معرفی بهترین غذا برای قناری

غذا برای قناری

بهترین غذا برای قناری باید ویژگی‌ های خاص و منحصر به فردی داشته باشد تا برای این پرنده دارای خواص بسیار زیادی باشد و باعث تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت این پرنده شود. قناری ها جزو پرنده های زینتی به حساب می‌ آیند که باید به تغذیه ی آن ها دقت زیادی داشته باشید و از غذاهای مخصوص برای این پرنده استفاده کنید. تا مشکلی در دستگاه گوارش آن ها به وجود نیاید.

 مناسب ترین غذایی که می توان برای قناری ها استفاده کرد پلت می باشد. پلت هایی که برای قناری ها تولید و طراحی شده‌ اند، مختص این پرنده ها می باشند و بر اساس ویژگی های دستگاه گوارش این پرنده ها تولید شدند. تا روند هضم این غذا برای قناری آسان تر باشد.

 در نتیجه شما به عنوان صاحب یک قناری باید از پلت مخصوص برای قناری خود استفاده کنید تا پرنده با سایر غذاها دچار مشکل خاصی نشود و به خوبی به روند زندگی خود ادامه دهد. شما باید از همان ابتدا قناری خود را به یک رژیم غذایی فرموله شده با پلت عادت دهید تا پرنده از روزهای ابتدایی پس از تولد به این خوراک عادت کند و میلی به خوردن سایر غذا های متفرقه نداشته باشد.

غذا برای قناری

بهترین غذا برای قناری چیست؟

بهترین غذا برای قناری غذایی است که تمام نیازهای بدن قناری را در خود جای داده باشد و حاوی انواع ویتامین ها، پروتئین ها، املاح و مواد معدنی مورد نیاز بدن قناری باشد. قطعاً چنین غذایی باعث تقویت بدن پرنده و جلوگیری از اضافه وزن در بدن قناری خواهد شد.

 بسیاری از کسانی که از قناری نگهداری می کنند، تصور می‌ کنند که اضافه وزن و چاقی قناری مسئله ی مهمی نیست و حتی می تواند جذابیت خاص خود را داشته باشد. اما این باور کاملا اشتباه است. شاید قناری شما در ظاهر جذاب تر و بانمک تر به نظر برسد، اما اضافه وزن قناری می تواند شروعی برای بسیاری از بیماری ها در بدن این پرنده باشد و قند خون، چربی خون، فشار خون و… را به دنبال داشته باشد.

 اما اگر شما از بهترین غذا برای قناری استفاده کنید می توانید از بروز اضافه وزن هم جلوگیری داشته باشید و هم هیچ آسیبی به بدن پرنده شما وارد نشود. پلت هایی که برای قناری ها تولید می شوند، حاوی انواع پروتئین ها و ویتامین ها هستند که نیازهای بدن پرنده را به بهترین شکل ممکن تامین می کنند. انواع پلت های با کیفیت را می توانید از طریق سایت میل ورم آسیا برای قناری خود خریداری کنید.

 غذاهایی که در این سایت برای پرنده ها و سایر حیوانات خانگی عرضه می‌ شوند، کیفیت بسیار بالایی دارند و کاملا بهداشتی و فاقد گرد و غبار هستند. که تمام این عوامل باعث می‌ شوند‌ تا پرنده با استفاده از این غذاها تغذیه ی سالم و بدن سالم تری داشته باشد.

دلیل ارجحیت پلت نسبت به مخلوط دانه ها برای قناری چیست؟

همان طور که گفتیم بهترین غذا برای قناری پلت می باشد‌‌. اما شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که چرا پلت نسبت به سایر غذاها و مخلوط دانه ها برای قناری مناسب تر است و جزو بهترین غذاها برای این پرنده محسوب می‌ شود؟

مزیتی که پلت بر سایر دانه ها دارد این است که پرنده نمی تواند خوراکی مورد علاقه خود را گلچین کند و فقط به خوردن برخی از دانه ها بپردازد و مجبور است که به صورت کامل غذای خود را بخورد و این موضوع موجب می‌ شود که قناری شما هرگز دچار کمبود ویتامین و کمبود پروتئین نشود.

 زیرا پلت ها مجموعه ای از انواع ویتامین ها و پروتئین ها هستند‌. اگر تا به امروز به قناری خود انواع دانه ها را می دادید و پرنده شما به دانه ها عادت کرده است، پیشنهاد می کنیم که کم کم این عادت را از سر پرنده بردارید و سعی کنید که غذای قناری خود را به کل تغییر دهید. تا ویتامین ها املاح معدنی و پروتئین های مورد نیاز بدن پرنده از طریق پلت به بهترین شکل ممکن جذب بدنش شود.

مکمل های غذایی مورد نیاز قناری

اگر قناری شما از سنین ابتدایی بعد از تولد عادت کند که از پلت تغذیه کند و شما از بهترین غذای قناری برای پرنده خود استفاده داشته باشید، معمولا احتیاج به مکمل های غذایی نخواهید داشت.

 زیرا پلت ها انواع ویتامین ها، پروتئین ها، املاح و مواد معدنی مورد نیاز بدن قناری را تأمین می‌ کنند و وقتی که قناری فقط از پلت تغذیه کند احتیاجی به سایر مکمل ها نخواهد داشت. این مسئله باعث می‌ شود تا روند نگهداری شما از قناری با صرف هزینه کمتر و مناسب‌ تری پیش برود. علاوه بر این مصرف پلت های مناسب و مخصوص برای قناری باعث افزایش قدرت تخم گذاری این پرنده نیز خواهد شد.

غذا برای قناری

سخن آخر

استفاده از بهترین غذا برای قناری یعنی پلت، نقش مهم و تعیین کننده در سلامت این پرنده و افزایش طول عمر این پرنده خواهد داشت. کسانی که علاقه به نگهداری از قناری در منزل دارند، بهتر است که حتماً با پلت های مخصوص برای قناری آشنا شوند و سعی کنند که از این پلت ها برای پرنده ی خود استفاده داشته باشند. تا قناری با تغذیه از این غذای سالم و غنی دچار سوء تغذیه و سایر مشکلات و بیماری‌ ها نشود.

سؤالات متداول

آیا با وجود مصرف پلت، قناری به مکمل های غذایی احتیاجی پیدا می‌ کند؟

معمولاً وقتی که قناری از سنین ابتدایی زندگی خود از پلت تغذیه کند، احتیاجی به انواع مکمل ها پیدا نمی‌ کند. زیرا پلت ها حاوی انواع ویتامین‌ های مورد نیاز بدن قناری هستند.

چرا پلت، نسبت به دانه های مخلوط برای قناری بهتر است؟

 زیرا وقتی که از دانه های مخلوط برای قناری استفاده کنید امکان گلچین کردن غذا توسط پرنده و نخوردن بخشی از غذا وجود دارد. اما پلت یک غذای کامل و غنی می باشد که پرنده می تواند به صورت سلیقه‌ ای آن را بخورد و مجبور به خوردن کل غذا می باشد.

پلت چه نقشی در تغذیه قناری دارد؟

از آنجایی که پلت یک غذای کامل، غنی و بسیار با کیفیت می باشد، باعث می شود که بدن قناری به بهترین شکل ممکن تقویت شود.

2.5/5 - (4 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *