شناخت و بررسی خوراک ویژه قناری

شناخت و بررسی خوراک ویژه قناری

امروزه نگهداری از پرنده‌های زینتی مختلف گسترش زیادی پیدا کرده است و افراد از پرنده‌های متفاوت که جنبه زینتی دارند در منازل خود نگهداری می‌کنند. یکی از این پرنده‌ها قناری می‌باشد. برای نگهداری بهتر قناری باید از خوراک ویژه قناری استفاده شود. تا پرنده شما هم زندگی بهتری داشته باشد و هم بتواند با سلامتی روند حیات خود را طی کند و شاداب و سرحال باشد.

نه تنها افرادی که در منزل از قناری نگهداری می کنند بلکه پرورش دهندگان قناری هم باید حتماً این نکته را در نظر داشته باشند و از بهترین غذاها برای تغذیه این پرنده استفاده کنند. تا پروتئین و ویتامین های مورد نیاز بدن پرنده را تامین کنند.

به صورت کلی اصلی‌ترین منبع غذایی پرنده‌های زینتی به ویژه قناری، دانه های مختلف می‌باشد. برای مثال دانه ی کتان و دانه ارزن می‌تواند غذای خوبی برای قناری به‌شمار بیاید. زیرا این دانه‌ها در گروه غلات پرخاصیت قرار می‌گیرند و ضمن داشتن ویتامین‌های متفاوت، چربی بسیار کمی دارند و باعث اضافه وزن پرنده نمی‌شوند.

قناری
قناری

 اگر به دنبال یک غذای کامل هستید، که هم شامل این دانه های مغذی باشد و ویتامین‌ها مواد معدنی و پروتئین‌های مختلف را شامل شود، می‌توانید از خوراک ویژه قناری برای پرنده خود استفاده کنید. این خوراک با بسته بندی بهداشتی و سالم و کیفیت بالا در سایت میل ورم آسیا موجود است.

این خوراک هم تشکیل دهنده انواع دانه‌های مفید برای قناری می‌باشد و هم به بهترین شکل ممکن ویتامین‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز بدن پرنده را تامین می‌کند و از این لحاظ هم حائز اهمیت می‌باشد. که با کیفیت بالا به صورت ارگانیک و با قیمتی بسیار عالی و مناسب در سایت میل ورم آسیا موجود شده است.

بهترین تغذیه برای پرورش قناری چیست؟

معمولاً قناری‌ها علاقه زیادی به غذاهای با طبع گرم دارند و در همین راستا شما باید از میوه‌ها و دانه های با طبع گرم برای پرنده خود استفاده کنید. تا سلامتی پرنده به خطر نیفتد.

استفاده از خوراک ویژه قناری در همین راستا به شدت پیشنهاد می‌شود. زیرا دانه‌های موجود در این خوراکی طبع گرم و مناسبی دارند که باعث رشد و پرورش بهتر قناری خواهند شد.

اما به طور کلی غذای اصلی قناری تخم کتان است و تخم کتان بخش عمده‌ای از نیاز قناری به ویتامین را تامین می‌کند و باعث می‌شود که بدن پرنده به خوبی تقویت شود. در کنار این موارد باید از دانه‌ها و سبزیجات مکمل هم استفاده شود تا سایر ویتامین‌ها پروتئین‌ها و مواد معدنی بدن قناری هم تامین شود‌.

خوراک ویژه قناری
خوراک ویژه قناری

 برای مثال علاوه بر دانه تخم کتان، می‌توان از تخم شلغم، تخم کلم، تخم کاهو، تخم منداب، تخم گشنیز، تخم شاهدانه، تخم اسفرزه، تخم ترب، تخم کافشه، تخم کاسنی و… هم برای قناری استفاده داشت و دقیقاً خوراک ویژه قناری مجموعه‌ای از تمام این تخم‌های مفید و باکیفیت می‌باشد که در زمینه تامین کردن ویتامین‌های مورد نیاز بدن قناری نقش مهمی ایفا می‌کند.

در میان این دانه‌ها، دانه‌هایی مانند تخم کاهو، تخم کلم، تخم اسفرزه و کاسنی طبع نسبتاً سردی دارند که می‌توانند در کنار دانه‌های با طبع گرم یک تعادل خوبی را در غذای قناری پدید بیاورند.

خوراک ویژه قناری چه ویژگی‌هایی دارد؟

شاید قبل از خرید خوراک ویژه قناری این سوال ذهن شما را مشغول کند که اصلاً این خوراک چه ویژگی هایی دارد و دلیل اصرار ما به خرید این خوراک برای قناری ها چیست؟ باید بدانید که این خوراک نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن قناری ایفا می‌کند و باعث می‌شود که پرنده شما شاداب و سرحال باشد و دیرتر دچار بیماری‌های مختلف شود.

علاوه بر این، باعث درخشندگی و خوش رنگ‌تر شدن پرهای پرنده نیز خواهد شد و به بهترین شکل ممکن بدن پرنده را تقویت می‌کند. این غذا مجموعه‌ای از انواع پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن قناری می‌باشد و مخلوطی از دانه‌های مغذی مورد علاقه قناری است.

 در همین راستا باعث افزایش اشتهای قناری شده و موجب تقویت دستگاه گوارش پرنده خواهد شد. تمام این دانه‌ها بوجاری شده اند و با استفاده از اشعه uv ضدعفونی شده‌اند. که فاقد هرگونه میکروب قارچ و انگل هستند و می‌توانید با خیالی راحت از این غذا برای قناری خود استفاده کنید.

 بسته بندی این خوراک هم به صورت بهداشتی انجام شده است و تمام جوانب و اصول بهداشتی در روند تهیه و بسته بندی این محصول رعایت شده است.

غذای قناری در فصل جوجه کشی

افرادی که به پرورش قناری می‌پردازند، باید اهمیت زیادی به غذای قناری در فصل جوجه کشی بدهند. زیرا قناری در این فصل باید به خوبی تقویت شود. علاوه بر این که می‌توان در فصل جوجه کشی از خوراک ویژه قناری استفاده داشت، باید به موارد دیگری هم دقت کرد.

پرنده زینتی قناری
پرنده زینتی قناری

قناری‌ها از دی ماه تا خرداد ماه به جوجه کشی می‌پردازند و این ماه‌ها اصولاً فصل جوجه کشی قناری به حساب می‌آیند. در این دوران و قبل از آن بدن پرنده باید به خوبی تقویت و آماده شود.

 به همین علت قبل از آغاز فصل جوجه کشی باید به مدت سه بار در هفته از قطره های مولتی ویتامین در آب قناری استفاده کرد. البته استفاده از دانه‌های با طبع گرم هم تاثیر زیادی در موفقیت آمیز بودن فرآیند جوجه کشی قناری خواهد داشت. با خرید خوراک ویژه قناری از سایت میل ورم آسیا، بدن قناری خود را در فصل جوجه کشی تقویت کنید تا پرورش موفقیت آمیزی داشته باشید.

سخن آخر

خوراک ویژه قناری یکی از کامل‌ترین غذاها برای این پرنده محسوب می‌شود و می‌تواند در تمام فصول پرورش به ویژه فصل جوجه کشی از این غذا برای قناری‌ها استفاده کرد.  امکان خرید این خوراک از طریق سایت میل ورم آسیا با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت برای تمام خریداران گرامی فراهم است.

سوالات متداول

فصل جوجه کشی قناری چه زمانی است؟

از دی ماه تا خرداد ماه، به عنوان فصل جوجه کشی قناری محسوب می‌شود.

خوراک ویژه قناری کیفیت خوبی دارد؟

بله، زیرا سرشار از پروتئین و ویتامین‌های مختلف است و باعث تقویت بدن پرنده شما می‌شود و از بروز بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

غذای اصلی قناری چیست؟

تخم کتان غذای اصلی قناری می‌باشد، که در خوراک ویژه قناری هم با مقادیر بسیار بالایی وجود دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *