دمای مناسب برای پرورش میل ورم چقدر است؟

دمای مناسب برای پرورش میل ورم

دمای مناسب برای پرورش میل ورم نکته مهمی است که پرورش دهندگان میل ورم باید به آن توجه کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد پرورش میل ورم را دارید و علاقمند به این مهارت هستید، باید حتماً با دمای مناسب برای پرورش این جاندار آشنا شوید تا در نهایت بتوانید شرایط مناسبی را برای رشد میل ورم فراهم کنید.

توجه به دمای این جاندار از جمله نکات بسیار مهمی است که می‌ تواند به یک پرورش موفقیت آمیز منجر شود و در صورتی که پرورش دهندگان این نکته را فراموش کنند یا به آن توجه ویژه‌ ای نداشته باشند، میل ورم آن ها به خوبی رشد پیدا نمی‌ کند و حتی ممکن است که با مشکلات و چالش‌ های بسیار زیادی هم روبرو شود.

در صورتی که پرورش میل ورم بر اساس اصول لازم و با آگاهی کافی صورت نگیرد نتایج خوبی نخواهد داشت و حتی فرد پرورش دهنده را هم با مشکلات زیادی روبرو می‌ کند و باعث ضررها و زیان‌ های مالی نیز می‌ شود.

ما در سایت میل ورم آسیا ضمن اینکه انواع میل ورم خشک و زنده را به فروش می‌ رسانیم، سعی کرده‌ ایم که مقالات مفیدی را هم بارگذاری کنیم تا همه ی افراد علاقمند به پرورش میل ورم با خواندن این مقالات بتوانند آگاهی کاملی داشته باشند و با این شناخت کامل فرایند تولید میل ورم را آغاز کنند. تا به مشکل خاصی در آینده بر نخورند‌.

دمای مناسب برای پرورش میل ورم

در این مطلب هم قصد داریم که دما و رطوبت مورد نیاز برای پرورش یک میل ورم سالم را به شما توضیح دهیم تا بتوانید شرایط مطلوبی را برای رشد و پرورش میل ورم های خود فراهم کنید و به سود و درآمد بالا در ازای این پرورش دست پیدا کنید.

شرایط مناسب دما و رطوبت برای پرورش میل ورم

میلورم‌ ها که لارو سوسک تاریکی به حساب می‌ آیند، نیازمند شرایط خاصی برای رشد و پرورش هستند و باید دقت ویژه‌ ای به دما و رطوبت محل زندگی این لارو ها داشته باشید تا فرایند رشد و پرورش آن ها به خوبی و با موفقیت پیش برود.

معمولاً محیط مناسب برای تکثیر و پرورش میل ورم باید دمای ۲۵ درجه سانتیگراد داشته باشد و رطوبت آن هم بین ۵۰ تا ۶۰ درصد باشد. البته افزایش دما تا ۲۶ درجه ی سانتیگراد و کاهش دما تا ۲۴ درجه ی سانتیگراد هم قابل پذیرش خواهد بود. اما ایده‌ آل‌ ترین و بهترین دمای ممکن ۲۵ درجه سانتیگراد می‌ باشد و به تمام پرورش دهندگان میل ورم توصیه می‌ کنیم که حتی الامکان میل ورم خود را در دمای ۲۵ درجه نگهداری کنند.

در صورتی که رطوبت محیط پرورش و رشد میل ورم کافی نباشد یا خیلی بالا باشد فرایند رشد و تکثیر این لارو با مشکل روبرو خواهد شد. پس حتماً به عدد متعادل مورد نظر توجه کنید تا از آن بیشتر یا کمتر نشود.

در شرایطی که رطوبت و دما بالا باشد،  میل ورم‌ ها دچار گرمازدگی می‌ شوند که این مسئله رشد و تکثیر آن ها را با مشکل روبرو می‌ کند و حتی باعث تلف شدن میل ورم ها نیز خواهد شد.

از طرف دیگر کارگرانی که در مزرعه ی پرورش میل ورم مشغول به کار هستند هم اهمیت دارند و باید دما و رطوبت به میزانی باشد که کارگران هم دچار تعریق و احساس ناخوشایند نشوند و بتوانند به راحتی در مزرعه ی میل ورم  فعالیت کنند.

دمای مناسب برای پرورش میل ورم

در صورتی که بتوانید دمای مناسب برای پرورش میل ورم را در مزرعه میل ورم خود تنظیم کنید و این دما برای مدت زمان طولانی ماندگار باشد میلورم‌ های شما به بهترین شکل ممکن پرورش پیدا می‌ کنند.

عدم رعایت دمای مناسب برای پرورش میل ورم چه پیامد هایی دارد؟

اگر دمای مناسب برای پرورش میل ورم تنظیم نشود و شرایط مناسبی را برای حیات و زندگی و تکثیر این لارو سوسک تاریکی فراهم نکنید،  باید با توقف رشد، عدم تکثیر و حتی تلف شدن میل ورم‌ ها روبرو شوید.

 این واقعیت اگرچه تلخ است، اما نکته مهمی است که هرگز نباید از آن غافل شد و تمام پرورش دهندگان میل ورم باید سعی کنند که این نکته ی مهم را سرلوحه ی پرورش خود قرار دهند و در کنار اینکه به تغذیه لارو سوسک تاریکی توجه می‌ کنند به دما و میزان رطوبت محل زندگی میلورم‌ ها هم توجه داشته باشند. تا همه چیز به خوبی پیش برود و شرایط مناسب برای تکثیر و رشد میل ورم ها فراهم شود.

اگر پرورش دهندگان به تغذیه ی میل ورم و دما و رطوبت مورد نیاز برای رشد میل ورم به صورت مساوی توجه کنند، این اطمینان را به آن ها می‌ دهیم که می‌ توانند در مدت زمان کوتاهی بازدهی مثبتی از شغل خود دریافت کنند و میل ورم‌ های بسیار خوب و با کیفیتی را پرورش دهند و با قیمت مناسبی این میل ورم‌ ها را به فروش برسانند.

همانطور که می دانید، بازار فروش میل ورم بسیار خوب است و میلورم‌ ها برای مصارف متعدد کاربرد دارند و غذای حیوانات زیادی هستند که هم به صورت خشک و هم به صورت زنده قابل استفاده می‌‌‌ باشند.

پرورش میل ورم در خانه

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که پرورش میل ورم در خانه کار ساده‌ ای است و امکان‌ پذیر است، اما باید بدانید که این کار به هیچ عنوان ساده نیست. شاید امکان‌ پذیر باشد ولی نیاز به مهارت، تجربه و زمان زیادی دارد. برای مثال،  برای اینکه دمای مناسب برای پرورش میل ورم در خانه را تنظیم کنید باید امکانات رفاهی زیادی را برای میل ورم خود فراهم کنید که این کار در مزرعه میل ورم‌ به مراتب آسان‌ تر انجام می‌ شود.

دمای مناسب برای پرورش میل ورم

درست است که پرورش میل ورم در خانه امری غیر ممکن نیست، اما برای رسیدن به این هدف باید زمان زیادی بگذارید و دقت زیادی به خرج دهید تا دچار ضرر و زیان مالی نشوید و میل ورم های شما به بهترین شکل ممکن پرورش پیدا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌ توانید سایر مقالات مفیدی که در رابطه با پرورش میل ورم در سایت میل ورم آسیا درج شده‌ اند را مطالعه کنید.

سخن آخر

با رعایت نکات مربوط به پرورش میل ورم از جمله دمای مناسب برای پرورش میل ورم و دقت به تغذیه و رطوبت محل زندگی این جاندار می‌ توانید میل ورم های بسیار سالم و با کیفیتی را پرورش دهید که این میل ورم‌ ها به خوبی در بازار به فروش می‌ رسند. زیرا میل ورم‌ ها هم به صورت خشک و هم به صورت زنده قابل استفاده هستند و موارد مصرف متعددی دارند.

سؤالات متداول

دمای مناسب برای پرورش میلورم چقدر است؟

 مناسب‌ ترین دما برای پرورش لارو سوسک تاریکی ۲۵ درجه سانتیگراد می‌ باشد که این دما می‌ تواند یک درجه کمتر یا بیشتر هم شود.

آیا میل ورم ها در منزل هم پرورش داده می‌ شوند؟

 بله پرورش میل ورم در منزل امکان ‌پذیر است. اما این کار بسیار سخت بوده و نیازمند تخصص، تجربه و مهارت بالا می‌ باشد.

میزان رطوبت محل زندگی میل ورم باید چقدر باشد؟

 رطوبت مورد نیاز برای پرورش و تکثیر و حیات میل ورم بین ۵۰ تا ۶۰ درصد است و از این میزان نباید بیشتر یا کمتر شود. زیرا باعث تلف شدن میل ورم خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *