شرایط و اصول پرورش عقرب چیست؟

اصول پرورش عقرب

اصول پرورش عقرب بسیار گسترده است و کسانی که قصد پرورش این حیوان را دارند باید به صورت کامل با این اصول آشنایی داشته باشند. بسیاری از افراد هنوز به این آگاهی نرسیدند که عقرب می تواند به عنوان یک حیوان خانگی نگهداری شود و قابل پرورش است! اما باید بگوییم که عقرب ها هم قابلیت پرورش دارند و به عنوان حیوان خانگی امروزه در منزل بسیاری از افراد نگهداری می‌ شوند.

یکی از کسب و کار های سودآور و پردرآمد پرورش عقرب است. زیرا کسانی که به این کار می پردازند سم عقرب را استخراج می‌ کنند و این سم دارای خواص درمانی بسیار زیادی می باشد. که فروش همین سم درمانی می تواند یک منبع جداگانه برای فرد پرورش دهنده عقرب به شمار بیاید.

 باید بدانید که زهر عقرب برای درمان بیماری‌ های صعب‌ العلاج مانند: سرطان و ام اس به کار می‌ رود و به همین منظور در اکثر کشور های دنیا عقرب‌ ها پرورش داده می شوند. تا از آن ها استفاده شود.

سم عقرب نه تنها برای درمان بیماری ها استفاده می‌ شود، بلکه در زمینه های مختلف مانند از بین بردن حشرات و آفت های کشاورزی هم کاربرد دارد و در نتیجه در زمینه های مختلف قابل استفاده می باشد. کسانی که قصد پرورش عقرب را دارند باید به صورت کامل با اصول آن آشنا شوند تا بتوانند در مدت زمان کوتاه تعداد بالایی از عقرب ها را تکثیر کنند.

اصول پرورش عقرب

 سرعت تکثیر عقرب در صورتی که تغذیه ی مناسب و شرایط زندگی خوبی داشته باشد، بسیار بالا خواهد بود و این مسئله از فواید عقرب ها محسوب می شود. اگر قصد پرورش عقرب را دارید با ما همراه باشید تا اصول پرورش عقرب را بیاموزید و بتوانید با بهترین روش، عقرب های زیادی را پرورش دهید و به درآمد بالا دست پیدا کنید.

اصول پرورش عقرب چیست؟

رعایت اصول پرورش عقرب برای پرورش موفقیت آمیز این حیوان الزامی است. اولین نکته، محل پرورش این حیوان است در واقع محل پرورش عقرب باید یک محیط سر پوشیده باشد و به هیچ عنوان نباید محیط سر باز و بدون سقف را برای پرورش عقرب انتخاب کنید.

 برای مثال انتخاب یک مخزن شیشه ای درب دار می تواند گزینه مناسبی برای محیط پرورش عقرب به شمار بیاید. به خصوص اگر قسمت پایین مخزن شیشه ای را با شن بیابان یا شن ساحل پر کنید. مخزنی که عقرب در آن نگهداری می‌ شود باید تهویه مناسب داشته باشد. تا گرما و رطوبت به مقدار کافی تامین شود. عقرب نیاز زیادی به گرما دارد و در واقع در گرما شرایط تکثیر عقرب بهتر است.

 درجه حرارت محل زندگی عقرب باید بین ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتیگراد باشد و هرگز این دما نباید از ۲۱ درجه کمتر شود. زیرا عقرب یک موجود گرمسیر است و در محیط سردسیر و در هوای سرد ممکن است که تلف شود.

غذاهایی که در این دوران برای تکثیر بهتر عقرب ها و رشد و پرورش آن ها استفاده می‌ شوند معمولاً شامل حشرات مختلف هستند. یکی از حشرات بسیار خوب و کاربردی که برای پرورش عقرب مورد استفاده قرار می گیرد، میل ورم می باشد. میل ورم ها هم به صورت خشک و هم به صورت زنده و متحرک در وبسایت معتبر میل ورم آسیا به فروش می‌ رسند و پرورش دهندگان عقرب می توانند هر کدام از این ها را برای غذای عقرب خود خریداری کنند.

در رابطه با شرایط محل زندگی عقرب باید یک نکته ی مهم دیگر را هم ذکر کنیم و آن هم این است که عقرب ها زندگی در محیط تاریک را دوست دارند و نیازی نیست که محل زندگی عقرب خود را پر نور کنید.

اصول پرورش عقرب

فواید میل ورم برای عقرب

همانطور که در سطر های بالا گفتیم اصول پرورش عقرب باید مناسب باشد و یکی از مهمترین اصول برای رعایت این شرایط استفاده از تغذیه مناسب می باشد.

میل ورم ها به عنوان سالم ترین غذا برای عقرب ها مورد استفاده قرار می گیرند و حاوی پروتئین بالا هستند. این پروتئین بالا روند رشد عقرب ها را سریع تر کرده و به تکثیر بیشتر آن ها نیز کمک زیادی می کند.

با استفاده از میل می توانید انرژی عقرب را افزایش دهید و این مسئله به افزایش شادابی این جانداران کمک کرده و از افسردگی آن ها جلوگیری می کند.

میل ورم به علت دارا بودن ویتامین ها و مواد معدنی و پروتئین های مختلف سیستم ایمنی عقرب ها را هم تقویت می‌ کند و از بروز بیماری برای این جانداران جلوگیری خواهد داشت.

خطرات پرورش عقرب

ضمن رعایت اصول پرورش عقرب باید با خطرات این حرفه هم آشنا شوید، تا اگر نسبت به آن ها حساسیت یا ترس دارید هرگز اقدامی برای پرورش عقرب نداشته باشید.

همانطور که مستحضر هستید، عقرب جزو حیوانات سمی به حساب می آید و در اکثر موارد سم آن، خطرناک می باشد. درست است که سم عقرب برای بیماری های مختلف کاربرد دارد و دارای فواید زیادی است، اما به خودی خود و به صورت مستقیم، وقتی که عقرب کسی را نیش بزند خطرات زیادی برای سلامتی فرد خواهد داشت و حتی می‌ تواند کشنده باشد.

اصول پرورش عقرب

سم عقرب مانند یک مایع شفاف و بدون رنگ است که حاوی پروتئین بسیار بالایی است و در واقع، ماهیت آن پروتئین است. این سم اگر از طریق عقرب به صورت نیش به بدن انسان منتقل شود باعث نابودی گلبول های قرمز خون شده و ناحیه گزیده شده دچار تورم با درد شدید خواهد شد. که این مسئله تشنج، بی قراری، عدم تعادل، درد شکم، اختلال در سیستم گوارش و اختلال سیستم تنفسی را به دنبال خواهد داشت.

 پس وقتی که می‌ گوییم سم عقرب برای بیماری ها استفاده می‌ شود، نباید تصور کنید که وقتی عقرب شما را نیش بزند از فواید بسیار زیادی برخوردار می شوید! خیر! به هیچ عنوان این تصور درست نیست. زیرا سم عقرب طی مراحل مختلف و با روش های شیمیایی می تواند به یک داروی مفید تبدیل شود و به صورت مستقیم فایده‌ ای برای بدن شما ندارد. بلکه حتی کشنده هم خواهد بود و اگر قصد پرورش عقرب را دارید باید این ریسک را بپذیرید و سپس با رعایت جوانب احتیاط اقدامات لازم را برای رعایت اصول پرورش عقرب آغاز کنید.

سخن آخر

در صورتی که نکات ایمنی را رعایت کنید و با اصول پرورش عقرب آشنایی کامل داشته باشید، می توانید به موفقیت‌ های بسیار زیادی برسید و حتی درآمد بسیار بالایی کسب کنید. نکات ذکر شده در این مطلب را به صورت کامل به خاطر بسپارید، تا با رعایت این نکات بتوانید عقرب های زیادی را پرورش دهید و در این زمینه به موفقیت‌های با ارزشی دست پیدا کنید.

سؤالات متداول

فواید سم عقرب چیست؟

 سم عقرب برای برخی از بیماری‌ ها مانند سرطان و ام اس کاربرد دارد. البته این سم به صورت مستقیم استفاده نمی‌ شود. زیرا سم عقرب به صورت مستقیم از راه نیش کشنده خواهد بود و خطرات زیادی برای سلامتی دارد. این سم، استخراج شده و با روش های شیمیایی به داروهای کاربردی تبدیل می شود.

بهترین دما برای پرورش عقرب چه دمایی است؟

دمای بین ۲۱ تا ۳۵ درجه سانتیگراد شرایط مناسبی برای پرورش عقرب به وجود می آورد.

آیا حشره ها هم در رژیم غذایی عقرب کاربرد دارند؟

بله یکی از مهم‌ترین رکن های تغذیه عقرب حشرات می باشند و در همین راستا می توانید از انواع میل ورم خشک و زنده در تغذیه عقرب خود استفاده داشته باشید.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *