خواص کرم میل ورم برای عروس هلندی

کسانی که عروس هلندی دارند معمولا برای تامین منابع غذایی، خصوصا پروتئین از مکمل‌ها یا مواد غذایی مثل تخم مرغ استفاده می‌کنند. در حالی که استفاده از این مواد به این دلیل که دارای درصد بسیار بالای مواد مختلف هستند، موجب افزایش میزان گرمی پرنده می‌شود. یک منبع جایگزین برای تامین پروتئین و سایر مواد غذایی مورد نیاز استفاده از غذای کرم یا همان لارو برای عروس هلندی است که در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی انواع روش‌های استفاده از میلورم برای عروس هلندی پرداخته و خواص کرم میل ورم برای عروس هلندی را با هم بررسی کنیم.

صاحبان پرندگان معمولا تمرکز خود را بر روی سبزیجات، میوه‌ها و دانه‌ها در رژیم غذایی عروس هلندی قرار می‌دهند تا ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز را برای اینکه پرنده غذایی سالم داشته و در عین حال در تولید مثل، تخم گذاری و افزایش نطفه تاثیر عالی داشته باشد.

با این حال، عروس‌های هلندی در رژیم غذایی خود به پروتئین که یک منبع اصلی است نیز احتیاج دارند. حشرات معمولا منبع خوبی از پروتئین هستند، بنابراین بسیار اغلب می‌پرسند که، آیا عروس های هلندی می‌توانند کرم‌های خوراکی بخورند؟

پاسخ این سوال بله است؛ عروس‌های هلند می‌توانند کرم‌های آردی یا همان میلورم را بخورند. علاوه بر این، کرم‌های خوراکی منبع پروتئینی خوبی هستند که یک رژیم غذایی متنوع را در اختیار پرنده قرار خواهد داد.

استفاده از غذای کرم برای عروس هلندی منبع سرشار از رژیم غذایی غنی از کلسیم، ویتامین‌ها و پروتئین است که سهم بیشتر آن را در حدود ۴۹ درصد پروتئین تشکیل می‌دهد. برای همین می‌توانید استفاده از تخم مرغ را که باعث افزایش گرمی پرنده می‌شود به صورت کلی کنار بگذارید و از دانه‌های هفت تخم که موجب تغییرات گوارشی پرنده هم می‌شوند استفاده نکنید.

چگونه غذای کرم برای عروس هلندی خود را آماده کنیم؟

استفاده از لارو برای عروس هلندی شاید در ابتدا برای شما یک تجربه و کار دلهره آور باشد، خصوصا اگر نسبت به دست زدن یا لمس حشرات حساسیت داشته باشید. اما اگر به این فکر کنید که چه خواص عالی در انتظار پرنده زیبای شماست، مطمئنم که تکرار این کار را به صورت دوره‌ای دوست دارید. حفظ سلامت و نگهداری درست از عروس هلندی شما مهم‌ترین چیزی است که باید به آن فکر کنید.

برای دادن میل ورم به عروس هلندی خود باید قبل از هر چیزی یک فروشگاه معتبر پیدا کنید. فروشگاه میل ورم آسیا که به صورت تخصصی در زمینه فروش کرم و لارو میل ورم فعالیت دارد، امکان خرید میل ورم خشک را با بالاترین کیفیت و در بسته بندی‌های متنوع به منظور خرید عمده و تکی فراهم کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه فروشگاه یا خرید میلورم خشک لیست کلیه محصولات را مشاهده کرده و بر اساس تعداد عروس هلندی و مصرفی که در طول یک سال دارید، مقدار میلورم خشک مورد نیاز خود را خریداری کنید.

برخی به دلیل تصور اشتباهی که در خصوص کرم‌های خاکی دارند، فکر می‌کنند که دادن میلورم به عروس هلندی به دلیل آلودگی که دارد، موجب تهدید سلامتی پرنده و بیمار شدن آن می‌شود. اما شاید جالب باشد بدانید که:

بر خلاف تصور اشتباهی که وجود دارد، کرم میل ورم اصلا کرم نیست و در محیط آلوده خاک نیز پرورش داده نمی‌شود. بلکه این نوع کرم لارو نوعی سوسک به نام سوسک آرد یا سوسک سیاه است که در محیط سبوس گندم و جو پرورش داده می‌شود که غذای آن را نیز عمدتا سبزیجات تازه، گوشت مرغ، ماهی و پرندگان تشکیل می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با این لارو دوست داشتنی پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ای که در صفحه میل ورم چیست؟ را تهیه کردیم مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم در اولین استفاده از لارو میل ورم برای عروس هلندی، فرآیند دادن این غذا را به آرامی شروع کنید. خواهید دید که پرنده شما چگونه به کرم‌های خوراکی واکنش نشان داده و به آنها علاقه‌مند خواهد شد. خواهید دید که آنها قبل از اینکه به آنها غذای بیشتری بدهید، از مصرف این غذا لذت می‌برند.

چگونه غذای کرم برای عروس هلندی خود را آماده کنیم؟

دو روش برای معرفی کرم های خوراکی به رژیم غذایی پرندگان وجود دارد.

  • می‌توانید آنها را به تنهایی به پرنده بدهید تا پروتئین مورد نیاز پرنده به صورت کامل تامین شود.
  • یا در ترکیب با سایر غذاها این کار را انجام دهید.

تغذیه این غذا به صورت جداگانه دید بهتری از واکنش عروس هلندی شما در پی خواهد داشت و بهتر است که در اوایل این کار را با ترکیب کردن سایر غذاها به پرنده بدهید.

شناسایی و کنترل تعداد کرم‌های خوراکی که شما در هنگام تغذیه لارو برای عروس هلندی باید به آن بدهید اهمیت دارد. شما می‌توانید فرآیند تغذیه را با تقسیم کرم‌های غذا در قطعات کوچکتر آغاز کنید. اگر در ابتدا دیدید که پرنده به خوردن آنها علاقه‌ای ندارد، می‌توانید با دیگر غذاها ترکیب کرده و به آن بدهید. در هنگام ترکیب کردن هم کافی است تا لاروها را کمی خرد کنید.

یک گزینه خوب برای ترکیب میل ورم با خوراکی‌هایی همچون میوه‌های شیرین‌تر مانند توت فرنگی است. هرچه تکه‌های کرم پودر شده و کوچکتر باشد، پرنده شما فقط به جای گلچین کردن و خوردن میوه، سعی می‌کند به صورت کامل این ترکیب را مصرف کند. پس حتما سعی کنید که تکه‌های میل ورم را کوچکتر کنید.

آیا لارو برای عروس هلندی خوب است؟

کرم‌های آردی علاوه بر رژیم غذایی عروس‌های هلندی، یک ماده افزودنی سالم هستند. با این حال، نباید تنها چیزی باشد که پرنده شما مصرف می‌کند. پرنده شما مانند بسیاری دیگر از حیوانات زنده، به یک رژیم غذایی متعادل نیاز دارد که منابع غذایی مختلفی در ان وجود داشته باشد. به اصطلاح شما باید یک منوی ترکیبی و خوشمزه از غذاهای مختلف برای پرنده داشته باشید.

پس مهم است که غذای خاصی را نباید به عنوان غذای اصلی عروس هلندی در نظر بگیرید. این موضوع برای کرم‌های غذایی عروس هلندی نیز صدق می‌کند؛ نه تنها در مورد میل ورم، بلکه در خصوص سایر لاروها هم باید این موضوع رعایت شود.

برای دادن میل ورم به عروس هلندی بهترین برنامه عذایی این است که در حد متوسط بین ۱ تا ۳ بار در هفته باید پرنده میل ورم مصرف کند. اگر هر چند وقت یکبار فقط یک یا دو عدد میل ورم برای عروس هلندی سرو می‌کنید، می‌توانید دفعات آنها را در طول هفته افزایش دهید.

آیا لارو برای عروس هلندی خوب است؟

کرم‌های آردی می‌توانند پروتئین و آمینو اسیدهای مورد نیاز عروس هلندی را که گاهی در رژیم غذایی آنها وجود ندارد، فراهم کنند. مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، روی و پتاسیم را می‌توان با مصرف کرم‌های خوراکی بدست آورد. بنابراین نیازی به مصرف غذاها و دانه‌هایی که درصد این مواد در آنها خیلی بالاست ندارید. چون درصد بالای این مواد باعث به هم خوردن رژیم غذایی پرنده و ایجاد مشکلات گوارشی در آن خواهد شد.

علاوه بر این، ویتامین‌هایی که غالباً در رژیم غذایی عروس هلندی وجود ندارد، در کرم‌های میلورم مشاهده می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویتامین‌های گروه B از جمله B1،B2 ،B3 ،B5 ،B7 و B9
  • ویتامین D
  • ویتامین E
  • ویتامین K

بسیاری از ویتامین‌های ذکر شده در بالا برای سلامت عروس هلندی ضروری است. کوکاتیل‌ها (عروس های هلندی) برای سالم ماندن تقریبا به 12 ویتامین مختلف نیاز دارند.

وقتی تمام مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند، فعالیت بیشتری دارند، هوشیار هستند و پرهای آنها بسیار سالم و براق‌تر به نظر می‌رسد.


خواص کرم میل ورم برای عروس هلندی

حال که به صورت کلی از تاثیر میلورم برای عروس هلندی آشنا شده و دانستید که دادن لارم به عروس هلندی می‌تواند منابع غذایی مورد نیاز این پرنده که شامل پروتئین، کلسیم و ویتامین‌هاست را به تنهایی تامین کند، در ادامه به بررسی تخصصی خواص میل ورم برای عروس هلندی می‌پردازیم.

منبع سرشار از پروتئین برای عروس هلندی

در هر ۱۰۰ گرم کرم میلورم که توسط میل ورم آسیا ارائه شده و با بالاترین کیفیت خشک می‌شود، ۴۹.۶ درصد که معادل ۴۹.۶ گرم است پروتئین وجود دارد. در نتیجه شما می‌توانید در حالت استاندارد و معمولی برای عروس هلندی بالغ بین ۱ تا ۳ بار در هفته این کرم خوشمزه را در رژیم غذایی عروس هلندی قرار دهید.

کمبود پروتئین عروس هلندی باعث بروز بیماری‌های جدی نظیر کم خونی، ریزش پر، نیوکاسل، انفولانزا و… می‌شود. پس بهتر است غذای پرنده از تنوع زیادی برخوردار باشد. هم‌چنین دادن یک غذای مداوم و تکراری همانطور که برای شما خسته کننده خواهد بود، برای او نیز خسته کننده است؛ پس از مدتی علاوه بر از دست دادن اشتها به انواع بیماری‌ها مبتلا خواهد شد.

بنابراین قرار دادن میل ورم در رژیم غذایی هفتگی پرنده که در هر بار بین ۱ تا ۳ میلورم نیز به آن داده شود، باعث افزایش اشتهای پرنده و تمایل بیشتر به خوردن دیگر غذاهایی که شاید تاکنون نمی‌خورد بشود.

افزایش قدرت باروری، تخم گذاری و تولید مثل

یکی از تصوراتی که افراد برای افزایش باروری و تخم گذاری عروس هلندی دارند دادن مواد غذایی گرم همچون ارزن، ویتامین، قطره کلسیوم، هفت تخم و… است که هیچ تاثیر و اثر قابل توجهی به قدرت افزایش تخم و تولید مثل آنها ندارد، بلکه تنها قدرت باروری آنها را افزایش می‌دهد؛ که البته اگر بی رویه باشد مشکلاتی را هم به وجود می‌آورد.

به بیان ساده‌تر این کار تهای باعث افزایش تعداد دفعات تخم‌گذاری (مثلا دریک بازه زمانی یک ساله اگر مقرر باشد که دو تا سه مرتبه تخم‌گذاری کنند چهار و یا حداکثر پنج مرتبه تخم‌گذاری صورت می‌پذیرد)، اما اشکالی که ممکن است به وجود آورد، این است که دراثر این افزایش قدرت باروری پرنده نر زودتر از موعد با اصرار با ماده جفتگیری می‌کند و هیچ بعید نیست که قبل از به ثمر رسیدن جوجه‌ها مجددا تخم‌گذاری و لانه خوابی شروع شود.

افزایش تولید مثل عروس هلندی

اگر چنین اتفاقی رخ دهد می‌تواند منجر به مرگ جوجه‌ها شود. به همین دلیل است که نباید از مواد گرمی و مکمل‌ها و ترکیب‌های دانه‌ای ذکر شده برای عروس هلندی استفاده کرد.

بهترین تغذیه میل ورم برای افزایش تخم گذاری و تولید مثل، با مواد پروتئینی، کلسیم و ویتامین است که تحت هر شرایطی بسیار بسیار خوب است. میل ورم برای این کار می‌تواند بهترین غذای مورد نیاز در زمان جفت گیری و تخم گذاری عروس هلندی باشد که البته تنوع مواد غذایی و ترکیب آن با دیگر مواد غذایی هم می‌تواند به این کار کمک کند.

منبع سرشار از ویتامین و املاح معدنی

به صورت کلی دو نوع ویتامین برای عروس هلندی و سایر پرندگان همچون طوطی مورد نیاز است که عبارتند از:

  • دسته اول: ویتامین محلول در چربی که شامل ویتامین‌های A، E، D و K هستند.
  • دسته دوم: ویتامین محلول در آب که شامل ویتامین‌های B و C و کولین می‌شوند.

یکی از مهمترین ویتامین‌های مورد نیاز عروس هلندی ویتامین D نام دارد که تحت تاثیر اشعه‌ی ماوراء بنفش آفتاب در بدن آنها تولید می‌شود. بنابراین آن دسته از طوطی سانانی که در آپارتمان‌ها به‌سر می‌برند یا در مکان‌های فاقد نور خورشید نگهداری می‌شوند (که خورشید پشتش به آنهاست?)، پرنده در فقر کامل این ویتامین به سر می‌برد.?

یکی دیگر از فوق العاده مهم‌ترین ویتامین‌های مورد نیاز عروس هلندی ویتامین E است که در فرآیندهای متابولیکی بدن آنها تاثیر بسیار بالایی دارد.

کرم میل ورم شامل این دو نوع ویتامین مورد نیاز پرنده است که می‌توانید بدون نیاز به ویتامین‌هایی که به صورت خوراکی دارو در دسترس هستند آنها را برای پرنده تامین کنید.

دیگر ویتامین پایه و مهم مورد نیاز بدن عروس هلندی ویتامین C است که در بدن آن‌ها ساخته می‌شود. ولی باید توجه کنید در زمان هایی که پرنده بیمار است یا دچار تنش، ترس و اضطراب شده، بدن وی به مقدار کافی آن را نمی‌سازد که برای تامین آن می‌توانید از منابع غنی آن یعنی میوه‌جات استفاده کنید که خوشبختانه چون میلورم‌ها از این موارد تغذیه کردند درصد خاصی از این ویتامین را نیز در خود دارند.

پروتئین عروس هلندی میل ورم

حفظ لطافت و براقی پر عروس هلندی

تامین بودن مواد معدنی لازم برای عروس هلندی در نهایت موجب می‌شود تا لطافت پرهای خود را حفظ کرده و رنگ آنها نیز براق و درخشان باشد. با توجه به خواص و موادی که در هر ۱۰۰ گرم از میل ورم وجود دارد ذکر کردیم، استفاده از این خوراکی لارم میل ورم برای عروس هلندی کمک می‌کند که پرها لطافت مورد نیاز خود را داشته باشند.

جدایی از این رنگ آنها نیز حفظ شده و در بهترین حالت ممکن قرار می‌گیرد. بیشتر پرندگانی که پر آنها براق نیست، لطافت لازم را ندارد و از همه مهم‌تر ریزش زیادی دارد به دلیل کمبود ویتامین و مواد معدنی لازم است که استفاده از میلورم خشک عروس هلندی می‌تواند از این کار جلوگیری کند.


میلورم آسیا به صورت تخصصی با سابقه چند ساله در زمینه پرورش و فروش میلورم خشک و زنده با بالاترین کیفیت امکان خرید میل ورم برای عروس هلندی و سایر پرندگان را فراهم کرده است. در صورتی که به دنبال پایین‌ترین قیمت و در عین حال بالاترین کیفیت هستید، می‌توانید با مراجعه به صفحه https://mealwormasia.com/shop/ از محصولات ما دیدن کنید. جهت مشاوره رایگان و خرید مقدار میلورم برای عروس هلندی نیز می‌توانید با شماره تلفن ۰۹۱۹۸۲۸۹۶۰۷ تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 - (14 امتیاز)

دیدگاه‌ها (4)

  1. درود بر شما ، لطفا در مورد مقدار و چگونگی مصرف میل ورم در زمان آماده سازی و زمانی که پرنده جوجه دارد توضیح دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *