آیا چاقی عروس هلندی خطرناک است؟

چاقی عروس هلندی

چاقی عروس هلندی می تواند نشانه ی خطرناکی باشد. زیرا اضافه وزن در این پرنده آغازی برای بیماری های مختلف می باشد. تمام دارندگان عروس هلندی باید حتما سعی کنند که به بهترین شکل ممکن وزن پرنده ی خود را کنترل کنند و از افزایش وزن پرنده جلوگیری داشته باشند.

 چاقی در اثر پرخوری، خوردن غذاهای ناسالم و چرب و از همه مهمتر، در اثر بی تحرکی، ایجاد می شود. وقتی که عروس هلندی بی تحرک است و در قفس می نشیند و هیچ حرکتی ندارد، پرواز نمی کند و جست و خیز خاصی هم ندارد، طبیعی است که چاق شود و این موضوع باعث می‌ شود که شما بیشتر به فکر پرواز پرنده باشید و ساعاتی از روز را برای این موضوع اختصاص دهید که پرنده ی خود را آزاد و رها بگذارید تا در محیط منزل پرواز کند.

 اولین قسمت هایی که در بدن عروس هلندی چاق می شوند ران، سینه و شکم هستند. انباشته شدن چربی در این نواحی از بدن عروس هلندی چاقی بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. در نتیجه باید حتماً به تغذیه پرنده، تحرک پرنده و سبک سالم زندگی پرنده توجه داشته باشید تا عروس هلندی شما در معرض چاقی قرار نگیرد.

 چاقی شاید در ظاهر مشکل خاصی به وجود نیاورد اما همانطور که برای ما انسان ها خطرناک است و باعث بروز بیماری های مختلف می شود، قطعاً برای عروس هلندی نیز خطرناک خواهد بود و بیماری‌ های بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت.

 پس به تمام دارندگان عروس هلندی پیشنهاد می کنیم که سعی کنند وزن پرنده خود را کنترل کنند و تلاش کنند که از افزایش وزن پرنده جلوگیری داشته باشند. تا عروس هلندی آن ها با اضافه وزن و مشکلات این چنینی روبرو نشود.

چاقی عروس هلندی

راه های تشخیص چاقی عروس هلندی

اگر دوست دارید که راه های مختلف برای تشخیص چاقی عروس هلندی را متوجه شوید، می توانید این مطلب را تا انتها دنبال کنید. زیرا راه های مختلفی را برای شما بازگو می کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اضافه وزن را در این پرنده را متوجه شوید.

یکی از بهترین راه حل های ممکن وزن کردن پرنده می باشد. شما می توانید به صورت دوره ای پرنده را وزن کنید و اگر وزن پرنده نسبت به دوره قبل افزایش غیر قابل باور داشت باید این مسئله را بپذیرید که پرنده شما به چاقی مبتلا شده است.

 راه حل بعدی بررسی چربی های بدن پرنده می باشد. شما می توانید به چربی های زیر جلدی نگاه کنید. این چربی ها در قسمت هایی از بدن که پر ندارند بیشتر خود را نشان می‌ دهند و حتی اگر شما قسمتی از پر پرنده را کنار بزنید به راحتی مشاهده می کنید که چه میزان چربی زیرجلدی دارد.

 برای مثال در قسمت گردن عروس هلندی یک رگ قابل مشاهده وجود دارد اما وقتی که چربی در این قسمت افزایش پیدا کند، دیگر آن رگ مشاهده نخواهد بود و در این موقعیت می‌ توان گفت که پرنده به چاقی دچار شده است.

بررسی عضلات سینه در پرنده هم به تشخیص چاقی کمک می کند. وقتی که از روبرو به پرنده خود نگاه کنید یک استخوان در ناحیه سینه می بینید که به سمت جناق پرنده وصل می شود.

چاقی عروس هلندی

اگر یک پرنده دچار چاقی بیش از اندازه باشد، در قسمت سینه خود یک شکاف خواهد داشت و این استخوان خود را برجسته تر از همیشه نشان می‌ دهد. اما اگر پرنده لاغر باشد این استخوان فرو رفته به نظر خواهد رسید.

علائم چاقی در عروس هلندی

چاقی عروس هلندی نشانه ها و علائم مختلفی دارد که آشنایی با این نشانه ها و علائم کمک می کند که شما بتوانید بهتر فرایند چاقی در پرنده را متوجه شوید. برخی از این نشانه ها عبارتند از:

  • افزایش وزن
  • تنگی نفس
  • افزایش چربی در نواحی مختلف
  • بدن کمبود تنفس هنگام فعالیت سبک پرنده
  • رشد منقار پرنده و بلندتر شدن آن که در اثر کبد چرب ایجاد می شود.

با مشاهده ی هر کدام از این علائم و نشانه ها می توانید به دامپزشک مراجعه کنید تا دامپزشک وضعیت سلامت پرنده را بررسی کند و با ارائه یک رژیم مناسب و سبک زندگی سالم تر کمک کند که بتوانید در روند کاهش وزن پرنده خود موفق شوید‌. البته وضعیت سلامت کبد و سایر ارگان‌ های بدن عروس هلندی هم در این موقعیت باید مورد بررسی قرار بگیرد.

اقدامات لازم برای کاهش وزن عروس هلندی

اگر دوست دارید که چاقی عروس هلندی را درمان کنید و به کاهش وزن پرنده کمک کنید، می توانید اقدامات مختلف زیادی انجام دهید.

اولین اقدام، داشتن رژیم غذایی مناسب برای پرنده می‌ باشد. بدین ترتیب شما باید از غذاهای سالم، سبزیجات و حبوبات برای پرنده استفاده کنید و می توانید از طریق وبسایت میل ورم آسیا انواع غذاهای مناسب و سالم را برای عروس هلندی خود خریداری کنید‌.

چاقی عروس هلندی

 علاوه بر این روزانه ساعت مشخصی را برای داشتن تحرک و پرواز به پرنده اختصاص دهید تا پرنده در کنار تغذیه سالم و داشتن تحرک کافی با کاهش وزن رو به رو شود و وزن پرنده به خط تعادل نزدیک و نزدیک‌ تر شود.

سخن آخر

مشکل چاقی عروس هلندی در صورتی که کنترل شود و روش‌ های درمانی برای آن صورت پذیرد، چندان خطرناک نخواهد بود. حتماً دقت داشته باشید که به این مسئله اهمیت دهید و سعی کنید که وزن پرنده خود را روی خط تعادل نگه دارید تا با چاقی و اضافه وزن بیماری های ناشی از آن مبتلا نشود. که این موضوع باعث افزایش طول عمر پرنده شما نیز خواهد شد.

سؤالات متداول

آیا اضافه وزن در عروس هلندی باعث ایجاد تنگی نفس پرنده هنگام داشتن فعالیت های روزانه می شود؟

 بله هر چقدر که وزن پرنده بیشتر باشد میزان چربی بدن پرنده بیشتر خواهد بود و این موضوع باعث تنگی نفس می شود.

کدام قسمت ها از بدن عروس هلندی بیشتر مستعد چاقی هستند؟

قسمت هایی مانند ران و شکم و سینه، بیشتر در معرض چاقی و جذب چربی قرار دارند.

عدم مشاهده رگ گردن عروس هلندی نشانه چاقی است؟

بله وقتی که گردن پرنده از چربی پوشیده شود، رگ آن محو خواهد شد.

4.3/5 - (3 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *