تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی چگونه است؟

تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی

تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی بسیار زیاد است و کسانی که از عروس هلندی در منزل نگهداری می کنند باید حتما به این نکته توجه زیادی داشته باشند و سعی کند که دمای هوای قفس این پرنده را روی خط تعادل نگه داشته باشند.

 عروس هلندی علاقه‌ به زندگی در اقلیم های استوایی دارند و با آب و هوای مرطوب ارتباط خوبی برقرار می کنند. خیلی کم پیش می‌ آید که این پرنده ها علاقه به حضور در هوای بسیار سرد داشته باشند به همین علت وقتی که عروس های هلندی در قفس قرار می گیرند و شرایط زندگی خاصی پیدا می کنند، شاید با چالش های زیادی روبرو شوند‌. زیرا دمای قفس باب میل این پرنده نخواهد بود و این مسئله باعث می‌ شود تا عروس هلندی شما دچار بیماری و احساسات ناخوشایند شود.

 در ایران بهترین منطقه برای زندگی این پرنده مناطقی هستند که رطوبت بالا دارند و دمای هوا کاهش زیادی ندارد. برای مثال استان های شمالی که زمستان های معتدلی دارند، مکان بسیار مناسبی برای ادامه ی حیات این پرنده محسوب می‌ شوند.

 اما شما در هر شهر و استانی که هستید باید سعی کنید که نکات مهم مربوط به دمای قفس عروس هلندی را رعایت کنید تا پرنده ی شما با مشکل روبرو نشود.

تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی

تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی و تولید مثل و تکثیر این پرنده

تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی و تولید مثل این پرنده بسیار زیاد است. زیرا اگر عروس هلندی در شرایط آب و هوایی نامناسب قرار بگیرد، توانایی تخم گذاری و جفت گیری به صورت درست و اصولی نخواهد داشت و این موضوع باعث می‌ شود تا در امر تولید مثل با چالش های زیادی روبرو شود.

 به همین منظور شما موظف هستید که همواره یک محیط خوب و عالی برای زندگی پرنده ی خود فراهم کنید تا عروس هلندی شما از این لحاظ با مشکل خاصی روبرو نشود و تولید مثل خوبی را پشت سر بگذارد.

 به خصوص اگر قصد پرورش عروس هلندی را دارید و دوست دارید که این پرنده در تعداد بالا تکثیر شود، باید حتماً این نکته را رعایت کنید و با حفظ رطوبت محیط و جلوگیری از سرمای بیش از اندازه ی محیط، شرایط مناسبی را برای تولید مثل عروس هلندی به وجود بیاورید.

سرمای بیش از اندازه ی محیط زندگی این پرنده نه تنها تولید مثل عروس هلندی را با مشکل روبرو می کند، بلکه باعث می‌ شود که این پرنده دچار بیماری‌ های تنفسی و سرماخوردگی نیز بشود. پس حتما این نکته را رعایت کنید.

 به خصوص در فصل های سرد سال مانند پاییز و زمستان با قرار دادن یک پتو روی قفس پرنده گرمای لازم را برای عروس هلندی خود فراهم کنید.

معایب رطوبت و گرمای بالای قفس عروس هلندی

درست است که گفتیم عروس هلندی به گرما و رطوبت علاقه دارد و نباید در محیط خشک و سرد قرار بگیرد. اما توجه داشته باشید که گرما و رطوبت وقتی که از حد تعادل خود بالاتر بروند و بیش از اندازه محیط قفس عروس هلندی را در بر بگیرند، باعث مشکلات زیادی می شوند.

تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی

 برای مثال، بالا رفتن رطوبت باعث بیماری های استخوانی و بیماری های قارچی پوستی برای عروس هلندی خواهد شد و محیط های بسیار گرم هم باعث می شوند که عروس هلندی دچار بی حسی شده و حتی تلف شود.

پس حتماً یک محیط معتدل و طبق نیاز عروس هلندی را فراهم کنید. تا پرنده ی شما با گرما یا رطوبت شدید روبرو نشود.

 گرمای شدید عطش پرنده را بسیار بالا خواهد برد این موضوع، نکته ای خطرناک برای عروس های هلندی به حساب می‌ آید. این نکته باید در فصل تابستان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد به خصوص اگر در مناطقی زندگی می کنید که تابستان بسیار گرمی دارد.

تهیه دانه ها و غذاهایی که طبع نسبتاً خنک دارند در فصل تابستان برای عروس هلندی بسیار مفید است. برای مثال دانه ارزن به علت سبک بودن و طبع خنک خود باعث می شود که عروس هلندی سبک بال باشد و بتواند با دمای کمتر بدن به پرواز بپردازد و گرمای تابستان این پرنده را اذیت نخواهد کرد. جهت خرید دانه ارزن با کیفیت و سایر غذاهای مورد نیاز برای عروس هلندی، سایت معتبر میل ورم آسیا در خدمت شما می باشد.

پس حتماً وقتی که به تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی اهمیت می دهید، سعی کنید که به تغذیه ی این پرنده هم در فصول مختلف و در دما های مختلف توجه داشته باشید. که تغذیه مکمل و متناسب با دمای هوا برای پرنده تهیه کنید.

ویژگی های محیط خوب برای حیات عروس هلندی

وقتی که به تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی می پردازیم، باید ویژگی های یک محیط خوب از لحاظ دمایی را بررسی کنیم. تا عروس هلندی خود را در این محیط پرورش دهیم. این ویژگی ها شامل موارد زیر می شوند:

  • محیطی با دمای ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد
  • محیطی نورگیر با نور طبیعی اما بدون تابش مستقیم نور خورشید
  • رطوبت کافی موجود در محیط که ممکن است از طریق فضای طبیعی و یا از طریق دستگاه بخور فراهم شود
  • تهویه مطبوع
تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی

سخن آخر

در صورتی که از عروس هلندی خود در محیطی  مناسب نگهداری کنید، با افزایش طول عمر پرنده و زندگی شاداب تر و بهتر پرنده خود روبه‌رو می شوید.

اهمیت دادن به تاثیر آب و هوا بر زندگی عروس هلندی نکته‌ ای است که تمام دارندگان عروس هلندی با رعایت آن می‌ توانند یک زندگی خوب را برای پرنده خود به ارمغان بیاورند.

سؤالات متداول

بهترین دما برای زندگی عروس هلندی چند درجه است؟

بهتر است که دمای قفس عروس هلندی بین ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد باشد و از این مقدار کمتر و بیشتر نشود.

رطوبت مورد نیاز عروس هلندی در فصل زمستان از چه طریقی فراهم می شود؟

در صورتی که در منطقه ی خشک زندگی می کنید برای فراهم کردن رطوبت مورد نیاز عروس هلندی در فصل زمستان، می توانید از دستگاه‌ های بخور استفاده کنید.

رطوبت بسیار بالای موجود در قفس عروس هلندی باعث چه اتفاقی می شود؟

 رطوبت قفس این پرنده باید متعادل باشد و در صورتی که افزایش پیدا کند، باعث بیماری های استخوانی و قارچی خواهد شد.

4.1/5 - (17 امتیاز)

دیدگاه‌ها (2)

  1. سلام .درسته که ما انسانها دوست داریم پرنده رو تو قفس نگه داریم ولی پرنده ها دوست ندارند تو قفس زندگی کنند من خودم بنا به خواسته فرزندم دو تا عروس هلندی گرفتم داریم ازشون نگهداری میکنیم ولی بعضی وقتها دلم براشون میسوزه چون که تو قفس بعضی وقتها خیلی با شدت بالهاشون رو به هم میزنن و دوست دارن که پرواز کنن .خواهش میکنم از تکثیر وپرورش توی قفس پرنده هایی که بال پرواز دارن خوداری کنین .ممنون
    1. نیاز به دلسوزی نیست... چون دردی ازشون دوا نمیکنه... شما بیارشون از قفس بیرون و محیط امن براشون فراهم کن که بتونن حداقل روزی دو سه ساعت پرواز کنن .. اونا به دلسوزی الکی نیازی ندارن فقط به توجه و محبت ما نیاز دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *