یا اصلاً به پرورش عروس هلندی می پردازید و یکی از پرنده های شما به طاعون مبتلا شود قطعاً تمام پرنده ها درگیر این بیماری خواهند شد. زیرا طاعون علامت های خود را دیر نشان می دهد و زمانی متوجه می‌ شوید که کار از کار گذشته است و تمام پرنده ها درگیر شده‌ اند.

اما می‌ توان برای جلوگیری از مرگ سایر پرنده ها که دیرتر به این ویروس مبتلا شدند، اقدامات موثری را انجام داد‌. برای مثال می توان، پرنده ها را از یکدیگر جدا کرد و در قفس های تک نفره نگهداری کرد و حتی به تغذیه ی پرنده ها بیشتر اهمیت داد. زیرا تغذیه نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی و مقابله بهتر با این بیماری ها ایفا می کند و وقتی که تغذیه ی پرنده خوب و سرشار از پروتئین باشد، می تواند بهتر با ویروس طاعون مقابله کند و این ویروس را شکست دهد.

 جهت خرید تغذیه ی پروتئینه، سالم و مغذی وبسایت میل ورم آسیا انواع غذا های مخصوص عروس هلندی را با کیفیت بسیار بالا و در عین حال قیمت مناسب برای شما عرضه می کند و می توانید از طریق این سایت معتبر انواع غذاهای مناسب را برای پرنده خود خریداری کنید. تا در دوران بیماری و تغذیه سال بتواند بهتر با ویروس طاعون مقابله کند.

انتقال طاعون از پرنده به انسان

علاوه بر انتقال طاعون، از پرنده به پرنده دیگر، متاسفانه ویروس طاعون از پرنده به انسان هم منتقل می شود. وقتی که پرنده ی شما به این ویروس مبتلا شد، باید سعی کنید که با ماسک و دستکش کنار قفس پرنده قرار بگیرید و به مراقبت از پرنده بپردازید تا خدای ناکرده شما به این ویروس خطرناک مبتلا نشوید.

طاعون در عروس هلندی

تا زمانی که نتیجه ی تست و آزمایش طاعون در عروس هلندی شما منفی نشد، هرگز نباید بدون ماسک و دستکش در نزدیکی پرنده قرار بگیرید و بهتر است که در این دوران قفس پرنده را در قسمت بیرونی منزل یعنی تراس و در هوای آزاد قرار دهید‌. تا این ویروس در محیط داخلی منزل شما جریان پیدا نکند.

سخن آخر

درست است که طاعون در عروس هلندی یک بیماری بسیار خطرناک و مرگبار به حساب می‌ آید و در صورتی که چکاپ های منظم روی بدن پرنده انجام شود و ویروس طاعون در روزهای ابتدایی که هیچ علامتی ندارد شناسایی شود، می‌توان امید به درمان پرنده و عدم مرگ پرنده داشت. در اینجا اهمیت چکاپ دوره ای و منظم برای عروس هلندی مشخص می‌ شود و به دارندگان عروس هلندی پیشنهاد می کنیم که حتما سعی کنید این نوع از چکاپ ها را جدی بگیرند.

سؤالات متداول

آیا این فرضیه درست است که طاعون از عروس هلندی به انسان هم منتقل می شود؟

 بله طاعون قابلیت انتقال از عروس هلندی به انسان را دارد و اتفاقاً بسیار هم خطرناک است و باید جدی گرفته شود.

چه زمانی می توان به درمان طاعون امیدوار بود؟

وقتی که بیماری زودتر از اینکه علامت های خود را نشان دهد تشخیص داده شود و پرنده در روزهای ابتدایی ابتلا به ویروس، تحت درمان قرار بگیرد.

مهم ترین نشانه های طاعون در عروس هلندی چیست؟

بی اشتهایی، اسهال و لرزش های عصبی مهم ترین علائم این بیماری در بدن پرنده هستند و بسیار شدید خود را نشان می دهند.

3.7/5 - (3 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *